Jaki LG wybrać?

Adam714

New member
Witam. Mam prośbę. Doradzcie jaki mam kupić telewizor LCD. Jestem jeżeli chodzi o LCD laikiem. Dysponuję też skromną kasą - tak do 2300zł. Z opisów parametrów technicznych w sklepach internetowych to najlepiej wtym przedziale cenowym wydaje mi się, że wypadają telewizory LG i Samsunga ale do tej drugiej marki jakoś nie jestem przekonany. Interesowały by mnie opinie o LG32LC41, LG32LC52, LG32LC51R. Interesują mnie też opinie na temat matryc w telewizorach LG i ich awaryjności. Telewizor ten będzie podłączony do kablówki. Sygnał z kablówki jest dobry, na zwkłym tv kineskopowym obraz jest super. Niestety tv kineskopowy padł.:roll: :eek:k:
 

marivs

New member
Posiadam LG32LC41 podłączony do kablówki UPC i obraz jest znośny. Nie powala jakością bo niby jak ma to zrobić skoro matryca nie jest PAL tylko HD Ready. Skalowanie obrazu PAL w górę jest niezłe, tzn. TV daje radę jednak pomimo układów polepszających jakość widoczne są "ząbkowania" dość mocno widoczne np. na konturach osób. Z tłem, kolorami, czernią, cieniem itp. jest nieźle ale też nie powalająco.
Do niczego więcej tego TV nie podłączam bo to drugi w domu i ma po prostu grać - to taki zastępczy (sypialniany) TV. Był najtańszy z dostępnych modeli 32" na rynku a w porównaniu z innymi w podobnej cenie i aż do 3k zł zbyt wielkiej różnicy w wyświetlanym obrazie nie było, więc zbędnym byłoby przepłacać.
Jedyne co grało (wyświetlało obraz) dużo lepiej był plazmowy LG z PAL-owską matrycą: 32PC51 za ok 2300PLN i moim skromnym zdaniem powinieneś tutaj skierować swoje kroki - oczywiście pod warunkiem, że nie zależy ci na telewizji HD. Osobiście trochę żałuję, że nie kupiłem właśnie tej plazmy ale niestety budżet miałem ograniczony i stanęło na LCD-ku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porblem jest taki żeby wybierać taki telewizor aby nie trzeba było się przyzwyczajać do jakości .
Taką możliwość w tej klasie dają Ci :
JVC 32 A 80
Panasonic 32 LM 70
Toshiba 32 AV 500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22771

Radość rozpiera przy odległości 1-2 metrów. Wrażenie kolorystyki wywarło nawet na specjalistach . Kolory bieli i niebieski jest bardzo dobry.
0d201b7e3b73ec50med.jpg

Ale pamiętaj ,że możesz wymagać tyle ile kasy wykładasz.
Chociaż od LG grają lepiej.
 

marivs

New member
Kiki,
Adam714 napisał, że TV będzie podłączony do kablówki czyli sygnał SD a tutaj większość LCD się wykłada.. chyba, że posiadają matrycę PAL-owską lecz o taki TV coraz trudniej na rynku.
Na załączonym przez Ciebie zdjęciu to coś mi się wydaje, że źródło jest trochę lepsze niż sygnał SD?
 

baranskia

Member
Adam wybrać musisz sam ;) i najlepiej KUPUJ NA RATY prawdziwe zero %

Adam714 napisał:
Witam. Mam prośbę. Doradzcie jaki mam kupić telewizor LCD. Jestem jeżeli chodzi o LCD laikiem. Dysponuję też skromną kasą - tak do 2300zł. Z opisów parametrów technicznych w sklepach internetowych to najlepiej wtym przedziale cenowym wydaje mi się, że wypadają telewizory LG i Samsunga ale do tej drugiej marki jakoś nie jestem przekonany. Interesowały by mnie opinie o LG32LC41, LG32LC52, LG32LC51R. Interesują mnie też opinie na temat matryc w telewizorach LG i ich awaryjności. Telewizor ten będzie podłączony do kablówki. Sygnał z kablówki jest dobry, na zwkłym tv kineskopowym obraz jest super. Niestety tv kineskopowy padł.:roll: :eek:k:


:hmm:
Adam wybrać musisz sam - najlepiej przez porównanie na żywo "w akcji" ;) plus najlepiej KUPUJ NA RATY prawdziwe zero % - tylko wtedy będziesz mógł sobie pozwolić na lepszy, droższy model...

Pozdrawiam i życzę udanych łowów !

:krol:
Adam
 

Greystone

New member
Nowe LG

Witam.

Jeżeli nie masz ciśnienia na zakup telewizora to wstrzymaj się trochę. Wchodzą nowe telewizorki LG, o lepszych parametrach. Cena podobno też ma być przystępna.
 

Dio

New member
Jak nie musisz, to nie kupuj żadnego z tych przez Ciebie wymienionych. W ogóle jeśli LG to nie LCD! Ostatnio po mega-dobrej recenzji 32' Design Art'a w moim ulubionym What Hifi S&V pobiegłem zobaczyć go na zywo...

...jeśli wszsytkie LG nowej generacji tak grają to sorszczak. (kompletnie nienaturalne odwzrorowanie skóry i sztuczny wydmuchany kontrast)

Notabene WHFS&V sie nie popisali dając mu 5 gwiazdek :((
 

raif26

New member
Lcd Lg

Kupiłem lcd LG 37 CALI 51R SPRZĘT działa całkiem dobrze, odbiór z cyfry+ dobry, cena przystępna 2650zł.
 

Adam714

New member
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie odnośnie LG to chętnie przeczytam. A może ktoś podzieli się doświadczeniami z nowymi od niedawna na rynku lcd innych marek które dobrze sobie radzą z sygnałem analogowym na kablówce.
 
Do góry