Lg 37lf76

blck

New member
Lg 37lf76 rozjasnienia na matrycy

Mam ten telewizor od miesiąca i wszystko ok tylko w dwóch rogach przy czarnym obrazie (ciemnych kolorach) widoczne jest rozjasnienie matrycy promień ok 10 cm, czy to jest wada czy normalne przy telewizorach lcd?
 

blck

New member
nie wkurza cie to? pytałem duzo i w innych telewizorach tego nie ma. Na tutejszym forum spotkałem się z podobnym problemem chyba tylko w jednym modelu - ktos nawet napisał że to wina źle )za mocno) skręconej ,matrycy.
U mnie są to lewy dół i prawa góra.
 

seba132

New member
Witam ponownie umnie prawa góra i leko dół i góra lewa
Widac to w nocy na av
mam nadzieje ze nie jest to nic powaznego
Tak po zatem smiga wszystko oki
 
Ostatnia edycja:

Cubezak

New member
Istanieje taka mozliwosc, ze jest za mocno skrecona matryca (ale tutaj czesciej wystepuje to na bokach niz na rogach) ale ja osobiscie podejzewm matryce z tajwanu a oni maja problemy z tzw "wyciekiem swiatla" spowodowane jest to mniejsza odlegloscia miedz TFT a CF a co za tym idzie mniejsza iloscia cieklego krysztalu... Defekty takie niestety ocenia sie subiektywnie i dosc mocny poziom jest dopuszczalny (u wszystkich producetow niestety :/)

p.s.
W przypadku pojawienia sie takiego defektu na dolnej lub gornej krawedzi ( w polowie szerokosci - DOKLDANIE) wywolane jest to zlym polaczeniem poczatku/konca kleju laczacego TFT z CF

pozdrawiam
 

cotdog

New member
plamy na matrycy

Witam.
Od miesiaca jestem posiadaczem telewizora LG 37LC46 i również obserwuję rozjaśnienia matrycy w prawym górnym i lewym dolnym rogu przy jednolicie ciemnym tle. Gneralnie nie przeszkadza mi to w oglądaniu, bo obraz jest naprawdę niezły, ale zastanawiam się , czy taka powiedzmy wada wystepuje we wszystkich telewizorach tego modelu.
 

seba132

New member
Witam pisałem 2008 a teraz mamy 2010
LG padł!!!:confused: wszystko było fajnie dwa dni po gwarancji ..zamierzone? brak obrazu.
 
Do góry