Lg 42lf65

zydzio

New member
Witam na forum. Mam dylemat - chce kupic telewizor LCD 42 cale i mam na oku LG 42LF65. I tu pytanie: ma go ktos? czy sie psuje, jaka jest jakosc obrazu? czy moze wybrac innego LG 42", ktory bedzie mial byc moze lepsza jakosc obrazu? Chodzi mi o full hd ;) Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam :D
 

damis

New member
Na obraz nie moge narzekac. Przeszkadza mi tylko to, co opisalem w swoim wątku. Czyli, że kiedy chcę zmienic stację w radio pilotem od radia to włącza mi się telewizor. Upierdliwe to jest okrutnie. W tym wypadku - i tu ważna dla Ciebie informacja - serwis LG ma mój problem głęboko w poważaniu.

Full HD jeszcze nie sprawdziłem, ale jeśli chodzi o zwykły obraz telewizyjny na pewno musisz miec dobry sygnal z anteny, kablówki lub satelity, bo przy dużym ekranie widac niestety każde echo
 

zydzio

New member
To wiem akurat ;) Oprócz telewizora mam tylko DVD wiwa. Sygnał to teraz jest zwykła Cyfra+, ale jak telewizor bedzie to bede wykupował ten recorder z HD. Tobie współczuję :) Może pomoże uniwersalny pilot? Takiego byś używał do telewizora :D Pozdrawiam. PS. Kupuje go za 4099zł. Chyba dobra cena co? Czy lepiej w salonie ME za 4999zł? :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

szakal9999

New member
hej.
U mnie ten telewizor delikatnie piszczy po przełączenu na czuwanie.
Ale ogólnie to dobrze działa.
A co do ceny, to w saturnie widziałem po 5799zł :p Więc jak chcesz wiecej wydać to polecam tam :p.
 

zydzio

New member
Kod:
http://www.neo24.pl/produkt/TV_LCD_LG_42LF65R,40374.html
tu mam zamiar kupic :D wlasnie stanial :D no a z tego co widze to to piszczenie to chyba normalne co? :hmm:
a jaki masz obraz? jest dobry? czy SD tez jest dobre? mimo braku 100hz nic tam nie smuzy?
 

damis

New member
zydzio napisał:
To wiem akurat ;) Oprócz telewizora mam tylko DVD wiwa. Sygnał to teraz jest zwykła Cyfra+, ale jak telewizor bedzie to bede wykupował ten recorder z HD. Tobie współczuję :) Może pomoże uniwersalny pilot? Takiego byś używał do telewizora :D Pozdrawiam. PS. Kupuje go za 4099zł. Chyba dobra cena co? Czy lepiej w salonie ME za 4999zł? :mrgreen:

Co do cen to sprawdz na porownywarkach cenowych :)
Tam codzien jest cos nowego
Jeśli ten bug Ci nie będzie przeszkadzac to Ci powiem, ze Wiwa też wzbudza ten telewizor (jazda jest na maksa). Jeśli więc nie będziesz chciał słuchac na odtwarzaczu płyt CD tylko będzie on stosowany do filmów - to ok. A pilot uniwersalny też nie pomoże bo telewizor wzbudza się na przykład na właśnie zmiane utworu na płycie lub na zmianę głośności w radio. Zaprogramowanie pilota na te kody tylko spowoduje, że telewizor będzie się włączał jednym urządzeniem, ale też przy różnych operacjach. Ten wariant odpada :))
 

szakal9999

New member
ładna cena. W sumie, to trochę mnie dziwi, że ceny tego telewizora tak szybko lecą w dół. ja kupowałem w styczniu w sklepie, to płaciłem 4600 a najniższa wtedy to była w necie coś koło 4200. w grudniu chyba jeszcze stał ponad 5000zł.
Obraz jest bardzo ładny. SD trochę gorsze, ale nie jest źle, lepiej mieć mocny sygnał. Używam go głównie do konsoli, a w graniu 100hz może trochę przeszkadzać(dodaje opuznienie, bo jest liczone na podstawie kilku klatek, o ile dobrze pamietam). Smuzenia nie zauważyłem, ale nie jestem spostrzegawczą osobą.
A z tymi pilotami, to musze sprawdzić. Nie mam żadnego innego w tym pokoju, więc nie zauważyłem nic takiego.
 

klucha3

New member
Powiedzcie Panowie czy opłaca się kupic ten tv.Będę go wykorzystywał do Cyfrowego Polsatu.Obawiam się jakości elektroniki, jak jest z tym u Was. Podobno przyjmuje sygnał 1080p/24 czy to prawda?. Strasznie mało info na temat tego modelu.
 

szakal9999

New member
po 1.5 miesiąca ciężko mówić o elektronice:p jeszcze działa:p
jeśli chodzi o jakość, to jest to telewizor przeciętny(bardziej w strone +), za to w stosunku cena/jakość prezentuje się świetnie. Ale to jest tylko moje zdanie i chetnie poznam co sądzą inni.
 

klucha3

New member
Jest okazja żeby go kupic za 3870 pln w promocji ale jest tylko 5 sztuk nie wiem czy się załapie.Jak wyglądają mecze, czy smuży.Cena na fulla wyśmienita tak sądzę.Mam jedynie wątpliwości czy zdecydowac się na tego fulla, czy wybrac jednak ready (np.LC51 za 3000 pln). Będę oglądał z 3 metrów, pokój 5x4, w większości przynajmniej na razie analog i Cyfrowy Polsat (też hd). Doradzcie do piątku mam czas.
 

jackn28

New member
Witam. Mam ten model od września. Na razie ok. Na kanałach HD n-ki obraz żyleta :) Kupiłem go w MM za 2900, nie wiem jak jest teraz z ceną i dostępnością. Chyba ostatnio zniknął z półek, wyparty przez nowsze modele. Ja w każdym razie jestem z niego b. zadowolony.
Acha, odnośnie wzbudzania go innymi pilotami - u mnie dzieje się tak tylko przy uruchamianiu CP, na pilota kina domowego czy n-ki jest niewrażliwy
 
Do góry