47LF65 właczany każdym pilotem

damis

New member
Witam,

Przyznam, że mój problem zadziwia i zaskakuje wszystkich, z którymi rozmawiałem. Zakupiłem wspomniany 47LF65. Olbrzymi ekran, dobry obraz i byłbym pewnie piał z zachwytu, gdyby ten telewizor był jedynym urządzeniem w pokoju. Ale nie... :)
Zachciało mi się podłączyc do niego wszelki inny sprzęt jaki posiadałem. Na pierwszy rzut poszedł amplituner Yamaha, dekoder do TV SAT, DVD.
No i zaczęła się jazda.

Okazało się, że telewizor włącza się jeśli cokolwiek próbuję włączac lub sterowac. I tak włączę sobie satelitę - telewizor się włacza, włączę DVD - telewior się włącza, ale najbardziej mnie przekręca jak właczam sobie radio a ten matołek też się włącza, a żebym nie miał za dobrze, to jak próbuję podgłośnic radio, zmienic stację, zmienic kanał radiowy na satelicie czy zmienic utwor na odtwarzaczu CD (DVD) to za każdym razem mruga złowieszczo zielony LED i za chwilę poraża mnie 47 calowy obraz.

Żeby już się kompletnie pogrążyc - sprawdziłem wszystkie piloty (do tunera w komputerze, do innego DVD, nawet do poczciwego video) i za każdym razem telewizor się uaktywnia.

Zaczynam go miec powoli dosyc. Na infolinii Euro AGD, gdzie go kupiłem odsyłają mnie do serwisu LG. Serwis LG mówi, że jak telewizor działa to znaczy jest sprawny (koniec cytatu miłej pani) a najlepiej to zebym zmienił kody na pilotach, które właczają mi telewizor. No tak, tylko dlaczego wszystko jest złe a LG jest dobry ?

Macie może jakiś pomysł jak z tego koła wyjśc i aby telewizor zaczął pracowac jak normalny telewizor a nie jak intruz co chwila się włączający ?

A może ktoś go zechce kupic ? Tanio sprzedam :))
 

damis

New member
Widzę, że nie bardzo wiecie, jak mi pomóc. Ale przyznam, że w sklepie i na infolinii Euro (tam kupiłem ten telewizor) też mówią, że z takim przypadkiem spotykają się pierwszy raz.

Będę jednak wytrwały w poszukiwaniu rozwiązania.
Natomiast juz mam kolejne spostrzeżenia. Otóż udałem się do kilku sklepów z moimi nielubianymi przez LG'ka pilotami i co się okazało ?
Na pilota od amplitunera Yamahy reagowały telewizory LG serii LF i LY. Do dyspozycji miałem tylko telewizory 42" ale widac, ze jest to ewidentny błąd konstrukcyjny tych modeli. Inne LG tak się nie zachowywały.

Bedę Was informowac o moich zmaganiach z LG i dam znac jak znajde rozwiązanie.
 

damis

New member
No i przyznaję - nie było lekarstwa na moj problem.
Gdziekolwiek nie trafiłem , widziałem tylko wielkie oczy sprzedawców, że moze występowac taki problem.

Wileki szacunek dla internetowego sklepu RTV Euro AGD, który bez zająknięcia telewizor przyjął do zwrotu, mimo iż serwis LG uparcie twierdził, że to nie jest usterka telewizora.

Zatem pewnie zmienię grupę dyskusyjną z LG na inną, bo wyszedłem z marki LG, choc nie ukrywam, ze kiedy miałem go w domu, prezentował się bardzo dobrze. No ale prezentacja to przeciez nie wszystko :)

Wszystkim, którzy mają LG'ka życzę aby byli z niego zadowoleni, żeby dobrze wyswietlał kolory, dobrze sie przeskalowywał i żeby nie piszczał :)
 

szakal9999

New member
hehe
Zainstalowałem kolejny sprzęt na pilota w moim pokoju. I faktycznie. Włącza się każdym pilotem:p Na szczęście i tak nie uzywam jednego bez drugiego. (narazie:() Ale w przyszłości może to być denerwujące.
 

bigxlx

New member
damis napisał:
No i przyznaję - nie było lekarstwa na moj problem.
Gdziekolwiek nie trafiłem , widziałem tylko wielkie oczy sprzedawców, że moze występowac taki problem.

Wileki szacunek dla internetowego sklepu RTV Euro AGD, który bez zająknięcia telewizor przyjął do zwrotu, mimo iż serwis LG uparcie twierdził, że to nie jest usterka telewizora.

Zatem pewnie zmienię grupę dyskusyjną z LG na inną, bo wyszedłem z marki LG, choc nie ukrywam, ze kiedy miałem go w domu, prezentował się bardzo dobrze. No ale prezentacja to przeciez nie wszystko :)

Wszystkim, którzy mają LG'ka życzę aby byli z niego zadowoleni, żeby dobrze wyswietlał kolory, dobrze sie przeskalowywał i żeby nie piszczał :)

Cierpliwosc poplaca => po aktualizacji Firmware'u w TV problem znika ;)
 
Do góry