LG 32LCD52 połączenie z PC

dupcon

New member
Witam,

prosiłbym o radę jak podłączyć mojego PC z telewizorem, jestem zielony więc proszę o dokładny opis i jakimi kabelkami należy to zrobić aby uzyskać najładniejszy obraz :)

thx za pomoc
 

radzique

New member
Jaką masz kartę grafiki ??

Na 90% pewnie masz wyjście DVI (jeszcze lepiej jeśli HDMI). Kupujesz za 30 zl kabel dvi-hdmi i tyle.
Zaopatrz się w porządne, w miarę rozbudowane sterowniki do karty, żebyś mógł ustawić natywną rozdzielczość czyli 1360x768. Z tym możesz mieć trochę problemów, bo z doświadczenie wiem, że czasem nie wszystko działa idealnie. Tak jest przynajmniej na nvidia. W opcjach np. musisz odznaczyć, żeby nie traktował tv jak HDTV itd.
 

dupcon

New member
radzique napisał:
Jaką masz kartę grafiki ??

Na 90% pewnie masz wyjście DVI (jeszcze lepiej jeśli HDMI). Kupujesz za 30 zl kabel dvi-hdmi i tyle.
Zaopatrz się w porządne, w miarę rozbudowane sterowniki do karty, żebyś mógł ustawić natywną rozdzielczość czyli 1360x768. Z tym możesz mieć trochę problemów, bo z doświadczenie wiem, że czasem nie wszystko działa idealnie. Tak jest przynajmniej na nvidia. W opcjach np. musisz odznaczyć, żeby nie traktował tv jak HDTV itd.

muszę sprawdzić w domu, jaka jest karta bo nie pamiętam. Jutro postaram się napisać co mam. I w razie czego zaglądnij do mojego tematu
pzdr
 

radzique

New member
no czyli powinieneś mieć DVI

9200_13.jpg


Jeśli tak, to tak jak pisałem musisz kupić kabel DVI-HDMI.
Jeśli dźwięk też chcesz puścić przez tv, to jeszcze kabel 3,5 jack z obu stron, z karty dźwiękowej do tv. Chyba że puszczasz dźwiek przez jakiś wzmacniacz, albo głośniki od kompa.

edit>
Teraz patrze, że masz 9200 SE która chyba nie ma DVI.
Jedyne wyjście to podłączenie tv normalnym kablem d-sub, takim jak masz teraz monitor. Tutaj znaczenie może mieć jakość kabla. podłącz zobacz czy obraz jest ok.
Niestety wiąże się to z tym, że nie możesz równocześnie mieć podłączonego tv i monitora.
Może wart kupić jakąś karte z DVI ? Kosztują grosze teraz, choćby palit 7600 gs 256mb ddr3, za 100 zl z allegro.
 
Ostatnia edycja:

dupcon

New member
radzique napisał:
no czyli powinieneś mieć DVI

9200_13.jpg


Jeśli tak, to tak jak pisałem musisz kupić kabel DVI-HDMI.
Jeśli dźwięk też chcesz puścić przez tv, to jeszcze kabel 3,5 jack z obu stron, z karty dźwiękowej do tv. Chyba że puszczasz dźwiek przez jakiś wzmacniacz, albo głośniki od kompa.

edit>
Teraz patrze, że masz 9200 SE która chyba nie ma DVI.
Jedyne wyjście to podłączenie tv normalnym kablem d-sub, takim jak masz teraz monitor. Tutaj znaczenie może mieć jakość kabla. podłącz zobacz czy obraz jest ok.
Niestety wiąże się to z tym, że nie możesz równocześnie mieć podłączonego tv i monitora.
Może wart kupić jakąś karte z DVI ? Kosztują grosze teraz, choćby palit 7600 gs 256mb ddr3, za 100 zl z allegro.


cyt. "Niestety wiąże się to z tym, że nie możesz równocześnie mieć podłączonego tv i monitora."
czyli jak dobrze rozumiem, musiałbym wyciągnąć kabel który idzie z monitora do kompa (bo jest tylko 1 wejście w tej karcie) i w to miejsce wpiąć się kablem od TV? cholera :( to troche bez sensu tak ciągle przepinać :(
Będę musiał chyba pomyśleć nad zmianą karty, czy jest jeszcze inny sposób?

I jeszcze jedno kompa mam oddalonego od TV ok. 8 metrów, czy są tak długie kable ? co by można połączyć ?
 

nowystbg

New member
cześć
mam prośbę-jak możesz to spisz mi ustawienia serwisowe bo chyba sobie coś namieszałem -sprawdzisz przy załączonym telewizorze (jak już widzisz obraz) trzymając równocześnie menu na pilocie i menu na telewizorze-to dla mnie bardzo ważne, a zwracam się do Ciebie bo masz taki sam telewizor jak ja, chyba że możesz to wrzuć fotki menu.
Z góry dziękuje!!!
 

timbot

New member
Bez reklam
dupcon napisał:
.....I jeszcze jedno kompa mam oddalonego od TV ok. 8 metrów, czy są tak długie kable ? co by można połączyć ?
tak, mozna zastosowac kabel d-sub d-sub o dlugosci 8 metrow, ci co maja twierdza ze dziala bez zarzutow
 
Do góry