Lg 42ly99

ulysse

New member
Lg 42LY99

Witam

Jestem nowym forumowiczem ale przed napisaniem tematu przeczytałem sporo postów więc myślę, że głupot i powtarzających się rzeczy pisał nie będę.

A więc moje pytanie jest takie czy ktoś się już spotkał z jakimś testem albo opinią na temat tego telewizora LCD ?

Tutaj specyfikacja na stornie : LG
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...ntId=01&modelCodeDisplay=42LY99&model=NOTHING

Jest to nowy model więc pewnie informacje będą pojwiać się na bierząco.
Jak uważacie czy jest to dobry zakup ?
Planuję go kupić pod koniec miesiąca. Pułap cenowy mam do 5300zł więc się mieści :)
Będzie stał w pokoju 30m^ kanapa jest jakieś 4 metry od ekranu.
Główne czynniki które brałem pod uwagę to :
Odświeżanie 100 Hz
FullHD 1920x1080
Tuner DVB-T (bo prędzej czy później i tak pojawi się ta telewizja u nas a tv kupuję się raz na długi czas)
Kontrast 10 000:1

Jak uważacie czy w tej cenie znajdę cokolwiek lepszego ? I ogólnie jak przedstawiają się telewizory LG bez problemów ?
 

murart

New member
Mam ten telewizor od dwóch tygodni. Jak na LCD-ka rewelka za tą kasę. Ale wiem już teraz jedno, zaraz go sprzedaję i kupuję plazmę. Koniec z lampką nocną, smużeniem, skakaniem obrazu przy ruchu. Tuner DVB-T? Po co? Zero sygnału, a i tak nie wiadomo jaki system będzie w Polsce obowiązywał. Cóż, ja oczekiwałem czegoś innego, nie pasuje mi ten telewizor całkiem. Jako monitor po podłączeniu do komputera spisywał się rewelacyjnie. W natywnej rozdzielczości (1920x1080p) prawie żadnych wad. Za drogi jednak jak na monitor i za duży. Przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ulysse

New member
murart napisał:
Mam ten telewizor od dwóch tygodni. Jak na LCD-ka rewelka za tą kasę. Ale wiem już teraz jedno, zaraz go sprzedaję i kupuję plazmę. Koniec z lampką nocną, smużeniem, skakaniem obrazu przy ruchu. Tuner DVB-T? Po co? Zero sygnału, a i tak nie wiadomo jaki system będzie w Polsce obowiązywał. Cóż, ja oczekiwałem czegoś innego, nie pasuje mi ten telewizor całkiem. Jako monitor po podłączeniu do komputera spisywał się rewelacyjnie. W natywnej rozdzielczości (1920x1080p) prawie żadnych wad. Za drogi jednak jak na monitor i za duży. Przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam.

A czemu chcesz już go sprzedać ? Co Ci konkretnie nie odpowiada? podpowiedz mi to może i ja się zdecyduję na plazme a nie LCD.
 

murart

New member
Dlaczego nie? Lampka nocna?

Po pierwsze świecenie "czerni" = całkowity jej brak. Odcień lekko fioletowy wpadający w róż. Mam w pokoju dość ciemno i jeśli już coś oglądam to raczej wieczorami, więc świeci mi jak lampka, wtedy kiedy ma być czarne tło. To wada wszystkich LCD -ków a nie akurat tego. W jasnych pomieszczeniach sklepowych tego nie widać. Skakanie obrazu przy szybkim ruchu, szczególnie jeśli sceny są dość kontrastowe jest też w LCD normalne, chociaż technologia 100 Hz miała pomóc ten efekt wyeliminować, to nie udało się do końca. Myślę, że dopóki LCD-ki nie zejdą z czasem reakcji matrycy poniżej 0,01 ms to nie ma co marzyć o płynnym ruchu. Stąd mój pomysł na plazmę.
Ps. to co przeczytałeś jest moim prywatnym zdaniem, nie musisz się z nim zgadzać. Nie jestem broń Boże żadną "Alfą i Omegą", wykładnią ani drogowskazem. Chciałeś opinii? To była moja... Pozdrawiam serdecznie.
 

ulysse

New member
murart napisał:
Po pierwsze świecenie "czerni" = całkowity jej brak. Odcień lekko fioletowy wpadający w róż. Mam w pokoju dość ciemno i jeśli już coś oglądam to raczej wieczorami, więc świeci mi jak lampka, wtedy kiedy ma być czarne tło. To wada wszystkich LCD -ków a nie akurat tego. W jasnych pomieszczeniach sklepowych tego nie widać. Skakanie obrazu przy szybkim ruchu, szczególnie jeśli sceny są dość kontrastowe jest też w LCD normalne, chociaż technologia 100 Hz miała pomóc ten efekt wyeliminować, to nie udało się do końca. Myślę, że dopóki LCD-ki nie zejdą z czasem reakcji matrycy poniżej 0,01 ms to nie ma co marzyć o płynnym ruchu. Stąd mój pomysł na plazmę.
Ps. to co przeczytałeś jest moim prywatnym zdaniem, nie musisz się z nim zgadzać. Nie jestem broń Boże żadną "Alfą i Omegą", wykładnią ani drogowskazem. Chciałeś opinii? To była moja... Pozdrawiam serdecznie.

Każde zdanie się liczy :) Dzięki za odpowiedź :)
Wczoraj byłem w MM w Lublinie i tam oglądałem sobie ten telewizorek. Niczego sobie nawet przy sygnale SD nie wygląda to tragicznie.
A i cena... tu jest najlepsze w dzień co przyszedłem zmniejszona została z uwaga ! 7999 zł na 5199zł
Nie ma to jak ceny w MM:p
 

murart

New member
Kupiłeś? Okazyjna cena. Jak się zdecydujesz to daj znać. Ciekawy jestem innych opinii. Pozdrawiam.
murart
 

ulysse

New member
murart napisał:
Kupiłeś? Okazyjna cena. Jak się zdecydujesz to daj znać. Ciekawy jestem innych opinii. Pozdrawiam.
murart
Kupował będę pod koniec miesiąca mam na to jakieś 5300 zł ale jeszcze się zastanawiam jaki model kupić i czy akurat LG. Może jakieś sugestie ? Pokój około 28m^ odległość 3 metry od tv.
 
Ostatnia edycja:

murart

New member
Jeśli znajdziesz jakieś rozwiązanie, sam chętnie skorzystam z podpowiedzi. Na razie wróciłem do Thomsona 29''. Troszeczkę teraz zrobił się mniejszy, ale obraz ma ŻYLETA. Pozdrawiam. murart
 

otelo1

New member
:(
murart napisał:
Jeśli znajdziesz jakieś rozwiązanie, sam chętnie skorzystam z podpowiedzi. Na razie wróciłem do Thomsona 29''. Troszeczkę teraz zrobił się mniejszy, ale obraz ma ŻYLETA. Pozdrawiam. murart


Ja pitole az tak zle z tym tv.......miałem smaki na ten model czekam iczekamaż stanieje...ale ,,Murart,, jak ty wróciłes do kineskopu ..to ja jestem w szoku ...to ja juz niewiem co robic :( ...napisz prosze wiecej o negatywach tego tv ...co Cie tak denerwowalo .....ja bawilemsie tym tv w Saturnie ...no i mialem pozytywne odczucia...ale tam było cholernie jasno ..ja juz sam niewiem plazmy sie wypalajo ..i te zabezpieczenia na nic sie zdajo ...napisz jak mozesz cos wiecej ..Otelo
 

murart

New member
Dzięki za linki :)

Chciałem Ci podziękować za zaangażowanie, ale mojego zdania nie zmieni żadna recenzja ani artykuł. :) Widziałem, to co widziałem. Jednak muszę poczekać. Chyba za wysokie mam wymagania do tych całych "NOWYCH TECHNOLOGII". Dziękuję za posta. Poczytać oczywiście poczytałem. Warto poszerzać horyzonty. Pozdrawiam.
murart 8)
 

Ludman

New member
W Warszawie w Saturnie w CH Arkadia ten LG 42LY99 w promocji jeszcze w piątek był za 4444 a w Euro AGD RTV za 4490. Sam mam też ten sam problem. Moją konkuręcją dla LG jest Samsung 40M87DB

Pozdrawiam
 

Ludman

New member
Lg42ly99

W MM od 03-06 kwietnia były 3dni bez VATu LG42LY99 kosztował 4586 zł. Ciekaw jestem czy go nabyłeś. Jaka jest Twoja opinia o nim.
 

murart

New member
42ly99

Dzięki za przegląd cen LUDMAN! Nie jestem jednak zainteresowany zakupem. Sry. Poczytaj wyżej. Mam na oku plazmę Panasonic'a 42 PV 80, ale jeszcze badam rynek. Pozdrawiam. murart
 

Morfeusz42

New member
Cóż można powiedzieć?! tylko tyle, że telewizorek jest na prawdę fajnym produktem ale pojawił się w najmniej przemyślanym przez LG czasie. Nowa seria LG 5000/6000 zdecydowanie zmniejszy zapewne zainteresowanie tym modelem który i tak był/jest słabo dostępny. Gdyby był dostępny od jesieni zeszłego roku to przy tak atarakcyjnej cenie i niewątpliwym potencjale był by przebojem rynku... a tak jest jednym z tych produktów, które jeszcze na dobre nie zadomowiły się w katalogach sprzedaży a już z nich zniknęły:(

PS.: sam miałem przyjemność poobcowania z tym modelem i odniosłem sporo pozytywnych wrażeń - faktem jest, że telewizory czy to LCD czy PDP wymagają trochę czasu na bodaj podstawową kalibrację ale potrafią odwdzięczyć się całkiem fajnym i niejedno krotnie zaskakującym właściciela obrazem :-D
 

tigre

New member
W Euro Rtv Agd 42ly99 stoi teraz za... niecałe 3300 i sam się zastanawiam pilnie czy nie łapać okazji??

pozdrawiam
 
Do góry