LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

bigxlx

New member
Typ: Plasma
Przekatna: 50 cali
Rozdzielczosc: 1366x768 pikseli
Luminancja: 1500 cd/m2
Kontrast: 30000:1 (dynamiczny)
Typ tunera: Digital DVB-T/Analog
Zlacza: Composit, S-video, 2xScart, VGA, Komponent, 4xHDMI, USB
Wymiary: 1235x793x80 mm
Waga: 41 kg

Pierwsze wrazenia:

design01.jpg


- smukla obudowa
- ukryte glosniki
- obrotowa podstawa

remote.jpg


- pilot duzy ale funkcjonalny

back.jpg


- latwy dostep do zlacz (4xHDMI + USB)

menu01.jpg


- ciekawa i bardzo dobrej jakosci grafika ekranowa

menu02.jpg


menu03.jpg


- bardzo rozbudowane mozliwosci kalibracji obrazu oraz dzwieku

black02.jpg


black.jpg


- relatywnie gleboki poziom czerni
 

jtd

New member
Bez reklam
No prosze, dobra czern i dobra jasnosc. To mi sie podoba.
A tak sie przedstawia nowa rodzina LG:

PG6000 (HD) 50", 42", 32"
PG3000 (HD) to samo co 6000 + (DVB-C)
PG6500 (HD) to samo co 6000 + MPEG4
PG6900 (HD) to samo co 6000 + 250GB HDD

PG7000 (Full HD) 60" i 50 cali
PG7500 (Full HD) to samo co 7000 + MPEG4


Czyzby wiec w koncu jakis konkurent dla KURO ?! Chyba tak!
 
Ostatnia edycja:

Far1

New member
Czy ktoś już nabył LG50PG6000?

Od kilku dni te telewizorki są podobno już do nabycia. Może ktoś jest już szczęśliwym (?) posiadaczem nowej plazmy LG... Z pierwszych informacji wynika, że może to być interesująca pozycja w asortymencie 50".
 

StaniB

New member
Witam,
Wczoraj czytalem niemiecki forum i jakis niemiec juz ma w domku ten wlasnie model LG 50G6000 i jest podobno zachwycony ta wlasnie plazma.Jak opisuje czern jest podobno rewelacja!!! no i nie zapominajmy ze to model z THX !!
 

jejek78

New member
ciekawe czy to jest realny kontrast

30000:1 czy to jest prawdziwy wynik czy tylko marketingowe liczby czy widzieliscie juz jakies testy jego
 

StaniB

New member
Pytanie jest czy to dynamiczny kontrast 30.000:1 ??? Bo jak sprawdzalem w necie to kazdy cos innego podaje,jedne stronki ze to dynamiczny kontrast a inne ze nie.
 

klm7

New member
42pg6000

Witam


LG 42pg6000 stoi obok Panasonica 42PV80 w RTV euro w CH TARGÓWEK,

przy zapuszczonym materiale HD lekka przewaga LG
 

czytelnik

New member
prośba o test

Już miałem w przyszłym tygodniu powoli finalizować zakup panasonica 42PV80 (z braku 50pv80, na którego rozsądną cenę liczyłem) ale po poczytaniu o tym LG zaczynam się też nad nim zastanawiać bo ma przy podobnej cenie kilka dodatków, których nie ma Pansonic (np.AVL, USB) design na pewno ładniejszy testy zagraniczne z podobna oceną jak PX80 do tego recenzje Niemców, któr tłumaczy mi kośławo programik z gaztki wydają się tez bardzo przychylne (wskazują na przewage nad Pansonikiem również w czerni).

KIKI czy masz już ten TV ??? Czy możemy liczyć w ciągu kilku dni jeśli nawet nie na test to przynajmniej na kilkanaście zdań subiektywnego porówniania w tym wątku z panasonikiem PV80 z uwzględnieniem też porównia dźwięku jeśli można, a nie tylko obrazu :eek:k:

I jeszcze zwróc uwagę na autoformatowanie bo z tym jak wyczytałem moga byc jakieś problemy..

Czy jakies znane już pułapki czekają przy zakupie LG (serwis awaryjność itp ) ?????
 
Ostatnia edycja:

wader11

New member
Widzialem to w RTV EURO AGD

design robi wrazenie - prawie jak pioneer :) . Obraz niestety nie moglem z niczym porownac - stal wylaczony a pozniej podlaczony componentem do DVD . Jak dla mnie kolorki naturalne - w porownaniu do zalaczonego obok Sony 40V3000 bardziej naturalne - Sony jak dla mnie przejaskrawia kolory. Brakowalo mi tylko porownania do Panasonic PV80 - bo to bylby odpowiedni test ze wzgledu na porownywalne ceny. MOze ktos to widzial - a może kiki przetestuje ten model i porówna - to by było naprawde fajne porównie :eek:k: .
 
Do góry