LG 42PC51 - różne problemy, co robić?

wuwu888

New member
Jestem nie do końca szczęśliwym posiadaczem LG 42PC51. Mam z nim następujące problemy:
  1. Trzaski z obudowy - dość głośne, dość częste.
  2. Migający piksel - widać go tylko na dość jasnym tle, ścieci się wtedy i miga.
  3. Rozmazany obraz - jakiś dziwny efekt - widać szczególnie np. na twarzach w zbliżeniu, przy ciemnym tle sceny. Oko, nos, usta i inne części poruszają się z minimalnie innym opóźnienie w stosunku do siebie. Drażni szczególnie przy powolnym ruchu. Dodatkowo - śnieg, fale morskie w ciemnych scenach - strasznie rozmazane, jakieś poświaty zostają. Przy dynamicznych i dobrze oświetlonych scenach efekt nie jest zauważalny.
Problemy były zgłaszane do serwisu LG, był serwisant. Generalnie stwierdził, że taki sobie kupiłem telewizor, to tak teraz będę miał.
  1. Trzaski podobno mają ustać - wszystkie obudowy tego typu tak mają i trzeba było sobie kupić w innej obudowie.
  2. Migający pixel - podobno może sobie być, jest jakaś norma ile ich może byc (wiecie może jaka - od ilu sztuk podlega to reklamacji?).
  3. Rozmazany obraz z poświatą - wina skalera. Ten model ma podobno kiepski skaler, który nie radzi sobie z sygnałem z kablówki i z tego powodu tak rozmazuje. Co ciekawe - przy zgłoszeniu do serwisu via WWW dostałem odp. że to wina kompresji mpeg, jaką każda telewizja stosuje. Ktoś mnie tu robi w balona?
Co można z tym dalej zrobić - kłócić się i domagać naprawy? Mieliście podobne problemy? Faktycznie są to typowe niedomagania (it's not a bug, it's a feature)? Czytając to forum przed zakupem tv nie zauważyłem, żeby ten model miał powyższe wady w każdym modelu. Nie każdy się na to skarży. A może jestem przeczulony i przeszkadza mi coś, na co inni nie zwracają uwagi?

Proszę o pomoc.
 

marivs

New member
Gość może mieć rację jeśli chodzi o kablówkę. Często można się spotkać z sytuacją, że obraz z anteny siatkowej (tej dachowej) jest duuużo lepszy niż z kabla.

Rozmazany obraz - na moim też to występuje, szczególnie gdy puszczają stare filmy ale tylko na niektórych kanałach z kablówki - coś jak wielokrotnie skopiowany film na kasetę VHS puszczony z video

Myślę, że to mimo wszystko wina sygnału (za słaby) a nie wina samego TV - jednak znając życie to wszystko jest możliwe.
 

wuwu888

New member
marivs napisał:
Gość może mieć rację jeśli chodzi o kablówkę. Często można się spotkać z sytuacją, że obraz z anteny siatkowej (tej dachowej) jest duuużo lepszy niż z kabla.

Rozmazany obraz - na moim też to występuje, szczególnie gdy puszczają stare filmy ale tylko na niektórych kanałach z kablówki - coś jak wielokrotnie skopiowany film na kasetę VHS puszczony z video

Myślę, że to mimo wszystko wina sygnału (za słaby) a nie wina samego TV - jednak znając życie to wszystko jest możliwe.

Zapomniałem dodać, że tak samo rozmazuje się z dekodera cyfrowego w kablówce Aster. Sygnał wydaje się dobry - dla scen dobrze oświetlonych z szybkim ruchem. Film był dość nowy - "Sztuczna Inteligencja (A.I.)", leciała jakiś czas temu na TVN.

Jeśli gość może mieć rację, to który - bo, jak pisałem - serwisant na miejscu udzielił innej informacji - że to wina kiepskiego w tym modelu skalera, a obsługa via www - że to sprawa kompresji mpeg w sygnale stacji tv...

Czy mogę wykonać jakiś miarodajny test - np. odtworzyć film divx na kompie i tv - dla porównania, albo zgrać wspomniany wyżej film na DVD (nagrałem go wtedy na nagrywarkę HDD+DVD) i też sprawdzić na kompie? Czy taki test mi coś powie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
wuwu888 napisał:
Trzaski podobno mają ustać - wszystkie obudowy tego typu tak mają i trzeba było sobie kupić w innej obudowie.
Kto wie? Fajny ten serwisant. Nie proponował zamiany za dopłatą?

wuwu888 napisał:
Migający pixel - podobno może sobie być, jest jakaś norma ile ich może byc (wiecie może jaka - od ilu sztuk podlega to reklamacji?).
Każdy producent tworzy takie normy.

wuwu888 napisał:
Rozmazany obraz z poświatą - wina skalera. Ten model ma podobno kiepski skaler, który nie radzi sobie z sygnałem z kablówki i z tego powodu tak rozmazuje. Co ciekawe - przy zgłoszeniu do serwisu via WWW dostałem odp. że to wina kompresji mpeg, jaką każda telewizja stosuje. Ktoś mnie tu robi w balona?
Widziałem taki efekt u koleżanki na LCD. Ma to związek ze słabym sygnałem i pewnie jest pochodną niskiego bitrate'u przy jego kodowaniu.

ArtS :)
 

marivs

New member
wuwu888 napisał:
Czy mogę wykonać jakiś miarodajny test - np. odtworzyć film divx na kompie i tv - dla porównania, albo zgrać wspomniany wyżej film na DVD (nagrałem go wtedy na nagrywarkę HDD+DVD) i też sprawdzić na kompie? Czy taki test mi coś powie?

Jeżeli test to tylko oryginalna płyta DVD, żadnych divx nie puszczać bo tam dopiero wyjdzie kompresja, do tego niższa rozdzielczość niż w typowym filmie z DVD.
Najlepsze co możesz zrobić to ściągnąć z sieci trailer jakiegoś filmu lub cały film zapisany w jakości HD (rozszerzenie *.mkv).. może to być 720p lub 1080p (nie ma znaczenia) i sygnał wypuścić z PC'a za pośrednictwem połączenia RGB(PC) inaczej D-Sub. Przy takim źródle nie ma mowy o jakimkolwiek smużeniu, opóźnieniu obrazu lub też rozmazywaniu ale... jeżeli to wystąpi to wg mnie TV jest uszkodzony i nadaje się tylko do serwisu lub wymiany.
 

wuwu888

New member
Czyli nie wystarczy nagrać ten trailer na DVD i puścić z odtwarzacza (np. w nagrywarce lub kinie domowym)? Musi być koniecznie komp i koniecznie po D-Sub?
 

marivs

New member
wuwu888 napisał:
Musi być koniecznie komp i koniecznie po D-Sub?
DVD nawet tego nie zobaczy, maksymalnie co może odtworzyć to obraz o wielkości 768x576 a film w HD to np. 1280x720.

Jeżeli chcesz koniecznie mieć takie źródło na DVD to musisz film o jakości HD przerobić na film DVD i dopiero nagrać na płytę DVD, tylko że...
1. po takiej przeróbce trailer już nie będzie w jakości HD oraz
2. nie ma pewności czy przerobiony filmik nie będzie zawierał błędów.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wysłać obraz bezpośrenio z PC do TV
 

young-1

New member
Rozmazany obraz - jakiś dziwny efekt - widać szczególnie np. na twarzach w zbliżeniu, przy ciemnym tle sceny. Oko, nos, usta i inne części poruszają się z minimalnie innym opóźnienie w stosunku do siebie. Drażni szczególnie przy powolnym ruchu.
No właśnie zauważam to samo w moim 42PC55.
sygnał mam z tunera cyfrowego Globo,programy z pakietu Cyfry+ i przy zblizeniach twarzy też to zauwazam,chociaż lekką poprawe zauważyłem jak zmieniłem kabel scart i podłączyłem pod drugie wejście i ustawiłem tuner na RGB.Zauważyłem że zniknęło to dziwne opóznienie obrazu na twarzach ale dalej widzę jakby szare cienie na twarzach(czoło,policzki),cos jakby plastelina.W każdym razie tez mnie to denerwuje.Myslałem ze to moze wina tunera ale nie mam innego zeby porównac.
 
Ostatnia edycja:

wuwu888

New member
young-1 napisał:
No właśnie zauważam to samo w moim 42PC55.
sygnał mam z tunera cyfrowego Globo,programy z pakietu Cyfry+ i przy zblizeniach twarzy też to zauwazam,chociaż lekką poprawe zauważyłem jak zmieniłem kabel scart i podłączyłem pod drugie wejście i ustawiłem tuner na RGB.Zauważyłem że zniknęło to dziwne opóznienie obrazu na twarzach ale dalej widzę jakby szare cienie na twarzach(czoło,policzki),cos jakby plastelina.W każdym razie tez mnie to denerwuje.Myslałem ze to moze wina tunera ale nie mam innego zeby porównac.

A więc nie jestem sam! ;-).

Postaram się zrobić to, o czym pisał Marivs. Jak znajdę chwilę. Wrzucę wyniki... jak znajdę kolejną chwilę... ;-). Może wtedy będzie wiadomo coś więcej...
 

miro.t

New member
Witam.
Co do tych rozmytych, twarzy, sprawdzaliście może w opcjach XDengine, czy macie załączoną opcję NR, jesli macie załaczoną to wyłaczcie, u mnie dosyć znacznie poprawiło to obraz na twarzach.
Pozdrawiam.
 

Storm

New member
No Coments !!

Gościu co ty piszesz po co zakładasz nowy temat. Człowieku zejdź na ziemię i przestań pisać głodne kawałki. W twojej gadaninie nie ma żadnej logiki. Kupiłeś rzecz z której od razu jesteś niezadwolony?:confused:
 

Storm

New member
Głupota !!!

Takie głupoty tutaj piszecie że szok !!! Ludzie to jest zaj... TV !!! Po co go kupowałeś?
 

wuwu888

New member
Storm napisał:
Gościu co ty piszesz po co zakładasz nowy temat. Człowieku zejdź na ziemię i przestań pisać głodne kawałki. W twojej gadaninie nie ma żadnej logiki. Kupiłeś rzecz z której od razu jesteś niezadwolony?:confused:
No tak gdzieś po miesiącu zauważyłem wymienione wady... Nie mogłem? ;-)

Gdzie tu brak logiki?
 

Storm

New member
Wady i zalety !!!

Nie ma na rynku produktu doskonałego bez wad !!! Poczytaj sobie wątki na temat pansoniców, samsungów. Nawet Pioneer ma jedną poważną wadę tj wysoką cenę zakupu.
 

KotD

New member
Witam,

Mam pewien problem z moim TV o którym jest ten watek. Chodzi o to, że telewizor po właczeniu i nie tylko miga tzn. obraz zanika i pojawia się, wyglada to tak jakby szukał najlepszego połączenia z urzadzeniami z nim podłaczonymi. Mam do niego podłaczone przez HDMI: n i PS3. Przy obu urządzeniach wystepuje ten sam efekt. Kable są różne, więc raczej ten problem jest wykluczony. Jeżeli ktoś ma podobne objawy to proszę o odpowiedż i poradę.

Pozdrawiam
 

joker69

New member
Storm napisał:
Nie ma na rynku produktu doskonałego bez wad !!! Poczytaj sobie wątki na temat pansoniców, samsungów. Nawet Pioneer ma jedną poważną wadę tj wysoką cenę zakupu.
Jestem pod wrażeniem tak heroicznej obrony LG. Dla mnie też ten wątek nie jest bez sensu bo akurat zastanawiam się nad nowym dużym TV i bardzo jestem ciekaw czy ten efekt (punkt 3) występuje tylko na LCD czy również na plazmach (na 20" LCD w sypialni ten efekt doprowadza mnie do szału)
 
Ostatnia edycja:

mirilan

New member
tia

Na storma najlepiej nie zwracać uwagi, wszędzie i zawsze broni lg, (chyba tam pracuje) Co do pikseli świecących, ja tak miałem, mój kumpel ma na samym środku i też powiedzieli że jeden może być... Trzaski nie ustały nawet po roku, ustały, jak sprzedałem to coś... U mnie jeszcze buczał jak szerszeń... Porażka...
 

kol

New member
W moim telewizorze zauważyłem smużenie na twarzach mam sygnał z kablówki UPC, nie ustępuje po wyłączeniu funkcji polepszania jakości obrazu XD, mam trzy niesprawnie działające piksela w tym dwa obok siebie a może być ich 9 ponoć, moje nie są dotkliwe. Ponadto szumi/syczy, ale ponoć wg. oświadczenia serwisu mniej niż inne. Ponadto na jaskrawych miejscach np. twarzy kolor skóry przybiera nienaturalny odcień różowawy lub nawet fioletowawy, który to występuje tylko ponoć u mnie w domu bo w serwisie nie a jest to praktycznie najistotniejszy mankament w mojej opinii.

Wydaje mi się, że niestety firmy sprzedające sygnał oferują towar o bardzo niskiej jakości. Wydaje im się, że ich klienci korzystają nadal z odbiorników tv wyprodukowanych w latach dziewięćdziesiątych i za koszmarny sygnał będą mogli pobierać wysokie opłaty.
Uważam, że powinniśmy się domagać odpowiedniej jakości sygnału na miarę czasu, w którym żyjemy.
 

kol

New member
W moim egzemplarzu występują takie wady jak:
- buczenie słyszalne praktycznie przy każdej mocy fonii używanej podczas normalnego korzystania z telewizora;
- trzy martwe piksele, dwa z tego obok siebie dają dodatkowo efekt jasnej plamy na ciemnym tle;
- pewien zakres szarości podbarwiony jest na różowo.

Z tych usterek najdotkliwsza jest jednak ostatnia i najmniej oczekiwana ponieważ dotychczas z niczym podobnym się nie spotkałem a co ponoć w opinii LGE nie jest niczym nadzwyczajnym.
Pozostaje mi tylko reklamacja do sprzedawcy po powrocie telewizora z serwisu, z paragrafu towar niezgodny z umową
 
Do góry