LG 37LF75 - co o nim wiadomo

zbyniu4

New member
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem LCD-37".Mój ostatni faworyt to LG 37LF75. Wcześniej zastanawiałem się nad różnymi LCD. Plazm nie biorę pod uwagę.
Inne to:
1. Toshiba 37R3500PG
2. Sharp LC-37X20E
3. Sharp 37RD2E
czyli po dwa TV w różnym wydaniu HD i Full HD
LCD mam zamiar używać przede wszystkim do TV-sport, filmy i bajki dla dzieciaków, kino domowe Panasonic i niekidy PC.
Odbiór TV z Polsatu Cyfrowego HD.
Proszę o porady na w/w temat, a może jest inna opcja, której nie brałem pod uwagę wcześniej
 

zbyniu4

New member
podałem te TV i ale bardzo jestem ciekawy porownania z Sharpem 37X20E.:hmm:
Wcześniej nigdzie nie widziałem opini na temat wpomnianego LG
Ale poczekamy i może ktoś kto go ma sie odezwie no i napisze cos o tym może cudeńku
Moze inne propozycje z tematu
 

UBL21

New member
Posiadam go od miesiąca.
O danych technicznych nie będę się rozpisywał bo są ogolnie dostępne.
Moje uwagi:
Obecnie odbieram tylko zwykły sygnał z anteny zewnętrznej, jakość obrazu i fonii nadspodziewanie dobra.
Menu w wielu językach tylko nie w polskim.
Funkcja automatycznej regulacji głośności nie działa (jest w opcjach).
-a był to jeden z czynników decydującym o kupnie.
Funkcja automatycznego kontrastu nie działa (jest w opcjach).
- jest przydatna bo codziennie wieczorem musze zmniejszać kontrast.
Bardzo dobrze nagrywa program na HDD, dysk słychać tylko przy starcie.
Bardzo przydatna funkcja nagrywania Time Shift, w każdej chwili można zatrzymać obraz aby za chwilę (max 1h) można kontynuować oglądanie.
Można też cofnąć sie i powtórnie oglądać przegapiony epizod (max 1h).
Czas reakcji matrycy 6ms wystarczający nie ma smużeń przy futbolu.
Kąty 178 x178 ściema ogromna, trzeba mieć oczy na wysokości połowy ekranu aby to sie zgadzało w innym przypadku może 120 x120.
Przy wyciemnionym obrazie bez treści, widać rozjaśnione pola w narożnikach, z obrazem tego nie widać.
Obudowa bardzo błyszcząca i trochę odbija światło.
Tuner cyfrowy DVB-T ma dekoder MPEG-2 i nie można oglądać programów cyfrowej telewizji naziemnej ponieważ są kodowane w MPEG-4. Robiłem próbę z modułem VIACCESS NP4 który posiada możliwość dekodowania sygnałów MPEG-4 do MPEG-2 ale nie powiodło się. Kontaktowałem się w tej sprawie z serwisem ale zbyli mnie lakoniczną odpowiedzią.

"Standard telewizji DVB-T nie jest określany w Polsce, trwają jedynie transmisje testowe sygnału w związku z czym tuner DVB-T nie jest specyfikowany dla tego produktu."

Może wynikać z tego że konieczne będzie zastosowanie zewnętrznego tunera MPEG-4.
 

Romanoff

New member
UBL21 napisał:
Posiadam go od miesiąca.
O danych technicznych nie będę się rozpisywał bo są ogolnie dostępne.
Moje uwagi:
Obecnie odbieram tylko zwykły sygnał z anteny zewnętrznej, jakość obrazu i fonii nadspodziewanie dobra.
Menu w wielu językach tylko nie w polskim.
Funkcja automatycznej regulacji głośności nie działa (jest w opcjach).
-a był to jeden z czynników decydującym o kupnie.
Funkcja automatycznego kontrastu nie działa (jest w opcjach).
- jest przydatna bo codziennie wieczorem musze zmniejszać kontrast.
Bardzo dobrze nagrywa program na HDD, dysk słychać tylko przy starcie.
Bardzo przydatna funkcja nagrywania Time Shift, w każdej chwili można zatrzymać obraz aby za chwilę (max 1h) można kontynuować oglądanie.
Można też cofnąć sie i powtórnie oglądać przegapiony epizod (max 1h).
Czas reakcji matrycy 6ms wystarczający nie ma smużeń przy futbolu.
Kąty 178 x178 ściema ogromna, trzeba mieć oczy na wysokości połowy ekranu aby to sie zgadzało w innym przypadku może 120 x120.
Przy wyciemnionym obrazie bez treści, widać rozjaśnione pola w narożnikach, z obrazem tego nie widać.
Obudowa bardzo błyszcząca i trochę odbija światło.
Tuner cyfrowy DVB-T ma dekoder MPEG-2 i nie można oglądać programów cyfrowej telewizji naziemnej ponieważ są kodowane w MPEG-4. Robiłem próbę z modułem VIACCESS NP4 który posiada możliwość dekodowania sygnałów MPEG-4 do MPEG-2 ale nie powiodło się. Kontaktowałem się w tej sprawie z serwisem ale zbyli mnie lakoniczną odpowiedzią.

"Standard telewizji DVB-T nie jest określany w Polsce, trwają jedynie transmisje testowe sygnału w związku z czym tuner DVB-T nie jest specyfikowany dla tego produktu."

Może wynikać z tego że konieczne będzie zastosowanie zewnętrznego tunera MPEG-4.

Nie chodziło o 37LT75, którego zapewne posiadasz a o 37LF75 - to dwa różne telewizory...;)

Pozdro
 

blck

New member
info

Poczytaj na ceneo jest sporo opinii , ja mam 37lf76 - ma nierównomierne podswietlkenie matrycy- można sie przyzwyczaic- widoczne w rogach przy ciemnym obrazie
 
Do góry