Jakośc

klucha3

New member
Panowie
Ciągnie mnie nie wiem dlaczego w stronę LG (chyba ceny). Mam jednak szereg wątpliwości, a jedną z głównych jest jakośc elektroniki zastosowanej w TV. Czy jest faktycznie kiepska jak to niektórzy piszą na różnych forach. To forum jest też ubogie jeśli chodzi o ilosc info na temat LG (pomimo że najlepsze). Niby oglądałem TV w sklepach i nie jest tak żle jęśli chodzi o obraz. Wiem że Sharp jest najlepszy ale też najlepiej kosztuje, a nie o to tu chodzi. Na tej zasadzie wszyscy by jeżdzili Mercedesami. Wiec pytanie do użytkowników jak jest z ta jakością.

Serdecznie pozdrawiam
 

szakal9999

New member
ja mam od niedawna 42LF65.
Jak narazie nie mam z nim problemów, poza tym, że jak jest na czuwaniu, to tak delikatnie piszczy.
Ale obraz ma bardzo ładny. Jak podpinam kompa, to pojawiają się cienie, ale może to być wina sygnału analogowego przez kabel VGA+przedłużki.
 
Ostatnia edycja:

klucha3

New member
Z tymi piszczeniami i buczeniami to widzę że występują w wielu modelach bez wzgledu na marke i cene. A swoją drogą widzę że bardzo wiele TV się sprzedaje, a tak mało info na naszym forum o TV LG. Teraz jest bardzo atrakcyjna cena modelu 42 LC41 w sieci Avans bo tylko niecałe 3200 pln. Oglądałem, oczy mi się śmiały do niego, ale cholera nie wiem Hd Ready czy jednak Full. Jeśli człowiek by miał w domu jakieś TV Lcd to byłby jakiś odnośnik, a tak to szlaja sie po sklepach i marzy. Z jakoscią to przekonałem już się kiedyś kupujac DVD. Kolega kupił cieniutkie LG za 200 pln, a ja JVC za 450 pln. Jemu co nie wsadził to od razu odtwarzał, a ja musiałem bawić się w sortowanie menu (jeszcze po angielsku). Tak więc kultura użytkowa też ma znaczenie. W obecnych TV dobrą sprawą jest bezpośrednie formatowanie obrazu tak aby zajmował cały ekran, a nie paseczki i pilot w ręku. Znajomi mają różne sprzęty LG i nie narzekają aby się psuły, ale jeśli już cos się schrzani to pomimo gwarancji serwis wymyśla rózne cuda że to wina użytkownika (taką opinie serwis ma nawet w sklepach). I taką osobe jak ja to trochę odstrasza. Ciekaw jestem jak jest z tymi TV po 2 latach, czy miały jakies kontuzje. W końcu nie będziemy zmieniać TV co dwa lata. Crt które użytkuje dzisiaj mają po pieć i więcej lat, i wcale nie zawodziły a jeśli już to były drobne naprawy do 50 pln. Stąd ważna jest nie tylko cena ale też i jakośc. Już nie raz wypuszczono na rynek produkt który odznaczał się dużą funkcjonalnością, ale miał wiele awarii.
 
Do góry