Pomocy!!!! Nie Mam Kolorów W Lg37le2r

jogi1978

New member
błagam pomóżcie. kupiłem może 5 miesięcy TEMU TELEWIZOR LG37LE2R. I WSZYSTKO grało były KOLORY NA WSZYSTKICH GNIAZDACH PODłąCZENIOWYCH .PODłąCZYłEM DO NIEGO DVD NA HDTV, TUNER CYFRY+ DO GNIAZDA COMPONENT. I cały CZAS korzystałem Z TYCH dwóch urządzeń .ALE OD PEWNEGO CZASU MOżE 1 TYDZIEń TEMU . zauważyłem żE JAK PRÓBUJE podłączyć sprzęt DO DOWOLNEGO GNIAZDA
AV1,AV2,AV3, OBRAZ JEST CZARNO BIAłY ,A CO CIEKAWE TV NAZIEMNY TEż ZACZEłO NADAWAć NA CZARNO BIAłO
newunsure.gif
.probowałem rożnych OPCJI podłączeniowych zmieniałem NA RóżNE KABLE EURO,CZINCZE,zmieniałem,próbowałem NA DWóCH RóżNYCH TUNERACH I DWA RóżNE DVD,W telewizorze OPCJE KOLORóW TEż BYłY USTAWIONE NA FULL KOLOR,I USTAWIENIA FABRYCZNE I NIC DZIWNE BO GNIAZDA (HDMI,COMPONENT, ORAZ RGB/PC) DZIAłAJą W kolorze O CO CHODZI.NAWET NIE WIEM dokładnie I W JAKIM momencie TO SIE STAłO BO korzystałem Z TYCH DOBRZE działających GNIAZD. może mój SYNEK nacisnął jakiś CZARODZIEJSKI PRZYCISK NA PILOCIE .NIE MAM POJęCIA ALE ewidentnie PROBLEM TKWI W telewizorze BO NA PEWNO NIE W KABLACH I sprzęcie.pomóżcie .A CHA TELETEXT JEST KOLOROWY NA WSZYSTKICH WEJśCIACH AV I TV
 

jogi1978

New member
zdaje mi sie że moment kiedy telewizor przestał nadawać w kolorach to moment kiedy zaczełem podłaczać sprzęty do gniazd euro wtedy chyba przestały działać wszystkie gniazda av1,av2,av3,av4,s-video,i tv,natomiast z laptopa po kablu szeregowym oraz gniazda hdtv i component działają w koloże niezła zmiana. ja już głupieje.kable sprawdzałem na innym telewizorze są sprawne .może jakieś pomysły.czy da sie ten telewizor wprowadzić w jakiś stan serwisowy ,czy jak. jestem ciemny w tych tematach.troche programowałem tunery cyfry ale tv jeszcze nie.:(
 

jogi1978

New member
pewnie i tak zrobię tylko chce wyczerpać wszystkie opcje i pomysły na tą sytuacje i nie chce sie zbłażnić przy wysłaniu telewizoru do serwisu.pozatym jak pomyśle że musze wszystko pakować wydzwaniać i wypełniać całą procedure reklamacyjną i nakoniec wszystko wysłać w paczce do warszawy i pożegnać sie z telewizorem na kilka tygodni i nie mieć pewności czy wruci w całości i serwisowany.bo powiedzą że telewizor został prze zemnie niewłaściwie opsługiwany jak to przy reklamacjach.to najpierw sprubuje za pomocą internałtów dojść co jest przyczyną ,a nuż widelec może miał ktoś podobny przypadek,może jakaś pierdułka nie pozwala mi oglądać w koloże.pomęcze jeszcze pare osób jak to nic nie da .będzie trzeba wysłać sprzęcior do serwisu:(.
 

jogi1978

New member
troche poczytałem i dowiedziałem sie że można wejść w tak zwane menu serwisowe telewizora trzymając przez 6 sekund jednocześnie menu na pilocie i telewizorze.

A WIęC ZARYZYKOWAłEM I WESZłEM W MENu SERWISOWE TELEWIZORA I CIEKAWOSTKA W MOMęCIE KIEDY WYSKAKUJE MI MENU SERWISOWE DOSłOWNIE NA 1 SEKUNDE OBRAZ NA TV POKAZUJE SIE KOLOR :) ALE DOSłOWNIE NA 1 SEKUNDE :-(. a oto odczyt z menu serwisowego.

LP61A/C (ZJ/TJ) LPL
Version 3.22
vctp version B3
VTT 1575
-----------------------------
TOOL OPTION 30358
AREA OPTION 17
OPTION 1 014
OPTION 2 002
OPTION 3 011
OPTION 4 00002
OPTION 5 004
SYSTEM CONTROL 1
SYSTEM CONTROL 2
Blkline Detector

wszystko co jest poniżej lini jest do ustawienia tylko co?
i ciekawe że w momęci pokazywania sie menu serwisowego pokazuje się na sekunde kolorowy obraz.

może ktoś z was ma ten model telewizora i porównał parametry z swojego menu serwisowego. kusi mnie nacisnąć "BLKLINE DETECTOR" ale nie wiem czy mi to nie poknoci coś w telewizorze. czy ktoś już zmieniał coś w menu serwisowym?
 
Ostatnia edycja:

jogi1978

New member
Hura Udało Sie!!!!!!!

Uwaga Uwaga Dla Tych Jakby Ktoś Miał Problemy Z Telewizorem Obrazem Kolorami Sposób Mój Warto Było Ryzykować.
A Więc Weszłem W Menu Serwisowe Tam Pod Opcją "area Options Weszłem Pod Opcje "factory Seiting" Nacisłem Telewizor Sie Restartuje I Powraca Do Fabrycznego Ustawienia Poczym Sie Sam Wyłańcza .załaczamy Telewizor Ustawiamy Język Na Polski I Mamy Telewizor Ak Nowy.
 
Do góry