znam się na plazmach i mogę coś doradzić

poniko

New member
kamilboczek1 napisał:
znam się na plazmach i mogę Wam coś doradzić. pozdrawiam

Skoro możesz podpowiedzieć to powiedz jak w Lg 42PT81 ustawić żeby przy włączeniu tunera sat lub dvd włączał się automatycznie telewizor.
 

Ru$lan

New member
no właśnie coś :p
kamilboczek1 bo to właśnie jest forum, żeby soie nawzajem pomagać, i nie jest do tego potrzeny, żaden specjalny post - w każdym wątku dotyczącym plazmy (czy innego sprzętu ) pojawia się jakieś pytanie/problem - pozostaje tylko czytać i zabawić się w Wuja Dobra Rada... :p
 

kamilboczek1

New member
Pracowałem w servisie z plazmami i codziennie miałem doczynienie z dziesiątkami uszkodzonych plazm. Wiec myślę, że o prawie każdym defekcie jestem w stanie coś powiedzieć i doradzć.
 

radzique

New member
No a powiedz jak to jest z docieraniem plazmy.
Trzeba czy nie trzeba ?
I czy zetknąłeś się z bzyczeniem w LG 42PC51, i jesli tak czy da się to wyeliminować ?
 

tom314159

New member
Jeśli możesz to pomóż! Jedyna rzecz która mnie drażni w mojej LG42PC3RA to , to że w nocy czarny ekran świeci trochę na szaro - są jakieś ustawienia w servis menu? no sam juz nie wiem?! Świeci powiem trochę że za mocno jak na mój gust, czy tak to juz jest???. Pozdrawiam
 

poniko

New member
drosophilia napisał:
podlacz dvd lub tuner sat. pod scart z obsluga RGB, heh
Dzięki za wskazóweczkę ale tak właśnie mam zrobione i nie odpala mi.
DVD - Sony starsza sztuka lecz z obsługą RGB
Tuner SAT Thomson z C+ - sygnał ustawiony na RGB
Wszystko spięte złączami Euro tzw. taśmowymi z pełnym ekranem i zgodnym RGB.
Więc co jeszcze ma wpływ że nie działa ??
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
poniko napisał:
Dzięki za wskazóweczkę ale tak właśnie mam zrobione i nie odpala mi.
DVD - Sony starsza sztuka lecz z obsługą RGB
Tuner SAT Thomson z C+ - sygnał ustawiony na RGB
Wszystko spięte złączami Euro tzw. taśmowymi z pełnym ekranem i zgodnym RGB.
Więc co jeszcze ma wpływ że nie działa ??

a masz w tv ustawione aktywne RGB na gniezdzie scart? jesli wystepuja w tv 2 wejscia scart. to czasami tylko jedno obsluguje sygnal RGB. Moze masz wadliwy przewod? kombinuj
 

przem1978

New member
drosophilia napisał:
a masz w tv ustawione aktywne RGB na gniezdzie scart? jesli wystepuja w tv 2 wejscia scart. to czasami tylko jedno obsluguje sygnal RGB. Moze masz wadliwy przewod? kombinuj

to nie działa takze u mnie (wymieniłem tylko TV z CRT Thomson 29" na Plazme LG 42" i koniec tej przydatnej funkcji), wydaje mi sie ze gdzies musi byc funkcja w menu serwisowym, która zarządza tym przez scart...
 

herosmax

New member
poniko napisał:
jak w Lg 42PT81 ustawić żeby przy włączeniu tunera sat lub dvd włączał się automatycznie telewizor.
Ja mam podpięte przez euro DVD SONY, a pod drugie SAT Fergusona i mi się załącza. Nic w menu nie ustawiałem a model TV mam ze stycznia 2008.
Co prawda nie działa to jak w innych markach, a miałem sony i samsunga i w nich co się włączyło to TV się przełączał a wystarczyło nacisnąć 1 na pilocie i już był program z anteny tv. W LG mam tak że jak włącze SAT to TV sam sie przełączy, ale jak włącze jeszcze DVD a nie wyłącze SAT to już reakcji brak. A jak wybiorę pilotem np.AV2 i chcę potem nacisnąć jakiś kanał przyciskiem 0-9 to też nie ma reakcji, musze wybrać TV i dopiero mi kanały działają. Dla mnie wygląda to tak jak by TV robił mi na złość, no chyba że ktoś miał zawsze tylko LG i nie wie co to odrobina luksusu.
 

przem1978

New member
powiedz pod które AV masz podpiety tuner SAT ?

mój tuner wysyła sygnał dla uruchomienia TV (sprawdzone na CRT Thomson), ale jednak TV nie odpala sie, moze TV musi byc w jakims specjalnym uśpieniu ?
 

allabahal

New member
Włączanie TV przez euro, a przełączanie na wejście av, to dwie różne sprawy. LG nie mają takiej opcji, więc się nie włączą, a jedynie przełączą, gdy już pracują.
 
Do góry