Podlaczenie LCD LG do PC

Yearman

New member
Czytalem tu juz watek o kablach w podstawach ale panuje tam mowiac oglednie balagan.

Mam pytanie do urzytkownikow TV LCD LG.

zakupiłem 37LC41 i chce podlaczyc go do mojego blaszaka z karta graf. Radeon 9800PRO. Bede ogladal dvd i divx i grał. Pytanie czy najlepszym rozwiazaniem jest podlaczenie przez KABEL VGA ? czy nalezy szukac innego rozwiazania.
 

Darmach

New member
Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przejściówki DVI>Component (nie mylić z composite), lub DVI>HDMI, i wtedy lecisz z obrazem cyfrowo :)

Powinno działać jak złoto :)
 

timbot

New member
Bez reklam
Darmach napisał:
Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przejściówki DVI>Component (nie mylić z composite), lub DVI>HDMI, i wtedy lecisz z obrazem cyfrowo :)

Powinno działać jak złoto :)
niestety mylisz sie, rozwiazanie dvi-component to kiepski pomysl, i nie idzie sygnał cyfrowy, tylko analogowy z separacja barw.
zlacze dvi ma rozne standardy, w wiekszosci komputerow jest to dvi-i (zingegrowane) wysyla tym zlaczem i synał cyfrowy wysokiej jakości (taki jak w hdmi) i sygnał analogowy (tak jak przez zlacze vga)
przejsciowka dvi-component nie jest przejsciowka cyfrowa, ale analogowa, wybiera z synału dvi-i składnik analogowy i przekazauje go analogowo na kable component (ktory jest tylko i wylacznie zlaczem analogowym, a nie cyfrowym)
jedyny sens takiej przejsciowki to mozliwosc wykorzystywania ulepszaczy (kontrastu, szumów i takich tam) wbudowanych w telewizor, zlacze vga nie umozliwia tego (chyba),ale zazwyczaj nie ma takiej potrzeby

zlacze dvi-hdmi jest kombinowaniem zbednym i kosztownym ze wzgledu na koszt kabla, a w 90% uzytkownicy nie widza róznicy w porownaniu z vga-vga (nawet jesli brzmi to nieprawdopodobnie)

lg dobrze wspołpracuje z wejsciem vga, wiec nie ma potrzeby korzystac z dvi-hdmi (i kombinowac z rozdzielczosciami) i zajmowac sobie złącza i kupować 4x drozszy kabel cyfrowy

zlacze vga w telewizorze moze być podlaczone do zlacza vga w komputrze lub dvi przez przejsciowke dvi-vga (wtedy wykorzystywany jest składnik sygnału analogowy) - w zaleznosci od tego jakie masz gniazdo w tv

jesli nie kupisz najtanszego kabla vga, to obraz bedzie porownywalny z kablem dvi-hdmi

korzystam z LG PC51 podlaczonego vga zamiennie z dwoma laptopami (jeden ma wyjscie vga, drugi dvi) i nie mam zadnych problemow z ustawianiem rozdzielczosci ani niczym podobmym


dodano:
@Dorczenzo - wiekszosc ludzi (w tym ja) w wiekszosci przypadkow nie widzi roznicy, chyba ze kupili dlugi kabel vga za 15 zlotych
 
Ostatnia edycja:

Dorczenzo

New member
Hmmm... No to ja już sam nie wiem co robić. Może przedstawię krótko moją sytuację. Otóż mam komputer, monitor i telewzor LG 32''. TV jest dosyć blisko komputera, no ale "po ścianie" to będzie gdzieś tak z 3m. Podłączałem już PC do TV za pomocą kabla do monitora, czyli VGA-VGA. Nie było to jednak wygodne, ponieważ za każdym razem musiałem przenosić komputer, odłączać kable itd. Interesowałoby mnie takie rozwiązanie gdzie mógłbym mieć na stałe podłączony komputer do TV a zarazem do monitora. Wejście D-Sub jest już zajęte właśnie przez monitor. Zostaje DVI lub jakiś rozdzielnik D-Sub o ile coś takiego istnieje. Tak więc mam problem, ponieważ nie wiem czy lepiej kupić kabel HDMI->DVI czy VGA->VGA i ew. jakiś rozdzielnik. Preferowałbym HDMI no ale... cena. VGA jest tańszy aczkolwiek też nie jest tani. Dobrze by było, gdyby dało się korzystać na raz z monitora i telewizora. Znalazłem dosyć tani kabel HDMI->DVI na Allegro (aukcja), ale nie wiem jaką jakość osiągnę za taką cenę. Moglibyście mi coś konkretnego doradzić? W sumie chodzi mi głównie o komfort, żebym nie musiał bawić się z przepinaniem kabli itd. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :) Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję :eek:k:
 

timbot

New member
Bez reklam
skoro lg dobrze wspolpracuje z d-subem to bezpieczniej jest nie kombinowac weglug mnie z dvi-hdmi, ale to zalezy od ciebie (moja prywatne zdanie)
co do najtanszych kabli hdmi - ja sie raz przejechalem na kablu za 15 zeta (nie bede sie rozpisywal tu) i nie jest prawda, ze kabel cyfrowy moze byc najtanszy z mozliwych, bo sygnal jest cyfrowy

nie masz wejscia dvi w monitorze? wtedy dvi do monitora vga do tv

jesli nie masz, to nie kombinuj z rozdzelaczem d-sub, nie warto
to sprawdz jaka masz karte (mozesz napisac) - karty za 80 zlotych maja dvi-d (czyli tylko sygnal cyfrowy), ale te za 300 czesto maja dvi-i (czyli i cyfrowy i analogowy) wtedy mozesz podpiac przekladke dvi->d-sub i do moniotra pojsc przez przekladkek kablem vga, a do tv bezposrednio kablem vga

jesli jednak nie masz dvi-i, to trudno, zeby miec jednoczesnie podpiety monitor i tv to musisz jednak kabel dvi->hdmi kupic (ale nie przesadzaj z oszczednoscia)
 

Dorczenzo

New member
Jeśli chodzi o kartę to posiadam niestety GeForce fx5500
MSI_FX5500.jpg


Czyli DVI i D-Sub (?)

A monitor to Samsung SyncMaster 913v. Posiada on tylko wejście D-Sub :(

Możecie mi coś konkretnego polecić z kabli?
 
Do góry