LG 37LT75 - ktoś coś wie

stogdy

New member
Ma ktoś toto lub testował coś z serii LT75
Pojawiła się promocja w Electroworld za 3600.
Już chciałem brać pieniądze i pędzić (oczywiście najpierw zobaczyć), a tu wyczytałem, że on nie ma PIP'a.
Ma TimeShift ze 160 GB dyskiem.
Myślałem, że to godny następca 37LC2RR, a tu krok wstecz?

Do Moderatora:
Sorry - proszę o przeniesienie tego wątku do LCD -> LG
To jest TV LCD

@dnc
Przeniesiono.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

UBL21

New member
Posiadam go od miesiąca.
O danych technicznych nie będę się rozpisywał bo są ogolnie dostępne.
Moje uwagi:
Obecnie odbieram tylko zwykły sygnał z anteny zewnętrznej, jakość obrazu i fonii nadspodziewanie dobra.
Menu w wielu językach tylko nie w polskim.
Funkcja automatycznej regulacji głośności nie działa (jest w opcjach).
-a był to jeden z czynników decydującym o kupnie.
Funkcja automatycznego kontrastu nie działa (jest w opcjach).
- jest przydatna bo codziennie wieczorem musze zmniejszać kontrast.
Bardzo dobrze nagrywa program na HDD, dysk słychać tylko przy starcie.
Bardzo przydatna funkcja nagrywania Time Shift, w każdej chwili można zatrzymać obraz aby za chwilę (max 1h) można kontynuować oglądanie.
Można też cofnąć sie i powtórnie oglądać przegapiony epizod (max 1h).
Czas reakcji matrycy 6ms wystarczający nie ma smużeń przy futbolu.
Kąty 178 x178 ściema ogromna, trzeba mieć oczy na wysokości połowy ekranu aby to sie zgadzało w innym przypadku może 120 x120.
Przy wyciemnionym obrazie bez treści, widać rozjaśnione pola w narożnikach, z obrazem tego nie widać.
Obudowa bardzo błyszcząca i trochę odbija światło.
Tuner cyfrowy DVB-T ma dekoder MPEG-2 i nie można oglądać programów cyfrowej telewizji naziemnej ponieważ są kodowane w MPEG-4. Robiłem próbę z modułem VIACCESS NP4 który posiada możliwość dekodowania sygnałów MPEG-4 do MPEG-2 ale nie powiodło się. Kontaktowałem się w tej sprawie z serwisem ale zbyli mnie lakoniczną odpowiedzią.

"Standard telewizji DVB-T nie jest określany w Polsce, trwają jedynie transmisje testowe sygnału w związku z czym tuner DVB-T nie jest specyfikowany dla tego produktu."

Może wynikać z tego że konieczne będzie zastosowanie zewnętrznego tunera MPEG-4.
 
Do góry