Czy moja plazma nadaje sie tylko do wyrzucenia ? :(

sylwia 79

New member
2 miesiace temu kupilismy plazme LG 42 i nasze dziecko 16 miesieczne rzucilo w nia plastikowa pileczka co spowodowalo pekniecie od srodka ekranu.Nie wiem jak fachowo to sie nazywa wiec wybaczcie prosze moja niewiedze.W kazdym badz razie wszystko dzialalo dobrze,ale teraz zrobila sie w miejscu uderzenia biala plama i czarny pasek,ktory zniknal ale plama nadal jest.Gwarancja pewnie tego nie obejmuje bo to uszkodzilo nasze dziecko,ale prosze mi pomoc czy da sie to naprawic i jaki mniej wiecej bylby koszt?Czy nic sie z tym nie da zrobic i plazma nadaje sie do wyrzucenia :(
Zaraz postaram sie wkleic zdjecia ,zebyscie sami ocenili jak to wyglada.

Tak wyglada to pekniecie :(

a tak jak sie wlaczy TV

 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Do końca nie jestem pewien ale jeśli uszkodzeniu mechanicznemu ulega panel plazmy to chyba się nie da nic z tym zrobić. Poczekaj aż wypowiedzą się CI , którzy mają większą wiedzę w tym temacie albo sami przeszli przez takie coś. Sądzę jednak , że może wystąpić potrzeba planowania zakupu nowego telewizora:( Wymiana panela to chyba takie koszt , ze lepiej jest kupić nowy tv.
 

mirecore

New member
współczuje...

żeby tak małe dziecko (16miesięcy) mogło tak uszkodzić panel to jak bardzo delikatne są te plazmy... słyszałem że przewozić trzeba ostrożnie i w pionie - ale pech...

czekamy na ekspertów !!!
 

sylwia 79

New member
Mieszkamy w Anglii i mamy wykupione ubezpieczenie moze to Nas uratuje?
Nie znam sie dobrze czego dotyczy to ubezpieczenie?
Po prostu przy zakupie zaproponowano Nam ubezpieczenie wiec ubezpieczylismy,ale czy to cos da?
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Z tego co wiem to normalna gwarancja nie przewiduje uszkodzeń mechanicznych takich jak twoja jednak musicie się dowiedzieć co zawiera to dodatkowe ubezpieczenie. Może właśnie chodzi w niej o takie zdarzenia. Zerknijcie co w tym ubezpieczeniu jest zawarte. A nóź widelec :)
 

sylwia 79

New member
Ubezpieczenie niby na wszystko.Zaraz maz jedzie do sklepu sie zapytac dokladnie.Na to ubezpieczenie co miesiac placimy ok 10L wiec moze ... jest jakas nadzieja.No zobaczymy co bedzie.
:( smutno mi,bo plazma nawet nie ma 2 miesiecy :(
 

DanielS

New member
Głowa do góry :) Jakby się okazało że musicie sobie kupić nową to na tej coś się jednak da obejrzec :) Wstawisz sobie do kcuhni .... przyjemniej się będzie obiad robiło :) A tak na poważnie to sądzę , ze jak płacicie 10Ł miesięcznie ubezpieczenia to ono chyba obejmuje takie coś ....bo niby na co innego by było :) ? Od kradziezy ?
 

sylwia 79

New member
No dzieki za pocieszenie,ale juz sie nie nadaje nawet do kuchni.
Wlasnie zaczela strasznie piszczec (plazma) i obraz robil sie coraz mniejszy i teraz juz nic nie widac.Zupelnie czrny obraz i piszczy.
Mam nadzieje,ze maz cos zalatwi,ze to ubezpieczenie bedzie obejmowało.
Ale jestem zla :( no,ale co zrobie nic.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Chyba takie cos może zdarzyć się raz na 1 mln przypadków, lub musiało to być niezłe łupnięcie :eek: . Niestety gwarancja na 100% nie obejmuje takich przypadków.
 

DanielS

New member
Tak bywa niestety :) Już o kilku takich przypadkach czytałem :) Szczególnie z udziałem naszych małych pociech :) heheh Pozostaje nadzieja w ubezpieczeniu :)
 

sylwia 79

New member
Jest !!!
Ubezpieczenie obejmuje nawet takie przypadki wiec troche ryjek mi sie cieszy :D Przyjedzie kurier po nia (po plazme) zobaczymy czy rzeczywiscie tak bedzie ,ze nam dadza nowa albo uszykuja ta co mamy.
Mamy nauczke na przyszlosc i ostrzegam wszystkich UWAZAJCIE NA SWOJE POCIECHY !!!
 

Romanoff

New member
Bardzo fajnie ,że owo ubezpieczenie objęło takie uszkodzenie.
W Polsce przy zakupie sprzętu elektronicznego takie samo ubezpieczenie oferuje sieć Electro World, chroni ono od nieszczęśliwych wypadków, zalania, spalenia, uszkodzenia mechaniecznego(nieświadomego-patrz Twój przypadek, dziecko nie zrobiło tego świadomie..), uszkodzenia w trakcie transportu.
Można to wykupić na 3/5lat, jednoczesnie przedłuża się ochronę gwarancyjna na ten okres - fajna sprawa :), polecam.

Pozdrawiam
 

DanielS

New member
A Electro World nie jest czasem siecią z UK ? Jesli tak to mają tam w takim razie ciekawe propozycje :) Warto moze wydać te kilka groszy na takie ubezpieczenie :) Dobrze , ze na razie idzie wszystko w dobrym kierunku. Daj znać jak się już całkowicie zakończy - mam nadzieję , ze dobrze dla Was :)
 

sylwia 79

New member
mirecore napisał:
no i gites

ale to wychodzi 60zł na miecha toż to szok !!! przez pięć lat to 3600zł

Nie zupelnie 60zl dokladnie placimy 8L,ale nie ma co przeliczac na zlotowki bo tu inne zarobki sa a poza tym majac takiego szkodnika jakim jest moj syn to niestety warto placic na to ubezpieczenie.
 
Do góry