Menu serwisowe w PC51

miro.t

New member
Witam.
Udało się komuś znaleźć jakąs instrukcję do menu serwisowego??
Wczoraj przeglądałem to menu i jest tam kilka ciekawych opcji, jako że nie kumam angielskiego to niewiele zrozumiałem, ale zauwazyłem że mozna zmieniac parametry pracy orbitera, jest też jakaś funkcja związana z prądem (może poborem prądu), jeszcze inna dotyczyła kontrastu, czy jasnosci już nie pamiętam.
Może ktoś ma obcykane to menu i podpowie czym warto sie zainteresować i co mozna osiągnąć poprzez lekki tunning plazmy.
Dziękuję za wszelkie info.
Pozdrawiam.
 

Kuman

New member
Ja ustawiłem Gamma na 2 (czerń jest ciemniejsza)
BlkLine Detector: Full time na 2, a Original Time na 1 (autoformatowanie obrazu działa dużo szybciej, tak jak w Philipsach)
Audio Delay na 0 (przy podłączeniu do wzmacniacza nie ma rozjazdu dźwięku pomiędzy TV a kolumnami)
 

miro.t

New member
Witam, próbowałeś zmieniać inne parametry w Blackline Detector??
Nie wiem czemu ale nie chce mi formatować do pełnego ekranu, obrazu na kanałach TVNu z tunera podłączonego przez Euro. Tuner to Technomate.
A druga sprawa, mam taki objaw że górny czarny pasek mam duzo cieńszy niż dolny, niby to przesuwam w dół, ale po nastepnym uruchomieniu TV mam to samo. Mozna to jakoś na stałe ustawić ??
 

Storm

New member
Menu opcje !!!

Do kolegi Kumana. Może napiszesz jak wchodzi się do menu serwisowego jak dokonuję się zmian w tych opcjach które sam pozmieniałeś i jak opuścić menu serwisowe. Czy zrobiłeś sobie w razie czego zdjęcia ustawień początkowych. Dzięki z góry za informację.
 

miro.t

New member
Witam.
Zeby wejść do menu serwisowego musisz, przez około 8-10 sekund jednocześnie przytrzymać guzik menu na TV i przycisk menu na pilocie.
Żeby wyjśc z menu serwisowego wystarczy nacikać przycisk menu na pilocie i wyjdziesz.

Kiedyś kol. Scoti podał takie ustawienia poczatkowe:

Podaję wartości zaczynając od góry pod kreską:
02252
17
014
002
025
00004
001

u mnie pierwsze cyfry były inne a reszta sie zgadzała.

Żeby sobie poprawić czerń można sie pobawić wartościa Gamma.

Mozna tez zmienić wartości pracy orbitera, zmieniając wartośc skoku i pixeli, a także można zmienić częstotliwosc jego pracy, czyli okres czasu co jaki ma zmieniac położenie. Fabrycznie ten czas ustawiony jest na 120 sekund.

Pozdrawiam.
 

Storm

New member
LG obsluga menu serwisowego !!!

:) A w jaki sposób dokonuję zmian? Czy może za pomocą przycisków na pilocie, jeżeli tak to których się do tego używa? Jak zatwierdzam zmiany? Nie chcę nic nakaszanić !!!
 

radzix

Member
1. Zmian dokonujesz nawigacyjnymi klawiszami na pilocie prawo-lewo.
Zmian nie trzeba dodatkowo zapisywać.

2. Po menu poruszasz się gór-dół do podmenu wchodzisz przyciskiem OK, a wychodzisz naciskając MENU.

3. Z menu serwisowego wychodzi się kilkakrotnie naciskając MENU w zależności jak daleko wszedłeś do menu serwisowego.

4. Jakby co jest funkcja przywracająca ustwienia fabryczne, ale jeszcze z niej nie korzystałem.
 

Storm

New member
Menu sewisowe co zmienić ?

Koledzy co można i co najlepiej jest zmienić w menu serwisowym? Ja mam podłączone wszystkie urządzenia peryferyjne prze HDMI. Podajcie swoje ustawienia. Jak najlepiej ustawić jest orbiter. Dzięki za odpowiedź i życzę wesołych świąt:)
 

jejek78

New member
w meniu serwisowym masz jak byk podane jak orbiter dziala mozesz ustawic OrbitPixel 3 Orbit Step 5 Orbit Time 20 sec ja mam tak i problem z duszkami zginol pozdrawiam
 

Bronson

Member
radzix napisał:
4. Jakby co jest funkcja przywracająca ustwienia fabryczne, ale jeszcze z niej nie korzystałem.
Witam wszystkich jako że to jest mój pierwszy post.Jestem zadowolonym posiadaczem tego TV (32PC51) od niedzieli i chciałbym wiedzieć w którym miejscu jest ta funkcja ?
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać ;)
Kilka postów wyżej ...
miro.t napisał:
(..).
Zeby wejść do menu serwisowego musisz, przez około 8-10 sekund jednocześnie przytrzymać guzik menu na TV i przycisk menu na pilocie.
Żeby wyjśc z menu serwisowego wystarczy nacikać przycisk menu na pilocie i wyjdziesz.
(...)

Powodzenia :mrgreen:
 

Bronson

Member
m@rcin napisał:
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać ;)
Kilka postów wyżej ...


Powodzenia :mrgreen:
czytałem ale chodzi mi o przywrócenie ustawień fabrycznych menu serwisowego ponieważ zmieniłem kilka parametrów i nie zapisałem ich wartości przed zmianą a z poziomu menu głównego ( Opcje - reset ustawień fabrycznych ) chyba tego nie można zrobić z tego też powodu proszę o podanie fabrycznych ustawień dla :
Gamma
BlkLine Detector: Full time,Original Time
OrbitPixel,Orbit Step, Orbit Time - tą znam 120 s
z góry dziękuję za pomoc !
PS.z tego co czytałem na forum to mogą być później problemy (odpukać ...) z gwarancją więc wolę znać te wartości początkowe w/w parametrów.
 
Ostatnia edycja:

Bronson

Member
Bronson napisał:
Gamma
BlkLine Detector: Full time,Original Time
OrbitPixel,Orbit Step, Orbit Time - tą znam 120 s
z góry dziękuję za pomoc !
Witam ! czy już nikt nie zna tych watości początkowych i nie może mi pomóc ? z Plazmą jest wszystko ok ale to nie daje mi spokoju :( byłem nawet w sklepie i hurtowni NEONETu i chciałem spisać sobie te wartości które mnie interesują ale już tego modelu czyli 32PC51 nie było !
Pozdrawiam :)
PS.spróbuję w innych sklepach ale jak mi odmówią i czy jeszcze są ? sorry że sam siebie zacytowałem ale jak miałem zrobić to inaczej !
 
Ostatnia edycja:

Bronson

Member
Lg 42pc51 Service Menu - Detale Instalacji ...

LG 42PC51 SERVICE MENU - DETALE INSTALACJI i USTAWIEŃ

Sorry że jest w języku niemieckim ale myślę że sobie z tym poradziecie i porównacie ze swoimi ustawieniami czy wszystko tu podane się zgadza z początkowymi jeśli je zmienialiście jak ja to zrobiłem ponieważ to menu bardzo mało się różni od modelu LG 32PC51 którego ja jestem posiadaczem i jak narazie (odpukać) chwalę sobie :)

aba086d010adde94med.gif



3cd0c24eae852e5bmed.gif


9ffad2ddc9ab20b0.gif


e955630f23af58fb.gif


Pozdrawiam :)

Bronson
 

Bronson

Member
jejek78 napisał:
w meniu serwisowym masz jak byk podane jak orbiter dziala mozesz ustawic OrbitPixel 3 Orbit Step 5 Orbit Time 20 sec ja mam tak i problem z duszkami zginol pozdrawiam
Witam ! przetestowałem te ustawinia i odradzam ponieważ zauważyłem że nadawany obraz nie wypełnia całej matrycy i objawia się to czarnymi wąskimi paskami w pionie i poziomie przy jednoczesnym przesunięciu nadawanego sygnału(obrazu) raz po lewej lub prawej stronie.Jednocześnie widoczne jest to też w pione na dole i górze.Nawet przy fabrycznych ustawieniach :

Orbit Pixel - 2
Orbit Step - 2
Orbit Time - 120

jest to zauważalne ale jest bardzo małe (prawie niewidoczne) i znika przy wyłaczeniu funkcji Orbiter dlatego powróciłem do ustawień początkowych czyli fabrycznych ale ze względu na docieranie nie rezygnuję z tej funkcji z jednoczesnym zwiękrzeniem częstotliwości Wybielania ale bez przesady i zastosowanie się do reguł obowiązujacych i opisywanych na forum o docieraniu Plazmy !
PS.czekam na Wasze spostrzeżena i uwagi na ten temat

Średnia żywotność plazmy liczona jest przy maksymalnych parametrach obrazu tj: jasnośc 100% kontrast 100% bez trybu oszczędzania i wynosi 60 000 godzin. źródło LG infolinia. Jak obnizysz te parametry to żywotność panela rośnie proporcjonalnie. bo się mniej eksploatuje - patrz technologia plazm.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

dick777

New member
Brak funkcji zoom na wejściu HDMI

Moja plazma 42PC52 jest podłączona do dekodera N-ki za pomocą kabla euro oraz HDMI. Kiedy przełączam telewizor na wejście euro, wówczas mogę korzystać z funkcji zoom i powiekszyć obraz na cały ekran, w przypadku gdy jest nadawany z pasami po bokach oraz na górze i u dołu. Kiedy jednak przełączam telewizor na wejście HDMI, wówczas w menu nie ma już możliwości powiększania ww. obrazu za pomocą funkcji zoom, ponieważ w menu są tylko dwie opcje 4:3 i 16:9. Czy jest jakaś możliwość włączenia również opcji zoom na wejściu HDMI, np. zmieniając jakiś parametr w menu serwisowym? Co ciekawe, tego problemu nie ma w mojej drugiej plazmie firmy Panasonic, w której są te same opcje bez względu na rodzaj wejścia.
 
Do góry