Mocowanie na ścianie LG 32LC52

Kotan17

New member
Przy użyciu uchwytu Barkan 60 usiłowałem przymocować do ściany telewizor LG 32LC52. Moje dotychczasowe doświadczenia to:

1. Nie wierzcie, że jest to uchwyt uniwersalny, nie wierzcie, że pasuje do tego telewizora (w Hoopli oczywiście napisano mi, że pasuje)
2. W zestawie Barkan 60 nie ma odpowiednich śrub do mocowania pionowych wieszaków (są M5,M6,M8 a potrzeba chyba M4) w tym telewizorze
3. Rozstaw otworów w wieszakach nie odpowiada rozstawowi otworów w tylnym panelu tzn. trzeba wybrac jeden otwór + jedną szczelinę
4. Najważniejsze - lewy wieszak wchodzi w światło wtyczki zasilającej, prawy w gniazdo do PC i okolice

Słowem czeka mnie konieczność obcinania (z obu stron) wieszaków, czym przy okazji pozbywam się patentu zabezpieczenia przed kradzieżą

Jeśli ktoś już zdołał powiesić ten telewizor na ścianie przy użyciu Barkana60 - będę pod wrażeniem a przede wszystkim jestem ciekaw jak to zrobił - moja metoda jest ciut chamska ale nie wpadłem na inną

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jeśli kupiłeś to w Hoopli (lub gdziekolwiek indziej) i obiecywali, że będzie pasował do Twojego TV, a nie pasuje to zwróć im ten uchwyt "UNIWERSALNY".
 

Kotan17

New member
gatar napisał:
Witam.
Jeśli kupiłeś to w Hoopli (lub gdziekolwiek indziej) i obiecywali, że będzie pasował do Twojego TV, a nie pasuje to zwróć im ten uchwyt "UNIWERSALNY".

W zasadzie masz rację. Tylko:
1. Będę miał satysfakcję
ale
2. Nie będę miał powieszonego na ścianie TV
3. Będę zmuszony dalej szukać

więc wolę kowalskimi ;) metodami dostosować Barkana i rozwiązać problem

Pozdrawiam
 

Kotan17

New member
Ponieważ telewizor już wisi kilka praktycznych rad co do mocowania - może ktoś wyleje mniej potu niż ja:

1. Z pionowych uchwytow (mocowanych do tylnej cześci TV) odcinamy po 73 mm od góry i 131 mm od dołu. Szlifierka katowa wskazana :)
2. Wyrzucamy instrukcję mocowania zamieszczona do Barkana
3. Wyrzucamy dłuższy metalowy panel (zalecany przez producenta) i mocujemy do ściany krótszy. Jest całkowicie wystarczający dla tego telewizora (11 kg) i kompletnie niewidoczny po zawieszeniu TV.
4. Na pionowych uchwytach mamy 2-3mm luzu wystarczające do wypoziomowania. Warto jednak wiercić precyzyjnie otwory w ścianie.

No i ..wieszamy :) naszą LCD miłość na uchwycie nie wiadomo dlaczego zwanym UNIWERSALNYM (!).
Niestety wadą tego postępowania jest to, że tracimy dożywotnia gwarancję ;)

Pozdrawiam
 

klolik

New member
A nie prościej było poszukać innego uchwytu? Na Barkan 30, 31 lub 32 (ISO 75-200) świetnie nadaje się do tego rozmiaru lcd i jego wagi. 60-tka jest wg mnie trochę przewymiarowana (i pewnie nie tania, nie szukałem). Ale pewnie zależało Ci na zabezpieczeniu przeciwkradzieżowym. Chociaż po twoich przejściach i wykonaniu takiego patentu to się tego pozbyłeś.
Pośpiech, jak widać, nie jest najlepszym doradcą.
 

Kotan17

New member
klolik napisał:
A nie prościej było poszukać innego uchwytu? Na Barkan 30, 31 lub 32 (ISO 75-200) świetnie nadaje się do tego rozmiaru lcd i jego wagi.
Pośpiech, jak widać, nie jest najlepszym doradcą.

No cóż: złożyłem zapytanie w 2 sklepach internetowych - odp. "oczywiście pasuje do tego TV", sprawdziłem opis Barkana60 "uchwyt uniwersalny - pasuje do tego typu" więc trudno powiedzieć, że zakup był nieprzemyślany..czy robiony w pośpiechu.
Piszę o swoich przygodach żeby uprzedzić innych przed podobnymi niespodziankami i pewnie inni skorzystają z Twojej podpowiedzi.
Btw - zostało mi tyle elementów z Barkana60, że od biedy mogę powiesić jeszcze jeden TV :)
 
Do góry