Lg42pc1rr

Wojtek K

New member
LG42PC1RR z HDD 80GB
15.10.2007
Kupiłem ten telewizor 09.10.2007 za 2 999zł(rewelacyjna cena!), więc mam go krótko, ale jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu mimo, że "docieram" matrycę na mniej niż 50% ustawień - kontrast 45%, jasność 45%, kolor 20%, ostrość 30%. Podobno takie "docieranie" telew. plazmowych, trwające ok 300h (1,5-2m-cy)wydłuża żywotności (producent podaje do 60 000h pracy) matrycy i dłużej zachowuje ona dobrą jakość obrazu (mniejsze prawdopodobieństwo wypalenia).Dźwięk jest też bardzo dobrej jakości i głębi, nie spodziewałem się tego po takim płaskim tel. Ma niezłą ilość regulacji i ustawień, w zupełności wystarczającą dla "normalnego", a nawet bardziej wymagającego użytkownika, a ci którzy w innych opiniach piszą o jakichś rewelacyjnych przewagach innych marek tv są po prostu śmieszni w swoim przekonaniu o wyższości jednych marek nad drugimi. Naoglądałem się wielu tv plazmowych, bo lcd w dużych ekranach są gorsze, i oczy wypatrywałem, ale nie zauważałem różnic, które można wychwycić ludzkim wzrokiem i gdy wpadła mi w ręce promocja tv LG w neonecie, za tak rewelacyjną cenę, nie zastanawiałem się już wcale. Niektórzy piszą o jakimś bzyczeniu przy cichym, wieczornym ogłądaniu, widocznie mają zmysł słuchu jak nietoperze lub nadpobudliwy, albo szukają dziury w całym :). Owszem, przy włączaniu tv, gdy jeszcze nie właczy się dźwięk słychać start twardego dysku, ale jest to tak cichy i nie uciążliwy odgłos, który słyszalny jest w bezpośredniej bliskości tv, a w odl. 2-3 m nie słychać go już wcale nawet przy wyłączonym dźwięku, a sam fakt możliwości tak prostego zaprogramowania nagrywania na tw. dysku jest świetnym dodatkiem. Niektórzy piszą o energożerności (330W), ale to jest normalny wynik przy takiej wielkości tv plazmowych i jeżeli komuś aż tak zależy na niższym zużyciu prądu, to niech lepiej zostanie przy jakimś zwykłym małym telewizorku, ale niech żałuje tej przyjemności i jakości oglądania, jaką daje plazma. To chyba nie telewizor dla tych, którzy zapałkę dzielą na czworo :))))!!! Podsumowując, polecam ten tv, jak i inne plazmy, pewnie by było lepiej gdyby było można nagrać na dvd to co nagrało się na twardym dysku, ale z drugiej strony ileż razy można oglądać ten sam film, program...? Oglądam tv z odległości 3m i mniejszej, ale jakość obrazu jest świetna, a obawiałem się podczas zakupu, że będzie jakaś zbyt duża ziarnistość lub rozmazania obrazu - w plazmach tego nie ma :)!
01.12.2007
Minęło już ponad 1,5 miesiąca od zakupu,lekko podkręciłem parametry obrazu i wciąż wszyscy zachwycają się jego jakością i to ze zwykłej cyfry lub z anteny konwencjonalnej. Odkryłem jeszcze jedną zaletę, matryca (po staremu kineskop) nie elektryzuje się, przez co nie przyciąga kurzu tak jak zwykłe telewizory.
Nie polecam kupować telewizorów z ekspozycji sklepowych ponieważ są tam bardzo eksploatowane bez "docierania" i obraz może nie być tak zachwycający.
Dobra jakość obrazu, niezły wygląd i dbałe wykończenie tv, twardy dysk, prosta obsługa, duża ilość i różnorodność wejść-wyjść, poprawia jakość obrazu mimo kiepskiego sygnału ze zwykłej anteny w porównaniu z poprzednim 32 calowym tv. To wszystko za tak niską cenę -jak na tv plazmowe.
WojtekK
 
Ostatnia edycja:
Do góry