Lg 42lf75

piotrekb1740

New member
Witam od jakiegos czsu jetem posiadaczem tego modelu tv LG 42LF75
wczoraj zauważyłem że telewizor wydaje dziwny pisk jest to niezbyt głosne ale po sciszeniu a także wyłaczeniy w stan standby słyszalne. Dopiero po wyłaczeniu z produ po jakiś 10 sekundach hałas zanika. Moje pytanie dotyczy czy jest to wada tv lcd czy trzeba zwrocic sie do sprzedawcy.
dziękuję za pomoc
pozdrowienia
 

paker

New member
42lf75

Witam od miesiaca mam ten sam model lcd i ten sam problem tzn po wyłaczeniu slychac ten pisk ktory pan opisal na forum mam pytanie czy dowiedzial sie pan cos na ten temat bardzo prosze o szybka odp pozdrawiam i milego dnia
 

Renax

New member
Wydaje mi się , że jest to techniczna wada sprzętu . Być może wyszła cała seria tychże telewizorów z owymi wadami. Radziłabym zgłosić się do sprzedawcy z gwarancją i poprosić o wymainę , bądź odesłanie do producenta , bo jeśli faktycznie wyszała taka cała seria to wymiana na nowy nic nie da.
pozdrawiam
 

jerzy125

New member
Witam,
Ja od 10 dni mam TV LG 37LC42. Po 2-3 dniach też zaczął piszczeć. Jest to, niestety, dosyć "upierdliwe", zwłaszcza przy cichszym graniu. Po przeczytaniu Waszych postów widzę, że nie jestem sam z tym problemem. Chyba też wybiorę się do serwisu (a raczej do sprzedawcy - kupiłem w pewnej dużej sieci AGD/RTV). Dam Wam znać, co załatwiłem.

Pozdrawiam,
Jurek
 

szakal9999

New member
Ja się już pytalem o to sprzedawcy, powiedział, że to raczej jest normalne. Ale u was to chyba dużo bardziej piszczy, bo żeby mój słuszeć to muszę go wyłączyć i musi być cicho w pokoju, żeby to usłyszeć. Poprostu wyłączam go z prądu jak idę spać, przez dzień tego nie słyszę.
 

edmondo

New member
Witam.

Czy ktoś z Was reklamował to piszczenie, czy uczycie się z tym żyć?

Dajcie znać, bo mam ochotę kupić 42LF75, ale nie mam zamiaru wyłączać TV z sieci idąc spać, a tym bardziej wkurzać się piszczeniem przy cichym oglądaniu.
 

kakrzy

New member
Mam model 42LF75 co prawda od dwóch dni ale na razie nic nie piszczy :).
Mam natomiast pytanko odnośnie wbudowanego w ten model tunera cyfrowego gdyż nie moge sie doszukać nic na jego temat w instrukcji ani w specyfikacji.
 

szakal9999

New member
spróbuj posłuchać w różnych miejscach pokoju. Takie piski się trochę dziwnie roznoszą i ja też nie zawsze je słyszę(w zależności od tego co leży na drodze dźwięku). W sumie, to nawet nie wiem, czy mój jeszcze piszczy, czy może coś się już wyrobiło i przestało, bo już odruchowo wyłączam go na noc z prądu:p
A co do dekodera, to ja mam LF65 nie 76. Coś gdzieś mi się obiło o uszy, że ma dekoder, a na tv była naklejka DVB... Ale dokumentacja milczy na ten temat, więc już sam nie wiem czy ma czy nie. Jest w menu wyboru wejścia jakaś opcja DTV czy coś takiego(jestem teraz w pracy), ale jest niedostępna:(
 
Ostatnia edycja:

mbroda

New member
Witam Szanownych Forumowiczów!

Od miesiąca jestem posiadaczem 42LF75. Do chwili obecnej nie zauważyłem żadnych pisków ani innych nieciekawych zjawisk związanych z powyższym telewizorem. Urządzenie podłączone jest do zwykłej anteny zbiorczej (naziemnej) za pomocą zwykłego kabla koncentrycznego (75 Ohm) oraz do dekodera "n" za pomocą kabla HDMI. Dzwięk podpięty jest do zestawu kina domowego firmy Onkyo, gdzie DVD jest również podłączone za pomoca HDMI.

Jako, że posiadam bardzo dobrą instalację "naziemną" z dobrym sygnałem, oglądanie programów (głównie Polsat i TV4) jest satysfakcjonujące.

Oglądanie programów z "n-ki" to czysta przyjemność. Sygnał na dekoderze: średnio 90% jakość, 92% siła.

Bardzo dużą rolę odgrywają krótkie kable, które powinny być bardzo dobrej jakości. Porównywałem odbiór tych samych kanałów jednocześnie na LCD Samsunga (nie pamiętam modelu, linia z tzw. "uśmnieszkiem" pod spodem) i ostatecznie zdecydowałem się na LG. Matryca Samsunga, ze względu na tzw. "lustrzane pokrycie" niesamowicie odbija każdy punk świetlny co jest niewygodne przy oglądaniu szczególnie wieczorem przy zapalonym świetle. Matryca LG jest matowa i nie zauważyłem jakichkolwiek odblasków. Denerwujący jest w przypadku Samsunga tzw. "uśmieszek", który wieczorem rozprasza i dekoncentruje.

Pomimo tego, że obaj producenci podają duże kąty pod którymi można oglądać TV, matryca Samsunga mniej zniekształcała kolory patrząc pod kątem około 150%. LG powodował "wyblaknięcie" niektórych barw. Jednak przy oglądaniu prostopadle do ekranu LG wyglądał korzystniej.

Dla matrycy LG należy wykonać ręcznych ustawień kontrastu, barwy, ostrości itd, ponieważ ustawienia fabryczne są dosyć kiepskie. Nie należy się nimi sugerować w pierwszym kroku. Wszystko da się super ustawić.

Zachwalane przez LG "XD" daje najlepsze efekty z pominięciem ustawień kontrastu i barwy.

W przypadku DVD zdecydowana różnica jest zauważalna biorąc pod uwagę typ podłączonego urządzenia. DVD Onyo podłączone HDMI w porównaniu do DVD LG podłączonego Component robi różnicę około 20% w jakości na korzyść Onkyo. Ze względu na wielkość TV odtwarzacz DVD LG czasami "śnieży", szczególnie podczas oglądania filmów DivX, Xvid.

Pozdrawiam,
M
 

bycylee

New member
witam a czy kolega moze coś opowiedzieć o kontraście czy jest wystarcający i jak z czernią np. przy oglądaniu w nocy ciemnych scen czy to ciągle jest szarość czy można już mówić o czerni?
z golry dziekuje za odp.
 

paker

New member
Witam dopiero tez wszedłem na forum ale niestety nic nie zrobiłem z tym piszczeniem ale mam pytanie jak najlepiej ustawic kontrast, ostrość, jasność i kolor oraz XD-engine mam podłączona CYFRE+ bez kanałów HDTV z góry dziekuje i pozdrawiam
 

Marek36

New member
Posiadam 37LF76 . Czy TV jest załączony czy wyłączony nie ma żadnego dzwięku. Nie wiem co wam piszczy i w jakim modelu. Potwierdzam jest DVB
 

tangel

New member
mbroda napisał:
Witam Wszystkich

Zachwalane przez LG "XD" daje najlepsze efekty z pominięciem ustawień kontrastu i barwy.

Ale o co chodzi z tym XD , takie wskazówki co do ustawień przeczytałem też na stronie jakiegoś pisma (chyba audio video czy coś takiego niestety bez konkretów), tyle że po zmianie ustwień XD przy wyłączonych ustawieniach koloru i kontrastu jakoś nie mogę dopatrzyć się różnicy w wyświtlanym obrazie.

Czy ktoś może napisać jakie powinny być najlepsze ustawienia tego tv.

Jeśli chodzi o sam TV to jestem z niego bardzo zadowolony i nic nie piszczy kolorki ma świetne zresztą dźwięk też, to jakaś bzdura jak komuś piszczy to do serwisu, jak mi piszczał monitor od komputera jakieś 4 lata temu to był walnięty układ niskiego napięcia od funkcji standby może tu podobny problem mają.

Pozdrawiam,
Tomasz
 
Do góry