JAKA czern wystempuje w plazmach LG

jejek78

New member
Witam wszystkich posiadaczy mam pytanie jak jest z czernia w LG oczywiscie chodzi mi o ogladanie w nocy bez zadnego zrudla swiatla w pokoju swieci tylko prosze o odpowiedz DZIEKI
 

jejek78

New member
wiesz bo ja ma LG ale on ma juz 2 lata i ta czern jest slaba albo cos sie znim dzieje czy sprawdzales to w nocy na jakiejs ciemnej scenie bo przy swietle tego nie widac DZieki za odpowiedz
 

jejek78

New member
jejek78

widze ze zachwalacie LG jeszcz raz sprawdzie wnocy ta czern na jakims ciemnym filmie bez zadnego swiatla wiem ze nie bedzie czarna ale nie ktorym telewizorom daleko do dobrej czrni zdecydowanie lepiej wyglada CRT
 

baranskia

New member
?czarna czerń i mniejczarna nieczerń? Przecież każdy postrzega to inaczej...

:krol:
Tiaaa...
albo: czołgiem załoga!
przeecież każdy z Was mówi o swoim egzemplarzu, więc ta dyskusja jest bezcelowa... Jedno jest pewne - czerń w nowszych plazmach istnieje w bardziej przyzwoity sposób (przynajmniej tak ma moja heLGa - roczna PDP 42PC1RR - w mojej opinii) dopóki się matryce nie wypalą a przecież starsze modele wypalają się szybciej.
[Bla-bla-bla!]
:krol:
Adam

PS:
Dlatego: sorry, Panowie, ale ktoś musi to tutaj powiedzieć głośno:
SZKODA GADAĆ! :roll:
Więc... bez obrazy, ale ja wnioskuję o zamknięcie tego wątku :twisted:
I sie ma!
:cool:
 

jejek78

New member
Mozemy zamknac bo tak nic sie nie dowiem co do jakosci czerni ja uwazam ze ludzie sie wogule nie znaja oczywiscie nie wszyscy wiekszosc ludzi kupuje poto zeby pokazac sasiadowi ze on ma wiekszy telewizor i ladniejszy takaze POZDRAWIAM WSZYSTKICH ja wiem jedno czekam na jakies nowe modele albo na technologie SED to zmieni jakosc
 

tom314159

New member
Mam LG42PC3RA - niestety czern w tej plaźmie to porażka, w ciemnym pokoju ekran jest "podświecony" tzn, przełączam na kanał jakis tam zakodowany, powinno być czarno a tu panel lekko świeci na szaro - mogę wypiąć wszystkie kable video (mam podłączone scart, component i HDMI) i dalej jest tak samo.
Co prawda jeśli już wyswietla sie obraz to rzeczywiście wydaje się że czern jest bardzo głęboka - ale to raczej zasługa wysokiego kontrastu dla tej technologii i właściwości ludzkiego wzroku. Pozdrawiam.
 

Marcin5

New member
Prawdziwa czerń powinna być taka, że w całkowicie ciemnym pokoju ekran włączonego telewizora powinien być całkowicie czarny. Czy takie plazmy istnieją? Moja świeci. W porównaniu do CRT w ogóle nie ma czerni. Jest szarość.
 

jejek78

New member
wiadomo Pionieer zadzi teraz co do czerni tak sadza fachowcy i testy a co do LG to stego co gdzies przeczytalem to oni nic nie zmienili w matrycy ta samo od 2 lat tylko elekronika troszke inna i szyba z filtrem jeszcze jedno czy ktos tak z ciekawosci miezyl czas reakcji matrycy tylko niepiszcie mi ze niema czasu reakcji w PLAZMIE POZDRAWIAM
 

savage79

New member
Czern w LG

To i ja się przyłączę do oceny czerniw heLGach.
Posiadam LG 42PC51 i muszę stwierdzić, że na ekranie który powinien być cały czarny jest szarość. Porównując z moim monitorem Belinea 1980S1 to wygląda ta czerń średnio. Myślałem, że kupując plazmę nie będę miał problemów z czernią a tu takie kwiatki. Próbowałem ustawiać telewizor wszystkimi suwakami z menu ale naprawde głębokiej czerni nie da się uzyskać. Najlepsze wyniki są jak ustawi się obraz na kontrast 50 jasnosc 27 - 30, temp. barw ciepła. Z tego co czytałem to Samsungi z serii Q mają lepsza czerń podobno nawet sporo lepszą ale nie mogę poprzec tego żadnymi testami.

Pozdrawiam
 

savage79

New member
Byś może masz rację. Musiałbym mieć w tych samych warunkach inną plazmę i porównać bo tak to nie można nic obiektywnie powiedzieć ;)
Dzisiaj może kupię kabel HDMI to podłączę jeszcze do kompa drogą cyfrową a wtedy jest dostępna opcja do regulacji czerni może chociaż przy takim połączeniu czerń będzie lepsza. Jak dokonam zakupu to dam znać.
Szukam teraz instrukcji do menu serwisowego ale ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat. Mój tata jest elektronikiem i od wielu lat zajmuje się naprawą TV więc pomoże mi w delikatnym tuningu obrazu.

Pozdrawiam
 

penio

New member
jejek78 napisał:
Mozemy zamknac bo tak nic sie nie dowiem co do jakosci czerni ja uwazam ze ludzie sie wogule nie znaja oczywiscie nie wszyscy wiekszosc ludzi kupuje poto zeby pokazac sasiadowi ze on ma wiekszy telewizor i ladniejszy takaze POZDRAWIAM WSZYSTKICH ja wiem jedno czekam na jakies nowe modele albo na technologie SED to zmieni jakosc
Właśnie, ta dyskusja nie ma sensu.

Ludzie kupują jak ich stać, dla własnej wygody przyjemnego oględania TV, a ci co kupują żeby się pokazać sąsiadom to jest ich naprawdę niewielu.

Przeczytaj uważnie swoje wcześniejsze posty- sam sobie zaprzeczasz i nigdy żaden Tv nie spełni twoich oczekiwań, bo nie ma rzeczy idealnych. 99% ludzi, którzy kupili plazmę jest zadowolona i nie zastanawiają się czy ta "czerń" jest czarna, czy "pół czarna".

PS. edytowana ortografia
 
Ostatnia edycja:

jejek78

New member
moze masz racje ze sobie sam zaprzaczam ale jestem posiadaczem TV plazmowego jestem zadowolony z obrazu jak jest jasna scena ale jak scena jest naprawde ciemna to wylaczam film nic sie nie da wyregulowac zeby byla czern tak dobra jak na moim projektorze bo do CRT to jeszcze daleko Pozdrawiam A jeszcze jedno ja kupilem TV zeby sie delektowac obrazem z wyswietlanego filmu a nie zeby sluchac a nie ogladac Tv Dziekuje wam wszystkim ze cos sie tu dzieje na pewno spora ilosc ludzi ma mnie za debila ale jestem wymagajacym urzytkownikiem niestety
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opowiadanie że czerń w LG jest takie jak w Kuro Pioneera - nie ma najmnieszego sensu.
Zresztą nie taki jest cel tego. Plazma koreańskiego producenta układa się w cenaj najniższych i taką jakością dysponuje.
Do Pioneera, Hitachi , Neca - czeka ją długa droga.
Zapraszam na sklep na prezentację z przyjemnoącią demonstrujemy różnice.
LG stoi obok Pioneera , Panasonica , Hitachi - więc łatwo ocenic.
 

savage79

New member
Witam
Zakupiłem kabelek HDMI - HDMI i do tego adapter DVI - HDMI. Podłączyłem do kompa i hula aż miło. Do wyboru jest sporo opcji a najciekawsza jest rozdzielczość 1080p i częstotliwość 24Hz. Po włączeniu tej opcji w sterownikach wszystko działa jak należy a jak przejadę myszką na ekran to widać, że obraz jest odświeżany z mniejszą częstotliwością. Ja oglądam na rodzielczości 720p bo nie zauważyłem różnicy przy 1080p a 720p, przy tej pierwszej obraz jest bardziej skalowany. Jeśli chodzi o czerń o opcja o której pisałem w poprzednim poście nie zmienia nic w tej kwestii a jedynie podpija nieco kontrast. W sumie obraz przez złącze cyfrowe trochę lepszy, ostrzejszy. Sprawdzałem na Nokia monitor test, że odcienie szarości są teraz lepsze. Poszczególne odcienie nie uciekają tak bardzo w stronę czerwieni czy zieleni. W sumie warto zaopatrzyć się w kabelek cyfrowy ale o polepszeniu poziomu czerni nie ma mowy.

Pozdrawiam
 
Do góry