Nowe modele LG z HDD

lechit

New member
Witam!!!!

Chciałem kupić model 42PC1RR z HDD lecz praktycznie nie ma go już w sklepach. Wszędzie twierdzą, że mają być nowe modele. Wie ktos może kiedy mają pojawić się a polskim rynku??
Z góry dzieki za informacje!!!
Pozdr.
 

Slupper

New member
No ja własnie zamierzam wejść w posiadanie (kupić) ową plazmę, ponieważ ma odpowiednią rozdzilczość na filmy HD 720p :) 80GB miło jest miec, zapakuję filmy 8GB+, cena nawet w porządku.Tylko nie wiem czy dobrze zrobię kupując plazmę a nie LCD, słyszałem i czytałem to wszystko i wypalaniu pixeli... kontraście... głębi czerni... poboru mocy itp... więć powiedzcie proszę coś o tym :D

chętnie bym podyskutował na GG: 4882922 <niewidoczny>

Pozdrowienia z Elbląga
 
Ostatnia edycja:

kalicki

New member
Walsnie zaciekawil mnie ten port USB w tym modelu 42PT81, ktos moze mi powiedziec jak to dziala? Mam sobie pamiec flash i zgrywam z niej film na dysk? Ciekawe jak w taki mrazie odtwarza to divixy czy nie ma jakis wilekich klopotow jak soniaki?
 

WombatPL

New member
chyba na razie mało kto wie jak to działa bo to jest świerzyzna na rynku. odtwarzania fimów z pamięci flash pzy ich prędkosciach może być ciekawym doświadczeniem. Ciekawe jakie standardy musi spełnić takie pendrive. Myśle że lepiej bedzie z HDD podpietym na USB.. tylko ciekawe czy rozpozna każdy dysk nawet jakis taki w chisnkiej obudowie za 40zł.
pytanie nastepne to czy to USB jest na tyle silne że może zasilać np 2,5" HDD z laptopa czy tylko zewnetrzne dyski z własnym zasilaczem.
jaki jest format zapisu na takim HDD i czy da sie transferowac z wbudowanego HDD na zewnetrzne źródło.
Dużo pytań, odpowiedzi mało bo sprzet nowy i zdaje sie że idzie jak byłki.. zresztą w tej cenie to grzech go nie brac.

Dla mnie najwiekszym problemem bedzie jak ta "nowa wersja" bedzie chocby 10mm wyższa od dotychczasowego modelu 42PC1RR. Na zdjęciach wyglądają identycznie lub prawie identycznie - a ja mam tylko 10mm zapasu :)
Mam tak wymyslone że TV prawie zamyka mi przestrzeń w regale a cyrkulacja powietrza odbywa sie za panelem. Ciagnie spod szafki TV i bokami i konwekcja wynosi nad regał.
Moge sprawdzić to z dyskami. Ale nie sprawdze divix bo nie mam ani jednego.
 

fotman

New member
:p Jeszcze przedwczoraj na stronie www.LGe.com model 42PT81 miał rozdzielczość 1366x768 a dzisiaj 1024x768.:twisted:

Z wielkim podnieceniem myślałem o jego kupnie, wydrukowałem specyfikację, dziś jeszcze raz chciałem sprawdzić pewien drobiazg i...
Fajna pomyłka.:hmm:

Tym bardziej, że w sklepach internetowych wciąż figuruje jako 1366x768.:mrgreen:
 

markkyy26

New member
No ładnie LG sobie z nami klientami pogrywa!!!!!:( W sumie fajna metoda na zainteresowanie nowym a właściwie lekko poprawionym produktem. Zamiast tego modelu lepiej kupic 42PC51 i nagrywarkę osobno. Chyba nawet taniej wyjdzie:). A tak poza tym to WIELKIE BRAWA DLA LG!!!!!! Jak to sie mówi: dobry pic połową sukcesu;)!!!:grin::twisted: ( nie wiemm jeszcze jakich emotikonek mam uzyc żeby wyrazić swoje odczucia i uczucia do LG:p )
 

lechit

New member
ludzie a jak to jest z PIP`em.... opisy też się różnią - jedni twierdzą że 1-tunerowy, inni że 2-tunerowy?? może ktoś wypowiedzieć sie jak to jest naprawde
POzdr
 

WombatPL

New member
to moze ja cos jako że chyba od 4 dni posiadam ta nową wersje tego RR.

1. Telewizor ma 76,3cm wysokości. Była akcja wymiany kołek w szafce pod TV żeby wszedł :). Ale dało rade.

2. Nie bzyczy praktycznie wcale, trzeba go ściszyć i bardzo blisko przysunac ucho.

3. Dysk twardy słyszałem raz.

4. Dzwięk słychać i w zasadzie tyle o nim. Zresztą niczego innego sie nie spodziewałem. Brakuje Suba ale ma wyjście o regulowanej głosności i można sobie aktywnego suba podłączyć i bedzie ściszany razem w głosnikami TV. Wtedy zapewne bedzie jako tako.

5. Tunery TV sa dwa. PIP sie "rusza" osobno ale za to elektronika tv jest przystosowana do "obróbki" max 2 strumieni video. Tzn można oglądać jeden kanał a nagrywac w tle z drugiego ALE nie działa wtedy PIP ustawiony na zewnętrzne wejście. Pisze wtedy że "ta opcja jest aktualnie niedostepna" czy cos w tym stylu.

6. W trybie PC jak na komputerze ustawie Non HDTV to ma swoje standardowe 1024x768 (czyli jak każde nowsze TV). Ale jak komputer komunikuje sie po DVI z TV to wykrywa go jako natywne 1366x768 i tak sobie moge ustawić suwakiem we właściwościach ekranu z trybów dostepnych z TV. Czcionka wygląda wtedy znacznie lepiej niz przy ustawionym 1024x768. Nie wiem czy takie fizyczne parametry ma czy tylko PnP udaje że takie ma a komputer sie na to nabiera.
Nie przyglądałem sie bliżej ale sie poprzyglądam. Zresztą mi nie przeszkadza bo i tak miałem kupić poprzednią wersje a tam nawet cienia nadziei nie było na 1366x768

7. Z wewnętrznego HDD można zgrywac materiał przez USB na HDD albo pamięci Flash - aby z FAT 32. Na razie tyle bo sie nie bawiłem. Dziś coś nagram i sprawdze jaki format ma plik na wyjściu.
Na standardowym HDD można nagrać 20h w trybie lepszej jakości lub 30 w gorszej.


8. Ze zwykłej kabłówki obraz nie gorszy niż na 29" CRT. Chyba nawet lepszy - a na pewno większy.

Nie umiem wyłączyć PIPa jednym guzikiem. Umiem tylko wciskac PIP az przejdzie wszystkie tryby i w końcu dojdzie do PIP off. Jak ktoś wie jak to bede wdzięczny.

Musze przy nim usiąsć jeszcze a na razie nie bardzo mam czas.
Podepne 26" LCD 1080i jaki primary screen pod kompa i plazme jako secondary i porównam sprawy rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

WombatPL

New member
co wiedziałaś?


p.s. telewizor toleruje na wejściu HDMI zarówno 1080i jak i 1080p, przy 1080i wygląda znacznie lepiej niz przy 1080p
 
Ostatnia edycja:

garmul

New member
Witam. To mój pierwszy post, mimo że to forum przeglądam od pewnego czasu.

Znalazłem nowszą wersję PT81: http://uk.lge.com/products/model/detail/plasmatv_42pt85.jhtml#
Z tego co doczytałem ma dwa tunery cyfrowe, 12-to bitowy XDengine a nie 10-cio. Nie wiem czy ma USB - w specyfikacji brak (dziwne, dwa kroki do przodu, jeden w tył?). W naszych sklepach internetowych można go kupić za ok 4900zł, czyli ok 1000 więcej niż PT81. Czy warto tyle dołożyć? Co o tym sądzicie?
 

WombatPL

New member
znowu syf jest w danych

na stronie z danymi ogólnymi jest:
Widescreen 16:9 resolution: 1365 x 768

na stronie specyfikacji jest:
resolution: 1024x768p

1000 a nie 2000 stron pamięci TXT, za to 160GB HDD (zaraz wymienie dysk w tym moim na próbe :), to ata. musi obsłużyć wiekszy jeżeli widzi 80GB, bez USB za to z czytnikiem kart.



nie dojdziesz za LG az nie kipisz i sam nie sprawdzisz :)


 

kavior

New member
WOmbat.Pytanie do Ciebie.
Mam rozumieć ,ża posiadasz plazmę :
LG 42" 42PT81

Mam pytanie odnośnie PIP (u) Odpowiedz , prosze czy można jednocześnie oglądać mecz z kablówki i mecz z satelity (cyfra +)
Pozdrawiam
 
Do góry