LG32C51 mała pomoc!!

Prezes0

New member
Mam telewizor LG32C51 i mam mały problem, nie wiem o co chodzi, ale po włączeniu telewizora mam obraz panoramiczny a po chwili "panorama" znika i jest poszerzony obraz, i za parę minut z powrotem panoramiczny się robi a za parę minut "panorama" znika i robi się poszerzony obraz(znikają górne napisy npTVP1), i tak w kółko. Sprawdzałem na różnych typach obrazu 4:3. 16:9, pełny, standardowy itp, na każdym z tych rodzajów jest to samo, czyli raz "panoramiczny" a za chwile normalny, i o co tu chodzi?!?!....
 

dr Marian

New member
Witam.
Najważniejsza rzecz: czy jesteś pewien, że taka sytuacja ma miejsce również przy formatach 4:3 i 16:9?
Przy innych ustawieniach niż 4:3 i 16:9 takie zachowanie jest normalne. TV "sprawdza", że czarne pasy, które często znajdują się na dole i górze ekranu są nieaktywne, a więc wg niego "zbędne" i usuwa je (łącznie z np. połową loga stacji) poprzez rozciągniecie aktywnego obrazu na cały ekran.
Sytuacja ma się inaczej przy formatach 4:3 i 16:9, ponieważ te ustawienia określają jaki obraz chcemy mieć wyświetlany i nie pozwalają telewizorowi podejmować decyzji za nas.
Krótko mówiąc:
- 4:3 i 16:9: obraz nie powinien zmieniać się samoczynnie,
- pozostałe: jak zmienia format - normalne, jak nie zmienia - też normalne.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry