Czy to usterka 42PX3RVA - jasne kropki na czarnym kolorze

Marcin5

New member
Witam,

Mam taki problem z obrazem:
Nie zawsze, ale dość często (ok 50% czasu) czarne tła obrazu są zakłócane migającymi kolorowymi kropkami. Podejrzewałem, że przyczyną jest być może słaba jakość sygnału z kablówki (choć mam silny sygnał), ale takie zakłócenia na czarnym tle występuje także przy obrazie z DVD, a nawet gdy brak jest sygnału wejściowego - np. przy przełączeniu na niepodłączone gniazdo. Objaw jest taki, że gdy jasne tło zmienia się na czarne to zanim pojawi się czysty czarny, to ten jasny znika w chmurce jasnych (wielokolorowych) kropek. Trwa to ułamek sekundy. Czasem tych kropek jest bardzo dużo - czasem mniej.

Czy macie pomysł, co może być powodem? Mam jeszcze pół roku gwarancji na ten TV i chciałbym zając się problemem teraz.

Pozdrawiam
 

Jarek777

New member
Marcin5 napisał:
Witam,

Mam taki problem z obrazem:
Nie zawsze, ale dość często (ok 50% czasu) czarne tła obrazu są zakłócane migającymi kolorowymi kropkami. Podejrzewałem, że przyczyną jest być może słaba jakość sygnału z kablówki (choć mam silny sygnał), ale takie zakłócenia na czarnym tle występuje także przy obrazie z DVD, a nawet gdy brak jest sygnału wejściowego - np. przy przełączeniu na niepodłączone gniazdo. Objaw jest taki, że gdy jasne tło zmienia się na czarne to zanim pojawi się czysty czarny, to ten jasny znika w chmurce jasnych (wielokolorowych) kropek. Trwa to ułamek sekundy. Czasem tych kropek jest bardzo dużo - czasem mniej.

Czy macie pomysł, co może być powodem? Mam jeszcze pół roku gwarancji na ten TV i chciałbym zając się problemem teraz.

Pozdrawiam


Witam, mam taki sam problem w LG 42PX5R :roll: Jeśli ktoś może podpowiedzieć co z tym zrobić będę wdzięczny :-D
 

Fixxxer

New member
Marcin5 napisał:
Witam,

Mam taki problem z obrazem:
Nie zawsze, ale dość często (ok 50% czasu) czarne tła obrazu są zakłócane migającymi kolorowymi kropkami. Podejrzewałem, że przyczyną jest być może słaba jakość sygnału z kablówki (choć mam silny sygnał), ale takie zakłócenia na czarnym tle występuje także przy obrazie z DVD, a nawet gdy brak jest sygnału wejściowego - np. przy przełączeniu na niepodłączone gniazdo. Objaw jest taki, że gdy jasne tło zmienia się na czarne to zanim pojawi się czysty czarny, to ten jasny znika w chmurce jasnych (wielokolorowych) kropek. Trwa to ułamek sekundy. Czasem tych kropek jest bardzo dużo - czasem mniej.

Czy macie pomysł, co może być powodem? Mam jeszcze pół roku gwarancji na ten TV i chciałbym zając się problemem teraz.

Pozdrawiam


jak najszybciej dzwoń na serwis. To jest niestety wada LG .... wgrają nowy soft i problem powinien zniknąć. U mnie pomogło pytanie na jak długo. Problem jest związany z nierównym napięciem na poszczególnych pikselach i przy przejsciach z ciemnego do jasnego koloru mrygaja wlasnie takie pikseliki (najczęściej czerwone)
 

Marcin5

New member
Jestem już po wizycie serwisu.
Wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Na podstawie ustnego opisu przez telefon pan serwisant wiedział, co robić.

Rozebrał telewizor i WYMIENIŁ małą płytkę z dość sporym procesorem obsługującym przetwarzanie obrazu.

No i już nie migoczą mi kolorowe kropki na ciemnych tłach.

A w ogóle to dowiedziałem się, że ten model LG jest bardzo udany, zwłaszcza w porównaniu do obecnie produkowanych, w których oszczędza się na wszystkim, co skutkuje zarówno większą awaryjnością jak i gorszymi parametrami obrazu.
 

max.t

New member
u mnie było podobnie

serwisant wymienił płytke czy dwie i jest ok. nie narzekam mam ten telewizor ół roku po za tym mrowieniem jest ok
 
Do góry