Pytanie do użytkowników 42PC1RR

macio23

New member
Witam, wszystkich forumowiczów! To mój pierwszy (i mam nadzieje nie ostatni) post na tym forum.
Jutro odbieram plazme LG 42PC1RR. Przed finalną decyzją chciałbym zapytać wszystkich użytkowników tego tv czy są zadowoleni z funkcji PIP oraz HDD?
Tak szczerze mówiąc kupuje ten model ze wzgledu na te "dodatki". Nie jestem specjalistą w dziedzinie tv więc problemy "czerni w czerni" średnio mnie interesują. Przesiadam sie z 21'' crt wiec myśle, że tak czy tak bede zadowolony (hope so!).
Mam zwykłą kablówke, czasem ogladam DVD, często natomiast Divx.

Głównie interesuje mnie przydatność HDD. Jesteście rozczarowani? Mile zaskoczeni? Jak sie sprawuje i czy naprawde jest przydatny? Czy mozna "zatrzymać" emitowany program (tak wyczytałem w broszurce)? Czy jest możliwość nagrywania jednego kanału i przełączenia sie na inny, czy trzeba najpierw zaprogramowac nagrywanie?
Szukałem instrukcji obsługi tego modelu ale niestety nie udało mi sie znalezc w jezyku pol/ang.

Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Do zakupu pozostało....17h25m....:)
 

timbot

New member
Bez reklam
macio23 napisał:
....Czy jest możliwość nagrywania jednego kanału i przełączenia sie na inny, czy trzeba najpierw zaprogramowac nagrywanie?
...
zaraz sie dowiesz, ale skoro ma dwa tunery to chyba w jakim celu, prawda?
 

lechit

New member
powiem Ci że mam podobny problem, już w 99% skłaniam się ku temu telewizorkowi ze względu właśnie a te dodatki. Z tego co udało mi się ustalić, to jest tam PIP na 2 tunery więc można bez problemu podglądać dwa niezależne kanały z ateny naziemnej, lub jeden z anteny a drugi z dowolego innego źródła zewnętrznego. Co do hdd to sprawa na się podobnie - z anetny naziemnej możesz nagrywać jedno, a ogladać drugie. Co do nagrywania ze żródeł zewnętrznych podobno też można (tu mam sprzeczne informacje, więc jak już opanujesz wszsystko prosiłbym o wyjaśnienie raz na zawsze tego jak to jest naprwdę), z DVD, HDMI, Component, o ile nadawny program nie jest zabezpieczony antypiracko. Z wejścia EURO nie udało mi się ustalić, ale licze na Ciebie że dasz znać czy się da:)
Pozdr!!!!
 

macio23

New member
Cóż... nie udało mi sie kupic tego telewizorka. Facet zadzwonił i poinformował mnie ze juz sa (u nich) niedostepne.
Na moje nieszczescie zacząłem sie zastanawiac nad inna opcją....LG 42PC51 + N-ka z hdd. Dowiedziałem sie ze przy tunerze satelitarnym PIP i tak nie działa, a hdd moge miec w nboxie. No i znowu sie zaczelo....Czytam teraz o N'ce i widze ze sa jakies problemy z polaczeniem po HDMI, z dzwiekiem itd...
Chyba nigdy nie kupie tego TV :(
Może ktoś ma 42PC51 z N'ka i moze napisac jak sie sprawuje? Bede wdzieczny.
A może z N'ka lepszy bedzie LCD?? Masakra.... Chce to juz miec z głowy ;)

Pozdrawiam.
 

redlum

New member
Bez reklam
Wczoraj kupiłem 42PC51 - mam go podlaczonego do N-ki przez HDMI i dziala bez zastrzezen. Na poczatku na niektorych kanałach nie mialem dzwieku - ale wystarczy wylaczyc DD w opcjach N-ki (menu/diagnostyka/telewizor) i zaczyna grac. Jako ze mam zwyklego nboxa - to nie udziele ci informacji co do recordera.
 

dulon184

New member
Witaj Lechit.Mam tę plasme od trzech miesiecy.Chodzi wysmienicie.Jesli pytasz ouwagi do tego modelu to: wolno przełącza kanaly-nie ma opcji aby zgrywac z dysku na inne nosniki. Mam N recordera.Przed zmianą oprogramowania dobrze chodzil na kablu HDMI . Teraz idzie po HDMI ale przełączenie na DVI blokuje tuner.PIP jest działa fajnie.Jest kilka rozmiarów obrazów . Pól na pół.-możesz każda połówkę zmieniac pilotem .Dla mnie jest to przydatne.DVD działa dobr.ze . Nagrywania z zewnetrzego żródła nie próbowałem. Wejscia -euro sa dwa i oba działaja.Component na N recorderze chodzi wspaniale.Mam lepszy obraz niz na HDMI.Jedno co mnie wkurza/to bardzo mocna dioda swiecąca na czuwaniu. W nocy robi czerwona poswiate.Jest za mocna. Ogólnie jestem bardzo zadowolonu.Narzekali na pobór pradu .po 2 miesicach grania .nie odczyłem nan rachunku specjalnej górki.Dzis spróbuje podłączyc DVD aby sprawdzic czy nagra zewnetrzne żródlo.Zreszta zaraz sprobuje .podłączyłem prze euro /na 10 minut nagrania . Sam jestem ciekaw czy sie nagra.
 

dulon184

New member
Jestempo probie nagrania z DVD. Ustawilem 10 minut nagrania /i bez problemów nagralo. Problem tylko w tym ze nie znalazlem paska postepu nagrania.Nie pokazalo również że nagranie sie zakonczylo.Jesli jestes zainteresowany moge pokombinowac .pozdrawiam.
 

dulon184

New member
Kolejna wiadomość. Nagrywanie ustawilem na plasmie pokazalo -za 1 minute rozpocznie nagrywanie. Przełączyłem plasme na progran TV,POkazało czerwone REC, i jest okienko podglądu nagrywanej pozycji.Widac co sie nagrywa.Widac koosalna róznice w jakości programu TV- a nagrania z DVD.Nagranie zakończone .Zniknęlo okienko podglądu nagrywanej audycji-pokazał sie pasek z napisem -Zakonczono nagranie.Długośc nagrania zaplanowana -5 minut. Nagrana -5 minut.Pozdrawiam.
 

lechit

New member
....dzięki dulon184 za szczegółowe odpowiedzi, wkoncu ktoś pisze konkrety o tym telewizorku!!!!!!!

Napisz wiecej - czy próbowałeś nagrywać cos jeszcze ze zródeł zewętrznych, wykorzystując dostepne tam złącza??? (na jakich próbowałeś i z jakich napewno nagrywa), jak działa PIP, czy jest możliwość podgladu po złączu EURO (i innych też jesli miałeś mozliwość sprawdzić)?? i jak się obraz prezentuje na sygnale ze zwykłej anteny naziemnej??

Pozdrawiam!!!!
 

mss

New member
witam,

mam zapytanie: jak się sprawuje 42PC1RR w codziennym użytkowaniu?

czy jest już jakiś model nowszy od w/w ?

dzięki za uwagi...gdyż zastanawiam się nad jego zakupem :confused:

jak sprawuje się nagrywanie na hdd 80 GB? na ile czasu nagrania wystarcza maksymalnie :confused:
 

baranskia

Member
Popatrz uważniej na polskich stronach serwisu pl.lge.com

macio23 napisał:
Witam, wszystkich forumowiczów! To mój [...]
Szukałem instrukcji obsługi tego modelu ale niestety nie udało mi sie znalezc w jezyku pol/ang.

Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Do zakupu pozostało....17h25m....:)

@ macio23

"Szukałem instrukcji obsługi tego modelu ale niestety nie udało mi sie znalezc w jezyku pol/ang."

:krol:
Wiem, wiem, że to już po czasie, ale...
Popatrz uważniej na polskich stronach serwisu pl.lge.com na podstronie >>> Strona główna >>Wsparcie produktu >Instrukcje obsługi< w link:
http://pl.lgservice.com/index_b2c.jsp stąd po spersonalizowaniu wyszukiwarki do 42PC1RR można ściągnąć pliki w dwóch formatach: 9U0564Cpl.pdf (5,398K) i 9U0564Cpl.djvu (2,010K) - do wyboru ;)
Ale wcześniej zawsze użyj funkcji "szukaj" na naszym/nienaszych forum/forach i w google -
:hmm: Szukajcie a znajdziecie! :hmm:

Pozdrawiam!
Adam

PS:
1. Faktem jest, że DZISIAJ nie znalazłem tam żadnej instrukcji do 42PT81 - TO WSTYD i HAŃBA dla producenta!
2. ad rem: tak funkcjonujący HDD mnie do końca nie zadowala, ale to przecież początki, więc cieszę sie z tego co mam - a przecież nie brałem w ciemno - to bardzo praktyczna i użyteczna funkcja - oczywiście wciąż do dopracowania >>> np. w 42PT81 jest nieco lepiej (ze względu na "port USB, z możliwością podłączenia zewnętrznego twardego dysku lub pamięci Flash, co pozwala na korzystanie z wszystkich możliwości funkcji Time Machine, odtwarzania ulubionych filmów w postaci plików DivX, plików MP3 oraz zdjęć") ale wciąż mu jeszcze daleko do ideału...
Generalnie DZISIAJ 42PC1RR w cenie poniżej 3,0k zł UWAŻAM zA WARTOŚCIOWY NABYTEK a JESZCZE BARDZIEJ nowszą jego wersję, tj. 42PT81 w cenie 3,5k zł.
Ciekawe na ile wycenią wbudowany HDD 250GB i kiedy do nas dotrze?!
NTNR!
:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

baranskia

Member
Jeszcze parę konkretów @ LG 42PC1RR

mss napisał:
witam,

mam zapytanie: jak się sprawuje 42PC1RR w codziennym użytkowaniu?

czy jest już jakiś model nowszy od w/w ?

dzięki za uwagi...gdyż zastanawiam się nad jego zakupem :confused:

jak sprawuje się nagrywanie na hdd 80 GB? na ile czasu nagrania wystarcza maksymalnie :confused:

@ mss

:eek:k:

1. jak się sprawuje 42PC1RR w codziennym użytkowaniu?

- wg mnie prawie idealnie: generalnie bardzo dobry odbiór w SD/kablówka i zwyczajna antena/ - zauważyłem, że jakość obrazu zależy od siły sygnału i żródła - autentycznie 2 niezależne PIP w kilku opcjach z różnymi źródłami sygnału do wyboru, do tego bardzo przyjazny i prosty w obsłudze pilot, plus 2400 stron pamięci Txt - superszybki dostęp do tzw. podstron, wiele przyjaznych ustawień i funkcji, w tym właśnie wbudowany HDD 80GB bardzo łatwy i skuteczny w stosowaniu a całość stosunkowo lekka - ok. 25 kg i wcale nie tak energożerna jakby się wydawało (to zależy od preferowanych obciążeń odbiornika funkcjami i sposobu eksploatacji)
WAŻNE: super kolory, dźwięk oraz ostrość i czerń przyzwoite a do tego: :eek:k: ŻADNYCH WYPALEŃ MATRYCY :eek:k: - wbudowane funkcje: Orbiter, Wybielanie i Inwersja;
Słowem: NAPRAWDĘ WARTO! JA NA 100% NIE ŻAŁUJĘ, choć kiedyś tam przepłaciłem nieco...
:hmm: Ale dziś wybrałbym nowszy model tj.
LG 42PT81 byle jak najtaniej!

2. czy jest już jakiś model nowszy od w/w ?

- jak mi wiadomo, w Polsce, na dziś mamy od LG tylko model 42PT81, ale następne już zapowiedziano, m.in. Full HD z 250 GB HDD;

3. jak sprawuje się nagrywanie na hdd 80 GB?

-> no, prawie świetnie, bo zawsze mogłoby być lepiej, szybciej itd. itp. ;) tj. zbyt długo startuje (aż/tylko po ok. 2 sekundach!) za przyciśnięciem jednego przycisku na pilocie nagrywa się aktualnie oglądany program, ale można też zaprogramować start ręcznie i także opisać nagraną pozycję - dość prosta i intuicyjna obsługa;
->> nagrywanie ma dwie opcje: a) Wysoka jakość - dla mnie to raczej normalna i b) Zwykła jakość - wg mnie poniżejprzeciętna, obraz często wygląda jak prześwietlony, ale można wytrzymać
->>> po wybraniu z pilota opcji "X-studio" wchodzisz "Enter"em w okno "Nagrane pozycje" a w nim widać wyświetlone w tabelce:
A) po lewej stronie >>> graficznie proporcje przestrzeni w pamięci HDD (w formie dwukolorowej obręczy: wolne - kolor zielony i zapisane - niebieski) i cyfrowo podane wartości Wolnego miejsca do wykorzystania, np: Wysoka: 2h 47m i Zwykła: 4h 34m - tyle jest dzisiaj wolnego w moim egz. - do ewentualnego skasowania;
B) po środku u góry >>> okienko podglądu pierwszej nagranej klatki filmu - tu widzisz jak się zaczyna dane nagranie, czyli "co jest grane" ;)
C) po prawej u góry >>> opis tego właśnie, konkretnego nagrania (NADAWANY MU AUTOMATYCZNIE!) gdzie podane są kolejno od góry:
1. Wejście: TV1 - tzn źródło sygnału,
2. Data: Pt. List 2 2007,
3. Długość: 82 min,
4. Jakość: Zwykła.
D) to samo nagranie jest podświetlone w ramce pod pozycjami b) i c) w formie linijki/wiersza (jedna lista składa się z 5 takich linijek), gdzie każdemu możesz sam nadać konkretny tytuł - opis tylko ręczny i bardzo prymitywny obejmuje maksymalnie 16 znaków! a każdy wiersz jest podzielony na sekcje tworzące piony wg kolejności: 1. okienko do oznaczania wiersza, 2. miejsce na Twój tytuł nagrania, 3. żródło identyczne jak w pkt. C) 1. - z automatu. 4. data e formacie: "Pt. List 2" - z automatu. 5. godzina rozpoczęcia nagrania - z automatu (te ustawienia zależą od ustawień daty w odbiorniku).
E) na samym dole pasek podpowiedzi zawierający 4 ikonki odnoszace się do pilota (kolejno: Menu podręczne Przewiń listę Zaznacz i Wyjdż).

4. na ile czasu nagrania wystarcza maksymalnie?

- 80GB HDD wystarcza na ok. dobę nagrania w jakości Zwykłej (dla Wysokiej jakości - wg moich obliczeń liczbę trzeba przemnożyć o współczynnik 0,61, tutaj uzyskany z proporcji bieżącego czasu wolnego w moim egz.)

Pamiętajmy, źe sporo pamięci pochłania tzw. jednogodzinny BUFOR (ten słynny Time Shift) umożliwiający na bieżąco podgląd oglądanego programu - w tym jego zatrzymanie, cofanie, przeglądanie poklatkowe, przewijanie w obie strony z przyspieszeniami, kolejno: x2, x5, x10, x50, x100, x2 i apiać (w pętli) lub o wartość 1/30 z całego właśnie zbuforowanego nagrania tzn. przy 100% zapełnieniu buforu skok ma wartość 2 minuty (w dowolnym kierunku za przyciśnięciem jednego kliawisza na pilocie) a po pierwszych 10 minutach od włączenia tv będzie to wartość +- proporcjonalnie mniejsza - tym przypadku 1/30 z 10 minut, czyli 20 sek a po 30 minutach wzrośnie do 60 sek, itd.
Jest też możliwość jednoprzyciskowego błyskawicznego przewinięcia do punktów krańcowych nagrywanego materiału (startu i końca). Funkcje dot. przewijania działają zarówno wobec bieżącobuforowanego nagrania, jak i do nagranej pozycji, którą zaczynasz odtwarzać. Są dośc szybkie i skuteczne.

BTW: Przy rozpoczynaniu nagrywania weź poprawkę na 2 sek opóźnienie startu - nie można tutaj zastopować nagrywanego materiału i rozpocząć w dokładnie zaplanowanym momencie zwalniając tzw. stopklatkę, bo zastopowanie nagrania definitywnie je kończy - zapewne zamyka ten konkretny plik i już :( :( :(
Nie ma też możliwości zmodyfikowania (zwiększenia) czasu nagrywania w trakcie jego trwania :( :( - tylko zgodnie pierwotnym ustawieniem - dotyczy to tzw. zaplanowanego zadania.
Po osobistym wystartowaniu nagrywania z pilota (jednoprzyciskowym) jest taka możliwość, ale skok nie jest płynny i ma wartość 10 min w przód lub w tył) - wówczas fabrycznie ustawiono 120 min długość jednorazowego nagrania. Jednak wtedy można ją wydłużyć tymi skokami o kolejne 60 min. (ten manewr można powtarzać wielokrotnie).

Uff!
I to byłoby już na dziś wszystko na ten temat.
Adam


C U later!
& pozdro!
:krol:
 
Ostatnia edycja:

Wojtek K

New member
Lg42pc1rr

LG42PC1RR z HDD 80GB
15.10.2007
Kupiłem ten telewizor 09.10.2007 za 2 999zł(rewelacyjna cena!), więc mam go krótko, ale jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu mimo, że "docieram" matrycę na mniej niż 50% ustawień - kontrast 45%, jasność 45%, kolor 20%, ostrość 30%. Podobno takie "docieranie" telew. plazmowych, trwające ok 300h (1,5-2m-cy)wydłuża żywotności (producent podaje do 60 000h pracy) matrycy i dłużej zachowuje ona dobrą jakość obrazu (mniejsze prawdopodobieństwo wypalenia).Dźwięk jest też bardzo dobrej jakości i głębi, nie spodziewałem się tego po takim płaskim tel. Ma niezłą ilość regulacji i ustawień, w zupełności wystarczającą dla "normalnego", a nawet bardziej wymagającego użytkownika, a ci którzy w innych opiniach piszą o jakichś rewelacyjnych przewagach innych marek tv są po prostu śmieszni w swoim przekonaniu o wyższości jednych marek nad drugimi. Naoglądałem się wielu tv plazmowych, bo lcd w dużych ekranach są gorsze, i oczy wypatrywałem, ale nie zauważałem różnic, które można wychwycić ludzkim wzrokiem i gdy wpadła mi w ręce promocja tv LG w neonecie, za tak rewelacyjną cenę, nie zastanawiałem się już wcale. Niektórzy piszą o jakimś bzyczeniu przy cichym, wieczornym ogłądaniu, widocznie mają zmysł słuchu jak nietoperze lub nadpobudliwy, albo szukają dziury w całym :). Owszem, przy włączaniu tv, gdy jeszcze nie właczy się dźwięk słychać start twardego dysku, ale jest to tak cichy i nie uciążliwy odgłos, który słyszalny jest w bezpośredniej bliskości tv, a w odl. 2-3 m nie słychać go już wcale nawet przy wyłączonym dźwięku, a sam fakt możliwości tak prostego zaprogramowania nagrywania na tw. dysku jest świetnym dodatkiem. Niektórzy piszą o energożerności (330W), ale to jest normalny wynik przy takiej wielkości tv plazmowych i jeżeli komuś aż tak zależy na niższym zużyciu prądu, to niech lepiej zostanie przy jakimś zwykłym małym telewizorku, ale niech żałuje tej przyjemności i jakości oglądania, jaką daje plazma. To chyba nie telewizor dla tych, którzy zapałkę dzielą na czworo :))))!!! Podsumowując, polecam ten tv, jak i inne plazmy, pewnie by było lepiej gdyby było można nagrać na dvd to co nagrało się na twardym dysku, ale z drugiej strony ileż razy można oglądać ten sam film, program...? Oglądam tv z odległości 3m i mniejszej, ale jakość obrazu jest świetna, a obawiałem się podczas zakupu, że będzie jakaś zbyt duża ziarnistość lub rozmazania obrazu - w plazmach tego nie ma :)!
01.12.2007
Minęło już ponad 1,5 miesiąca od zakupu,lekko podkręciłem parametry obrazu i wciąż wszyscy zachwycają się jego jakością i to ze zwykłej cyfry lub z anteny konwencjonalnej. Odkryłem jeszcze jedną zaletę, matryca (po staremu kineskop) nie elektryzuje się, przez co nie przyciąga kurzu tak jak zwykłe telewizory.
Nie polecam kupować telewizorów z ekspozycji sklepowych ponieważ są tam bardzo eksploatowane bez "docierania" i obraz może nie być tak zachwycający.
Dobra jakość obrazu, niezły wygląd i dbałe wykończenie tv, twardy dysk, prosta obsługa, duża ilość i różnorodność wejść-wyjść, poprawia jakość obrazu mimo kiepskiego sygnału ze zwykłej anteny w porównaniu z poprzednim 32 calowym tv. To wszystko za tak niską cenę -jak na tv plazmowe.
WojtekK
 

BoYan

New member
Ja mam ten TV juz 6 miesiecy sprawuje sie bez zarzutów.
Mam pytanko jedynie jak mozna go podlaczyc do amplitunera HARMAN KARDON AVR 235 by dzwiek z kablowki szedl cyfrowo do amplitunera.
W chwili obecnej mam go podlaczonego przez zwykle kable audio.
 

BoYan

New member
Witam.
Czy w kwestii aktualizacji softu do tej plazmy czy podlaczenia wiekszego dysku moge poprosic o jaks wskazowke czy rade?
 

matysoo

New member
LG42PC1RR - recenzje

Witam wszystkich miłośników LG-ków. Jestem szczęśliwym posiadaczem wersji 42PC1RR od 2,5roku. Przetestowałem ten sprzęt na wszystkie strony. Jestem maniakiem takich bajerów. Wcześniejsza wersja CE -29Q90ID która u mnie mieszka pokazała na co ją stać i stworzyła przedsmak obecnego LG. To świetny telewizor, monitor, projektor HD. Dużo miejsca na nagrywanie filmów i możliwość ustawiania jakości. Jest przesunięcie w czasie które umożliwia zatrzymanie oglądania ciekawego meczu lub filmu kiedy dzwoni telefon, słowem bajerów cała masa. Nie wyobrażam sobie teraz telewizora bez PIP (2 tunery TV), który podgląda wszystkie wejścia i TV. Jedyny mankament tego sprzetu to dżwięk i wyjście audio. Ktoś by próbował podłączyć dżwięk do np. kina domowego - to niech zapomni. Żeby było coś słychać trzeba wyłączyć głośniki i dać siłę głosu na 100% to coś słychać. Ale ten model to przede wszystkim monitor. Wszystkim gorąco polecam. Tak się rozpisałem o jego zaletach że zapomniałbym o najważniejszym. Ten sprzęt chyba nie lubi serwisu. Mój trafił tam pod koniec gwarancji bo zaczeły się pojawiać niebieskie kontury na krawędziach białego. Efekt po korekcie CRTL - obraz czerwono-zielony i zmienia się chyba samoczynnie rozdzielczość. Dla pana fachowca obraz normalny ale nie dla mnie. Trzeba więć uważać. Szukam informacji na temat takich regulacji, może ktoś coś podpowie i przyniesie kres moim cierpieniom, albo jego następca 42LC2RR. Pozdrawiam.
 
Do góry