Kupiłem LCD

bartuncio

New member
Witajcie.
Troszkę świeżaczek jestem w temacie LCD (poza matrycą w laptopie ;)) i mam parę pytań po zakupie LG 32LE2R.
Wiem oczywiście że po tym modelu nie ma co się spodziewać cudów, ale cena była nader okazyjna, a mój 21" CRT domagał się emerytury.
A teraz porcja pytań:
1.Słaby obraz z kablówki UPC.W środę przychodzi gość, ma wzmocnić sygnał, ale czy jest jakiś sposób na to aby pozbyć się całkiem wyraźnych pikseli?
2.Niezadowalający obraz z DVD.Tu spodziewałem się czegoś lepszego,ale najlepiej nie jest :( Podłączałem poprzez SCART i po chinchu, ale różnicy nie ma żadnej.No może poza tym że moje DVD ma skopane EURO :(Dla ułatwiena dodam że mam (jeszcze) DVD bez HDMI...
3.Zmieniająca się wielkość obrazu.Jak to jest że TV w trybie 16:9 czasami wyświetla obraz na całości a czasem zostawia paski.Czemu tak się dzieje?
4.XD, PSM i inne - co warto włączyć, a co wyłączyć?Bo pewnie nie wszystko jest mi potrzebne.;)
Pozdrawiam i mam nadzieję że pomożecie laikowi!
 

gerd

New member
Do pytania pierwszego to jedyny sposob zrobic cos sygnalem no chyba ze cos pokombinujesz w ustawieniach, czesto aby zobaczyc roznice trzeba miec dobre kable a nie jakis najtanszy szmelc. A z paskami to jest tak ze rozne kanaly maja inne ustawienie i to zalezy tylko od nich:)
 

bartuncio

New member
Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?
Szczególnie ciekawi mnie czy kupno DVD z HDMI i upscalingiem poprawi znacząco jakość obrazu?
Pozdrawiam
 

videograf

New member
Witaj powiem tak miałm LG 37lc2r mam nkę obraz był w miarę dobry co do dvd to tak DVD WIWA bez skalera obraz marny, DVD LG DNX 190h posiada skaler obraz bardzo dobry, nagrywarka Panasonic DMR-EH 57 z skalerem i technologią DIGA obraz rewelacja .Obecnie zmieniłem tv na SONY KDL 40 W 2000 różnica jest kolosalna szczególnie z płyt BD szczęka opada
 

dr Marian

New member
Ad. 3
Ustaw format obrazu na 16:9 lub 4:3, a nie na "pełny", "specjalny" itp.
Po przestawieniu na jeden z tych dwóch formatów, obraz powinien przestać przeskakiwać.
Pozdrawiam
 

autorus

New member
bartuncio napisał:
Witajcie.
Troszkę świeżaczek jestem w temacie LCD (poza matrycą w laptopie ;)) i mam parę pytań po zakupie LG 32LE2R.
Wiem oczywiście że po tym modelu nie ma co się spodziewać cudów, ale cena była nader okazyjna, a mój 21" CRT domagał się emerytury.
A teraz porcja pytań:
1.Słaby obraz z kablówki UPC.W środę przychodzi gość, ma wzmocnić sygnał, ale czy jest jakiś sposób na to aby pozbyć się całkiem wyraźnych pikseli?
2.Niezadowalający obraz z DVD.Tu spodziewałem się czegoś lepszego,ale najlepiej nie jest :( Podłączałem poprzez SCART i po chinchu, ale różnicy nie ma żadnej.No może poza tym że moje DVD ma skopane EURO :(Dla ułatwiena dodam że mam (jeszcze) DVD bez HDMI...
3.Zmieniająca się wielkość obrazu.Jak to jest że TV w trybie 16:9 czasami wyświetla obraz na całości a czasem zostawia paski.Czemu tak się dzieje?
4.XD, PSM i inne - co warto włączyć, a co wyłączyć?Bo pewnie nie wszystko jest mi potrzebne.;)
Pozdrawiam i mam nadzieję że pomożecie laikowi!

Fakt kupiłeś sobie taki sobie model. Wiem bo mam ten sam.
Z hd dvd oglądałem filmy to mi się podobały. Ale reszta to już nie bardzo. Nie nastawiaj się na scalery. Z tego tv dużo wycisnąć się nie da. No chyba ze wywalisz kupę kasy, ale wtedy kupiłbyś pewnie lepszy lcd.
Najbardziej załamuje mnie w tym tv brak czerni.

Autorus
 
Do góry