LG 32LB75 vs Sharp 32WD1E

hpuser2001

New member
Witam

Zastanawiam się nad kupnem telewizora 32".
Poczytałem i wybrałem Sharpa 32WD1E, ale pojawił się nowy LG 32LB75.

LG 32LB75:
3 x HDMI
DVBT
Kontrast: 8000
Czas reakcji: 8ms (Sharp ma 6ms)
XD Engine 2007
przyjmuje 1080p po HDMI

Miał może ktoś już kontakt z tym nowym LG?
 

marmat

New member
Szukam właśnie TV LCD 32" i widziałem w sklepie co potrafi 32LB75 ,naprawdę obraz jest super (biały , czarny , barwy są rewelacyjne ) .
Nie brałem do tej pory LG pod uwagę lecz chyba go kupię bo wypadł najlepiej , na moje oko , oczywiście to opinia subiektywna .
Polecam zwrócenie uwagi na ten model , choc linia wzornicz niestety nie przypadła mi do gustu - obraz natomiast bardzo .
 

GigeR

New member
Dzisiaj miałem okazje postawić obok siebie Sharpa WD1 i LG LB75 i muszę powiedzieć, że nawet nie ma co tych dwóch telewizorów porónywać !! Sharp bije o klase konkurenta !! Zdecydowanie lepsze oddanie naturalności kolorów, obraz o wiele czystszy mniej brudów i pikselowań, o wiele wiele głębsza czerń, czerwień i niebieski, lepsza ostrość. I mógłbym wymieniać i wymieniać...

Po 5 minutach bawienia sie ustawieniami tego LG, stwierdziłem że musze zmienić mu przeciwników i padło tym razem na Sharpa AD5 i Panasa LM70P. Tutaj już bardziej swojsko czuł się LG, miał zdecydoanie lepsze kolorki i czystość obrazu od Panasa, natomiast porównywalne w odniesieniu do SHarpa. Głebie kolorów miał na poziomie Panasa, natmoiast zdecydowanie gorszą od Sharpa, LG sprawiał wrażenie jakby zlewał czernie (jak coś miało byćczarne to było całe czarne... Sharp ukazywał rózne odcienie czerni) W przypadku LG czerń była bardziej czarna, niż na Sharpie i porównywalna do tej na Panasonicu.
Podsumowując w moim odczuciu LG LB75 i Sharp AD5 mocno porównywalnie, Panasonic lekko z tyłu za nimi.

Pozdrawiam
 

GigeR

New member
;) Jak dla mnie to design LB75 jest paskudny. Coś się w nim gryzie, prawdopodobnie zbyt rozbudowana podstawa z całkiem zgrabną obudową. Do takiego wniosku doszliśmy z moimi kolegami.

A wy co sądzcie o wyglądzie tego modelu ?? Rozumiem, że są gusta i guściki i jestem ciekaw czy to tylko mi nie przypadł do gustu ??

Ps.
Zdecydowanie ładniej wyglądał w katalogu, niż na żywo :hmm:
 

ricco

New member
32lb75

Witam.
A mnie interesuje czy ten TV ma 1 czy 2 tunery, bo na wielu stronach są różne opisy parametrów, np. TU.
Na stronie LG Polska nie ma w ogóle informacji na temat DVB-T.
Dziś go oglądałem w Euro AGD i zastanowiła mnie naklejka DVB właśnie.
Jeśli ma tuner DVB to jaki MPEG2 czy MPEG4 ?
Z kolei na TEJ STRONIE czas reakcji matrycy jest podany 6ms.
W sumie same bzdety, czy ktoś go używa i może napisać prawdę o tym modelu ?:confused:

No i mam odpowiedzi na swoje pytania:
Szanowny Panie,
- Ten model ma 1 tuner.
- Nie jest to tuner cyfrowy (DVB).
- Czas reakcji matrycy wynosi 8 ms.
Jest tylko model 32LB75. Oznaczenie "R" wynika z błędu w nazewnictwie w sklepach. Niektóre, starsze serie naszy ch tv-lcd miały taką literkę na końcu nazwy i może stąd takie przyzwyczajenie sprzedawców.
Z poważaniem, LG Electronics Polska.
 
Ostatnia edycja:

kalicki

New member
W sprawie WD1 i LG LB75 to mozna mieć zupełnie rożne odczucia!! Sharp nie wygrywa z LG !! Może zbyt mocne kolory, czerń gubi inne kolory Z czystością bym nie przesadzał.

designe Lg wymiata bardziej
 

GigeR

New member
Są gusta i guściki, daltego nie ma co polemizować :)

Opinię taką jak moja podziela co najmniej 8/10 klientów, któym pokazuje Sharpa WD1 i LG LB75. Każdy lubi co innego, ale myślę, że statystycznie rzecz biorąc większość ma racje, to jest tak samo jak z kobietami. Jednym się podobają szcupłe i zgrabne, a innym te bardziej zdrowo wyglądające. Ale uogólniając kanonem piękna są te szczupłe i zgrabne, bo większy odsetek facetów wybiera takie. :)

Pzdr
 

kufli

New member
lg 32lb75

witam

wiem ze ze powyzsza wymiana pogladow mial miejsce jakis czas temu ale na dniach kupilem ten lcd wiec moge cos dodac od siebie.

jezeli chodzi o obraz to trzeba troche posiedziec nad wlasnymi ustawieniami (a funkcji jest dosc sporo), szczegolnie z kablowki.ja mam dwa personalne bo jak juz usatwie zeby bylo wmiare dobrze jezeli chodzi o ostrosc i kolory na tvp1 i podobnych to znowu slabiej na takich jak tvn czy polsat i na odwrot.moim zdaniem nie sprawdza sie "inteligent eye"- jak dla mnie to usatwia obraz troche za jasno i sa blade kolory.obraz z dvd super.ogolnie jestem zadowolony szczegolnie ze dalem 2520 zl.

na rezie nie testowalem ani "n" ani cyfrowego polsatu andi cyfry+ bo za miesiac rusze u mnie w szczecine tvhd z firmy espol i juz sie na to napalilem.

pozdrow
 

Radek_sv

New member
ogladalem ostatnio tego lg i mi sie podoba, obraz jak dla mnie bez zarzutu a widzialem tylko na tvp, cyfra+ albo n napewno wygladalyby lepiej ale i tak jest ok, jak dla mnie to wyglad tez jest interesujacy.
 

marmat

New member
Mam LG już 2 miesiące i jak narazie jestem bardzo zadowolony z jego działania . Zarówno kablówka jak i N-ka działa super .DVD Pioneer DV-400 przez HDMI też działa fajnie . Obraz jest bardzo dobry i realistyczny .
 

eskobar

New member
witam

dziwi mnie stwierdzenie ze ten tv(lb75) nie ma tunera dvb,chyba osoby w siedzibie lg sa troche niekompetentne,ten tv ma jak najbardziej dvb i jezeli chodzi o kontrast jest na pewno lepszy od wd1e moim zdaniem rowniez pod wzgledem kolorow.

pozdro
 

janir

New member
Witam
Mam ten telewizorek od trzech tygodni i chodzi całkiem fajnie na kanałach Cyfry, nie wspomnę o HD. Mam pytanie do eskobar, jak naprawdę jest z tym DVB, bo fizycznie złącze do CI jest, naklejki na TV, że jest są a w menu nie ma opcji strojenia kanałów cyfrowych ani związanych z tym ustawień. Czy przypadkiem nie ukryli technicy z LG tej funkcji w menu serwisowym. Jak ewentualnie można to odblokować.
Mój model to dokładnie 32LB75-ZB.AEUQNP
Pozdrawiam
 

janir

New member
Lg Lb75

Odnośnie tunera DVB w tym telewizorze to jest na pewno i aby go aktywować wystarczy zmienić kraj z Polski na Anglię w menu - język cały czas Polski, pojawi się wtedy menu odpowiedzialne za strojenie i parametry DVB (nie testowałem jak to działa z uwagi na brak sygnału cyfrowego). LG nie przewidział po prostu takiej opcji na Polskę i musimy się z tym pogodzić, że nadal jesteśmy krajem B w unii.
Pozdrawiam wszystkich użytkoników tego TV bo jest to całkiem fajny odbiornik.
 

marlech

New member
Witam serdecznie !!!
Może moja opinia się komuś przyda miałem oba telewizorki zarówno LG 32LB75 jak i Sharpa WD1E przez 7 dni w domu garły jakieś dwa dni obok siebie i co mozna powiedzieć oba telewizory mają swoje zalety i wady obraz i funkcjonalność dla mnie (to jest moja ocena) lepszy był na LG funkcjonalność (np. ruchoma stopa prawo lewo w LG w Sharpie jest to stała pozycja) menu ekranowe chyba bardziej funkcjonalne w Sharp-ie wygląd rzecz gustu mi się lepiej podobał LG, wyjscie optyczne w LG w Sharp-ie brak. Jeżeli w LG skorzystamy z ustawień producenta to dużo tracimy na obrazie są dwa tryby użytkownika którym warto poświęcić kilkanaście minut i obraz jest naprawdę super. Osobiście wybrałem LG i nie miałem wiele wątpliwości.

Pozdrawiam marlech
 

kondzio mały

New member
odbiornik dvb w lg

Ja mam model 26 LB 75 i DVB działa ale tylko mpeg 2 (polsat tvn 4 ze śremu i puls oraz Tv Leszno z Leszna 0.Na mpeg 4 z nadajnika w śremie tylko czarny obraz bez głosu.Szukam właśnie modułu który pasowałby do tego telewizora i dekodowałby mpeg-4.
 

kefir

New member
janir napisał:
Odnośnie tunera DVB w tym telewizorze to jest na pewno i aby go aktywować wystarczy zmienić kraj z Polski na Anglię w menu - język cały czas Polski, pojawi się wtedy menu odpowiedzialne za strojenie i parametry DVB (nie testowałem jak to działa z uwagi na brak sygnału cyfrowego). LG nie przewidział po prostu takiej opcji na Polskę i musimy się z tym pogodzić, że nadal jesteśmy krajem B w unii.
Pozdrawiam wszystkich użytkoników tego TV bo jest to całkiem fajny odbiornik.
Witam
To skoro nie ma tego DVB-T dla Polski i PIP-u to może LG coś pozmienialo w opcjach serisowych :roll: i po prostu wystarczy wejść i wlączyć. A może mają u siebie nowy sofcik już poprawiony,bo ktoś to od nich też czyba czyta ;)
 
Do góry