rozne modele

gonzo28

New member
witam
Szukam od jakiego czasu plazmy 42" - oczywiscie jak to bywa na forum, kazdy chwali swoje i wyklucza konkurencje. Na obecna chwile jestem zainteresowany LG - po przeczytaniu kilku postow pogubilem sie jednak z modelami.
Prosze, podajcie mi roznice pomiedzy :
42 PC51R --- od 3500 pln
42 PC51 ---- od 3300 pln
42 PC1R ---- od 3300 pln
42 PC1RR --- od 3900 pln
Ceny wiec nie wiele odbiegaja od siebie.
Ten ostatni,z tego co wiem ma twardy dysk. Ale czytalem gdzies, ze jest fajna funkcja z mozliwoscia znikniecia pozostalosci "poswiaty" po logo poprzedniego programu.
dzieki za odp
pozdr
 

timbot

New member
Bez reklam
zaczynajac od najciezszego pytania
pc51 a pc51r nie roznia sie niczym, co wiecej w ofercie lg na polske i europe (niektore kraje, te, w ktorych jest pc51) nie ma czegos takiego jak pc51r....
wedlog mnie, to co nadrukowalo sie im na kartonie w fabryce to to sklepy sprzedaja.... co wiecej np. w skapcu w kategori pc51r sprzedawane sa te telewiozory pod oboma nazwami
jesli ktos jest w stanie udzielic lepszej odpowiedzi niz powyzsza to zapraszam.
mysle ze jak dotad nikt sie nie odwazyl zadzwonic do lg ;]

co do pc1r a pc1rr to sa to dokladnie te same tv, z tym ze rr ma wbudowany dysk twardy (time machine) 80giga, stad roznica w ich cenie...

a porownujac pc51 a pc1r to pc51 jest po prostu nowszym (i lepszym) modelem (lepsze parametry plus jedno hdmi wiecej) - wiec zastanawiajac sie pomiedzy tymi dwoma to wybierac pc51, chyba ze chcesz miec dysk to mozesz rozwazyc pc1rr

co do cen, mysle ze lgpc1r jest po prostu nie odswiezane, aktulanie (wczoraj) w mediamarkt warszawa okecie lezy stos lg pc1r po 2999 (czyli teoretycznie taniej niz w necie).
a pc51r w necie mozna kupic juz za 3100..... (w MM nie pamietam, ale kolo 4000 - nie dla I :) chyba chca sie pozbyc zalegajacego na magazynie pc1r ;]
 

gonzo28

New member
a jest moze model pc51rr? Bo ten dysk to fajna sprawa...
Ale szczerze mowiac to naprawde idzie zglupiec z tymi plazmami. Czytajac watek o LG postanowilem, ze taki wlasnie zakupie ( kwestia tylko modelu). Po przeczytaniu o Samsungach moje podejscie sie troche zmienilo. Interesowal mnie konkretnie model q91 - porownywalny cenowo do LG. Pisano tam, ze o wiele lepiej wypada od LG, ze ma NIEPOROWNYWALNIE LEPSZA CZERN - lg ma podobna za bardzo szara, wiecej funkcji (zabezpieczenie przed wypalaniem), pip oraz szereg innych. Wszyscy byli zachwyceni i zgodnie twierdzili, ze nie ma lepszego. Jednak p przeczytaniu kilkudziesieciu stron okazalo sie, ze sa dosc wadliwe. Jednemu wyskakiwaly jakies kropki, innemu jakies paski itp. W sumie na bodajze 5 wlascicieli, trzech reklamowalo plazme
Mozna zglupiec - mam nadzieje, ze znajde w jednym sklepie oba modele i sam ocenie.
Ale bardzo bym chcial poznac wasza opinie - LG czy Samsung...
Dzisiaj pdjalem decyzje, ze zamiast kablowki zapodam sobie satelite z dekoderem HDMI...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są zbliżone jakością modele. Plazmy Samsunga staja wyzej w hierarchii niż LG. Ale w tej klasie powinieneś wybierać coś co Tobie bardziej odpowiada. Sprawdź czy twardy dysk nie jest zbyt głośny - bo wiele osób narzeka.
 

timbot

New member
Bez reklam
no niestety, lg z dyskiem to tylko pc1rr (42 i 50")
co do zabezpieczenia przed wypalaniem - oczywiscie wszyskie lg tez maja,
a co do pip - ma samsung, ale i tak jest to pip z jednego tunera
a co do awaryjnosci - pewnie tak jest ze im model popularniejszy tym ten sam procent awarii daje wieksza liczbe :) a ze samsung popularny.....

no i truizm na koniec - twoja wlasna ocena jest najwazniejsza, wiec jak masz tylko szanse to tym sie kieruj przede wszystkim
 
Ostatnia edycja:

gonzo28

New member
a jak ma sie sprawa z powidokami? Bo podobno wlasnie w Samsungach jest specjalna funkcja, ktora to zjawisko usuwa. A jak jest w LG?
 

median

New member
timbot napisał:
a co do awaryjnosci - pewnie tak jest ze im model popularniejszy tym ten sam procent awarii daje wieksza liczbe :) a ze samsung popularny.....
To ze jest bardzo wadliwy nie oznacza ze jest popularny, bo co to za produkt ktory w 50% ma cos niedzialajacego? Golf tez jest popularnym samochodem ale sie nie psuje corolla tak samo wiec to nie jest argumnet ze popularnosc zwieksza awaryjnosc! Prawda jest taka ze smajsungi sa awaryjne i tyle. Z LG tak nie ma a mysle ze roznica w obrazie tez jest niezauwazalna:)
 

miro.t

New member
Witam.
Nie żebym sie wymądrzał, ale PC51 jest robiony w Polsce, wiec napewno jest dobrze poskładany przez naszych rodaków :) , a nawet jakby sie miało cos zchrzanić to chyb bedzie łatwiej i szybciej z serwisem.
Pozdrawiam.
 
timbot napisał:
zaczynajac od najciezszego pytania
pc51 a pc51r nie roznia sie niczym, co wiecej w ofercie lg na polske i europe (niektore kraje, te, w ktorych jest pc51) nie ma czegos takiego jak pc51r....
wedlog mnie, to co nadrukowalo sie im na kartonie w fabryce to to sklepy sprzedaja.... co wiecej np. w skapcu w kategori pc51r sprzedawane sa te telewiozory pod oboma nazwami
jesli ktos jest w stanie udzielic lepszej odpowiedzi niz powyzsza to zapraszam.
mysle ze jak dotad nikt sie nie odwazyl zadzwonic do lg ;]

co do pc1r a pc1rr to sa to dokladnie te same tv, z tym ze rr ma wbudowany dysk twardy (time machine) 80giga, stad roznica w ich cenie...

a porownujac pc51 a pc1r to pc51 jest po prostu nowszym (i lepszym) modelem (lepsze parametry plus jedno hdmi wiecej) - wiec zastanawiajac sie pomiedzy tymi dwoma to wybierac pc51, chyba ze chcesz miec dysk to mozesz rozwazyc pc1rr

co do cen, mysle ze lgpc1r jest po prostu nie odswiezane, aktulanie (wczoraj) w mediamarkt warszawa okecie lezy stos lg pc1r po 2999 (czyli teoretycznie taniej niz w necie).
a pc51r w necie mozna kupic juz za 3100..... (w MM nie pamietam, ale kolo 4000 - nie dla I :) chyba chca sie pozbyc zalegajacego na magazynie pc1r ;]

Czyli wynika z tego, że pc51 ma 3 hdmi, bo mój pc1r ma 2:D.
I jesze odp. na późniejsze posty: PC1R ma zabezpieczenia przed wypalaniem takie jak funkcja ORBITER i WYBIELANIE.
Poza tym gra ślicznie, fajnie przetwarza sygnał SD i jest wart swojej ceny. W obrazie między Samsungiem różnic nie zauważyłem.
Pozdro :)
 
Do góry