LG OLED 65B1 - fabryczna folia na ekranie i z tyłu panelu

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Kolega zakupił taki sam TV jak ja i zapytał mnie, czy dopóki nie powiesi TV na ścianie może go używać jakiś czas z fabryczną folią naklejoną na ekranie oraz z tyłu panelu. Powiem szczerze że nie wiem, ja w swoim zdjąłem praktycznie od razu, więc chciałem zapytać Was, czy są jakieś przeciwskazania do używania tego TV z fabryczną folią? Dodam że nie przysłania ona żadnych wylotów, jest to mniej więcej taka sama folią jaką oklejamy ekrany i obudowy smartfonów.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, można używać jakiś czas.
Dzięki za ekspresową odpowiedź. Tak się zastanawiałem czy przez te folie panel będzie mniej skutecznie odporowadzał ciepło, ale w sumie to on niewiele się grzeje, szczególnie to plazmy którą używałem przez OLEDem.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Folia powinna być ściągnięta przed użytkowaniem tv !!! Panel tv ma oddawać ciepło i przy tym nic nie może stać na jego drodze ... może dojść do rozwarstwienia się panelu !!! Także używanie tv z naklejoną folią jest bardzo ryzykowane !!!
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Folia powinna być ściągnięta przed użytkowaniem tv !!! Panel tv ma oddawać ciepło i przy tym nic nie może stać na jego drodze ... może dojść do rozwarstwienia się panelu !!! Także używanie tv z naklejoną folią jest bardzo ryzykowane !!!
Sprawdzałem w swojej sztuce i to co grzeje się najbardziej to elektronia z tyłu tv na której folii nie ma. Tył panelu jest chlodny, podobnie zresztą jak i przód.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak , więc bez obaw.
Traci się oczywiście na jakości - ale na krótką metę nic mu nie będzie.
 
Do góry