LG C1 - webOS i odtwarzacz multimediów

ForestRun

New member
Cześć :)
Nigdy nie miałem webOS, zawsze android i po zakupie LG C1 są dosłownie jaja jeśli chodzi o odtwarzanie filmów.
Mam filmy które mają po 30gb,40,50gb i oprogramowanie które jest w systemie nie radzi sobie z odtwarzaniem, albo coś się zatnie, albo nie mam dźwięku...
Od rana szukam rozwiązania, jedyny jaki znalazłem to streaming przez PLEX ale nie chcę płacić 20zł miesięcznie tylko podłączyć sobie dysk do TV i oglądać...

Mogę też przesłać obraz z PC przez Bluetooth, ok działa, ale nie działają ulepszacze typu Płynność Ruchu - nie można ich włączyć.

Poradzicie coś? Może ktoś rozwiązał problem..
Dzięki :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kolega już odpowiedział.
Dodam, że zidoo, sam napisy wyszukuje i ściąga. Według mnie, bardzo przydatna funkcja.

To właściwie potrafi każde urządzenie na którym da się zainstalować Kodi, Plex etc.

ps. Ten Xiaomi odradzam- szkoda na niego zdrowia i nerwów.
 
Ostatnia edycja:

ForestRun

New member
Daj linka do pliku który nie działa.

Plik mkv, https://filmyhd.net/1080p/25840-dziewczyny-z-dubaju-2021-1080p-film-pl-blurayx264dts-hdma51.html

Na laptopie zwykłym programem też nie działało, dopiero VLC dał radę...

Generalnie podziękuję za taki odtwarzacz, wolę soundbara kupić. Temat załatwiłem tak że podłączam laptopa przez hdmi. Przy podłączeniu przez bluetooth nie mogę ustawić polepszaczy obrazu w tv typu truemotion itd.
Zaś przez hdmi film podany wyżej lekko mi czasem spowolni, nie wiem czy to wina tego pliku czy znów coś w ustawieniach trzeba zmienić
 

ForestRun

New member
MKV odtwarza, po prostu dźwięk w filmie który chce odtworzyć ma jakiś dziwny format że TV odtwarza bez dźwięku. Tak to MKV idą bez zająknięcia w HDR i 4K :)

Za to mam inny problem, przy podłączeniu TV do laptopa, nie mogę zmieniać ustawień wyrazistości w TV a chciałbym włączyć Trumotion... Ktoś wie dlaczego?
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak można sprawdzić jakość przesyłanego filmu ( bitrate, dźwięk ) podczas odtwarzania z wbudowanych apek np. Hbo Max, Netflix, Amazon Prime.?
 

Vex

Member
Bez reklam
Wbudowany odtwarzacz nie odtwarza DTS HD MA. Filmy w formacie mkv puszczam przez HDMI, odtwarzam na KMPlayer, ustawiam dźwięk w aplikacji na LG TV SSCR2 (nvidia HD audio) i normalnie wszystkie opcje obrazu działają motion/hdr itd. Plus taki, że mam podłączone też słuchawki do PC i mogę na kompie co innego słuchać, a co innego puszczać po HDMI w tym samym czasie :) czy tam pograć, jak dzieciak ogląda co innego na TV.
 

ForestRun

New member
Jak można sprawdzić jakość przesyłanego filmu ( bitrate, dźwięk ) podczas odtwarzania z wbudowanych apek np. Hbo Max, Netflix, Amazon Prime.?

O ile się nie mylę to możesz nacisnąć 7 razy zielony guziczek i wtedy wyskoczy Ci w rogu rozdzielczość, ile Hz i coś tam jeszcze


Vex, na kompie ustawiasz duplikat ekranu? Kabelek masz 2.0 czy 2.1?
 

Vex

Member
Bez reklam
Na chwilę obecną jeszcze lecę na 2.0. Ekrany są rozszerzone 1/2/3/4. To zależy czy pracuję czy nie itd. Wszystko jest do ustawienia w panelu sterowania nvidia (nie wiem jak z Radeonami, ale pewnie też jest). Nie wiem też jak wygląda to na Win innym niż Pro czy tam są jakieś okrojone ustawienia jeżeli chodzi o wiele monitorów, ale raczej nie powinno być z tym problemów.
 

INTseed

New member
Plik mkv, https://filmyhd.net/1080p/25840-dziewczyny-z-dubaju-2021-1080p-film-pl-blurayx264dts-hdma51.html



Na laptopie zwykłym programem też nie działało, dopiero VLC dał radę...



Generalnie podziękuję za taki odtwarzacz, wolę soundbara kupić. Temat załatwiłem tak że podłączam laptopa przez hdmi. Przy podłączeniu przez bluetooth nie mogę ustawić polepszaczy obrazu w tv typu truemotion itd.

Zaś przez hdmi film podany wyżej lekko mi czasem spowolni, nie wiem czy to wina tego pliku czy znów coś w ustawieniach trzeba zmienić
Spróbuj na telefonie bubbleupnp i prześlij do tv. Albo ściągnij inną wersję pliku.


Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry