LG C1 - webOS i odtwarzacz multimediów

INTseed

New member
MKV odtwarza, po prostu dźwięk w filmie który chce odtworzyć ma jakiś dziwny format że TV odtwarza bez dźwięku. Tak to MKV idą bez zająknięcia w HDR i 4K :)

Za to mam inny problem, przy podłączeniu TV do laptopa, nie mogę zmieniać ustawień wyrazistości w TV a chciałbym włączyć Trumotion... Ktoś wie dlaczego?
Ustawienia wyrazistości nie działają przy pc. Nie wiem jak z truemotion.
Może zmień ustawienia hdmi z pc na odtwarzacz czy inną opcję.
Co daje ci truemotion na pc?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Vex

Member
Bez reklam
@INTseed jak się chce to działa all :wink:
file.html

Nie mogę dodać tu zdjęcia hmm.
https://www72.zippyshare.com/v/ZbeY2I2t/file.html
Tak czy inaczej wszystkie opcje działają jak się ma sygnał z PC.
file.html]
 
Ostatnia edycja:

ForestRun

New member
Pobawię się w weekend, na razie inne filmy chodzą, jedynie z tym jednym były jaja :D Czasem odtwarzając jakieś video pokazuje mi na TV że Dźwięk nie obsługiwany ale mimo wszystko i tak działa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest teraz nowe promo specjalne na wszystkie wielkości Oleda C1 do wyczerpania zapasów. Dla niebieskich z pakietem.
 
Cześć :)
Nigdy nie miałem webOS, zawsze android i po zakupie LG C1 są dosłownie jaja jeśli chodzi o odtwarzanie filmów.
Mam filmy które mają po 30gb,40,50gb i oprogramowanie które jest w systemie nie radzi sobie z odtwarzaniem, albo coś się zatnie, albo nie mam dźwięku...
Od rana szukam rozwiązania, jedyny jaki znalazłem to streaming przez PLEX ale nie chcę płacić 20zł miesięcznie tylko podłączyć sobie dysk do TV i oglądać...

Mogę też przesłać obraz z PC przez Bluetooth, ok działa, ale nie działają ulepszacze typu Płynność Ruchu - nie można ich włączyć.

Poradzicie coś? Może ktoś rozwiązał problem..
Dzięki :)
odtwarzacz w TV często ma problem, polecam wspomniane Zidoo Z9x albo konkurencyjen DUNE HD Real Vision 4k :https://c4i.com.pl/produkt/odtwarza...k/dune-hd-real-vision-4k-odtwarzacz-sieciowy/
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale żeby trzeba było kupować przystawkę smart TV dla nowego, rzekomo wysokopółkowego smart telewizora... Brak słów.
Ale potwierdzam. Na ok 100 filmów, które mam na zewnętrznym dysku, (wszystkie działają nawet na starym ASUSIE OPlay), C1 tylko kilka otworzył poprawnie. Zazwyczaj nie było dźwięku i nie dało się go włączyć. A to zwykłe filmy HD/Full HD w typowych popularnych formatach.
 

VitoCx

Member
Ale żeby trzeba było kupować przystawkę smart TV dla nowego, rzekomo wysokopółkowego smart telewizora... Brak słów.
Ale potwierdzam. Na ok 100 filmów, które mam na zewnętrznym dysku, (wszystkie działają nawet na starym ASUSIE OPlay), C1 tylko kilka otworzył poprawnie. Zazwyczaj nie było dźwięku i nie dało się go włączyć. A to zwykłe filmy HD/Full HD w typowych popularnych formatach.

I ty te 100 filmów sprawdziłeś przez te kilka dni jak miałeś go w domu? Kupować tv w 4K i męczyć na nim treści nawet nie full HD to musi być uczta dla oczu. :krol:
 

INTseed

New member
Dajcie jakiś link do filmu co nie działa dźwięk. Może być PW. Dziękuję.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Vex

Member
Bez reklam
Jak masz np. coś takiego to nie ma opcji odtworzyć tego na TV z wbudowanego odtwarzacza, z komputera po HDMI już spokojnie idzie.

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format profile : MA / Core
Codec ID : A_DTS
Duration : 1 h 34 min
Bit rate mode : Variable / Constant
Bit rate : 3 419 kb/s / 768 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 93.750 FPS (512 SPF)
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossless / Lossy
Stream size : 2.26 GiB (3%)
Title : DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3419 kbps / 24-bit
Language : English
Default : Yes
Forced : No
 

VitoCx

Member
Jak tv nie obsługuje DTS to czego się spodziewać?
Ja to się dziwie niektórym.. sam miałem spora kolekcje filmowych klasyków ale max w Full HD. Po zmianie tv do głowy mi nie przyszło, żeby odpalać ich na nowym tv. Co nie znaczy, ze nie wrócę do nich jeśli wpadnie mi w ręce odświeżona wersja w UHD.
 

Vex

Member
Bez reklam
Pytali co nie działa to wkleiłem ;) ja generalnie problemu nie mam, bo sygnał do TV idzie z PC, więc wbudowany odtwarzacz do niczego mi nie jest potrzebny.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A jak chcesz ten dźwięk przekazać dalej ?
Btw. Co to za film z takim klatkazem !?
 

Vex

Member
Bez reklam
Eh przecież to są informacje o audio Frame rate : 93.750 FPS (512 SPF) 93,750 klatek/s * 512 próbkowanie/klatka = 48000 = 48 kHz tzw. sampling rate :) mam nadzieję, że tyle wystarczy. Sygnał audio/video tak jak pisałem wyżej idzie z PC.
 

Stasiek52

New member
Koledzy ja powiem tak, mam oleda LG C11 i jeżeli chodzi o WeBos to jest ostatni raz jak dałem się nabradż na ten system, obraz oczywiście żyleta ale jak chodzi o system smart i pozostałe korzystanie z aplikacji to jest porażka, mam także soniaka XH9505 na andriodzie i śmiga to doskonale,
 

xanek

Klub HDTV.com.pl
VIP
ten caly wbudowany odtwarzacz to jakis wstyd. nagralem sobie filmy z wakacji w 4K 60 fps i z dolby vision w Iphone. Jak podlaczam telefon do TV to niby widzi foldery, ale tylko zdjęcia filmow nie widzi ( al eniech bedzie tak moze byc)

właczam je z dysku, a to sie muli zwalnia i haczy !!!

telewizor 4k za tyle kasy i sobie nie radzi z podstawową jakością i standardem.

teraz zeby obejrzec filmy musze jakaś przystawke z hdmi kupic co jeszcze dolby vision przekaże.
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej , czy ktoś wgrał Playera na C1 ? Wgrałem, wszystko chodzi , ale jak zamknąć aplikację ? Przycisk "do tyłu" nie działa , nie pokazuje się "zamknąć aplikację ? itp" . Robię to na chama, wywołując "Live TV".
Z innymi aplikacjami (Polsat Go, Prime TV, HBO itp) nie ma problemu.
Ma ktoś ma wgranego Playera i podobny przypadek ?
 
Do góry