LG C1 120Hz

phoba

New member
Może to głupie pytanie, ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi w innych miejscach.
Wiem, że matryca tego TV obsługuje 120Hz i wiem, że jest to możliwe w trybie Gry. A czy jest możliwość korzystania z częstotliwości 120Hz w innych trybach i sygnale podawanym z innych źródeł niż konsola, np. sygnał TV z kablówki albo Netflix/HBO? Szczególnie interesuje mnie Netflix/HBO.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tylko że inny sygnał nie podaje Ci 120hz. Ani Netflix, ani HBO ani dekoder Netii.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

xernes

Member
Pomimo tego, że źródło nadawane jest z niższą częstotliwością matryce 120hz dają bardziej płynny obraz. Widoczne to jest przy oglądaniu sportu jak i w szybkich scenach filmowych. Różnice bardziej widoczne przy matrycach LCD.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 

dziadek-net

New member
Mam pytanie do użytkowników LG C1

W święta oglądałem film w TV (co prawda na innym telewizorze LCD ale 120hz) i miejscami bardzo obraz był szarpany nie płynny.
Nie wiem co jest przyczyną, proszę jeśli ktoś sprawdzić jak będzie u niego to puście film ("Inside Man" / "Plan Doskonały") na platformie Netflix lub z CDA.
np. od 10minuty i 40sec.
Jak policja zjeżdża się pod bank z różnych stron,
jak są rozciągane taśmy,
jak wyskakują policjanci z ciężarówki.

Czy w każdym ujęciu macie ostry płynny obraz ?
 

xernes

Member
Mam pytanie do użytkowników LG C1

W święta oglądałem film w TV (co prawda na innym telewizorze LCD ale 120hz) i miejscami bardzo obraz był szarpany nie płynny.
Nie wiem co jest przyczyną, proszę jeśli ktoś sprawdzić jak będzie u niego to puście film ("Inside Man" / "Plan Doskonały") na platformie Netflix lub z CDA.
np. od 10minuty i 40sec.
Jak policja zjeżdża się pod bank z różnych stron,
jak są rozciągane taśmy,
jak wyskakują policjanci z ciężarówki.

Czy w każdym ujęciu macie ostry płynny obraz ?


Obejrzałem całą scenę na LG C1 - Netflix. Obraz jest idealnie ostry. Nie wiem co rozumiesz przez szarpanie, ale skoki kamery powodują taki efekt. Jest to zabieg reżysera, żeby podkreślić dynamikę sceny. Nie widzę w tym żadnego problemu. Nic się nie rozmywa jeżeli o to pytasz.
 
Do góry