Czy LG 55A13LA to odpowiedni wybór.

caschvip

Member
Cześć i czołem. Czas na mały upgrade telewizora. Obecnie posiadam Panasonica TX48AS640e. W media expert jest dobra cena za LG 55A13LA (2999). Odległość od TV to około 2.5 metra. TV będzie służył do oglądania netflix, hbo max, mecze piłki (2x w tygodniu). A i posiadam ps5 i xbox sx, z których korzystam okazjonalnie. Gram głównie w tytuły singleplayer. Odczuję różnicę na + po takiej przesiadce?.
 

VitoCx

Member
Do piłki (sportu) czy grania ten tv się nie nadaje. Brak portów hdmi2.1, słabszy procek i matryca 60hz.
Natomiast do samych filmów idealny.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
w tej cenie to coś więcej niż dobry , na tvtest jest test tego telewizora,wypadł bardzo dobrze a tester jest bardzo wymagający
 

caschvip

Member
@VitoCx. Do grania się nie nadaję?. A jakie gry w przyszłości wykorzystują 4k/120. Tetris?. Taki Horizon działa w 60 fpsach, ale z dynamiczną rozdzielczością. Obecnie pod mój TV, który posiada hdmi 1.4 są podłączone ps5 i xbox sx i absolutnie nie narzekam na to co widzę na ekranie. I tak jak pisałem wcześniej mecze będą oglądane sporadycznie, choć według recenzji na x-geek subiektywna ocena płynności podczas oglądania piłki była bardzo dobra. W moim TV jest matryca 120Hz, ale całą przyjemność psuje spore smużenie i dse. Proszę tylko o opinie czy odczuje różnicę po przesiadce ze starego TV.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
To że teraz większość gier nie osiąga większego klatkażu niż 60/s (kosztem rozdziałki), nie znaczy że w przyszłości nie będą. Obecnie bardzo mało produkcji wydawanych jest typowo na nowe konsole. Zazwyczaj są to crossowe wydania, więc deweloperzy musieli iść na kompromisy rozdzielczość vs fps.
Moim zdaniem obecnie standardem powinno być 60 klatek w natywnym 4K, bo na 30 gra się słabo, ale jak kto woli.
Procesor akurat w tym tv nie do końca radzi sobie z dynamicznym obrazem, więc pod kątem gier jak bym dołożył 1k i poszedł półkę wyżej B1.
 

caschvip

Member
Niestety ale nie zamierzam dopłacać kafla do TV. Zadałem zamknięte pytanie. Czy odczuje różnice na + w tym konkretnym przypadku.
 

VitoCx

Member
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytanie. Określiłeś swoje potrzeby i w pewnych obszarach to będzie strzał w 10, a w innych może być nieco gorzej. Niemniej czerń oledowa oferowana przez A1 jest po prostu rewelacyjna. Głównie dzięki nieskończonemu kontrastowi przyjemność z oglądania filmów masz gwarantowana. Różnice odczujesz na pewno
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nadaje się i do grania i do filmów.
Możesz przy obecnej cenie kupować w ciemno.
Zresztą cena zaraz pójdzie do góry do 15%.
 

VitoCx

Member
Oczywiście do każdego tv można podłączyć konsolę i grać, ale korzystać ze wszystkiego co ona ma do zaoferowania to inna sprawa.
Jaki sens kupować konsolę nowej generacji (każda po 3k) i ograniczać się brakiem odpowiednich portów w tv?
Brak hdmi 2.1, to brak 4k 120Hz i brak VRR.
Żeby była jasność, tak jak pisałem wcześniej ten tv jest świetny jednak trzeba wiedzieć gdzie ma swoje ograniczenia. Jeśli ma służyć głównie do oglądania treści SVOD to wybór wprost idealny. Do tego zresztą został stworzony. Ale do grania na nowych konsolach niekoniecznie.
 

caschvip

Member
Nowy TV stoi już na komodzie. Udało mi się go jeszcze kupić za 2999. Po kilku godzinach użytkowania mogę co nie co o nim powiedzieć.
Na plus w stosunku do starego panasa. Czerń, kontrast, kolory, kąty widzenia to niebo a ziemia. Wczorajsza liga mistrzów (Real vs PSG) też na plus. Co do płynności, to powiedział bym, że na LG jest ona odrobinę lepsza, mimo matrycy 60Hz. Filmy z dolby vision całkiem ok. Dźwięk lepszy (panas i lg mają taką samą moc 2x10). Na PS5 odpaliłem nowego horizona i też było całkiem w pytkę. Xbox sx czeka w kolejce. Jedyne do czego muszę się przyzwyczaić to jasność i intensywność kolorów. Bo te przy dynamicznych scenach nieźle walą po oczach. Po kilku godzinach testu trochę bolały patrzałki. W najbliższych dniach uzupełnię wpis o inne aspekty tego oleda.
Ps. Ogólnie jest dobrze, zapewne można wyciągnąć z niego więcej. Czy mógłby się ktoś podzielić ustawieniami obrazu?. Z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

caschvip

Member
Dzień drugi testowania. Co mi się nie podoba. Sam wygląd nóżek i tego jak wysoki jest prześwit między TV a komodą. Zdecydowanie lepiej by się prezentował z inną podstawą. W sumie z tyły jest zatoka i wygląda jakby pasowała podstawa od modelu b1 lub c1. Może uda mi się to sprawdzić. Szwagier ma c1, która wisi na ścianie. Podstawa leży w pudle. Jak mi ją użyczy, zobaczę czy będzie pasować. Co do samego web os, to lg się nie popisało. TV z fabrycznie zainstalowanym softem nie chciał instalować apek typu netflix, hbo max, itp. aktualizacja pomogła. No i od wczorajszego wieczora nie działa sterownie głosem. Jest komunikat, że usługa jest tymczasowo niedostępna. Kolejna rzecz, która mi się rzuciła w oczy. Kolor czerwony jest dużo bardziej intensywniejszy niż pozostałe kolory. W materiałach dolby vision (Wikingowie Valhalla) na granicy np. palącej pochodni i absolutnej ciemności pojawiają się na ułamek sekundy artefakty (ale trzeba się dobrze wpatrywać). Generalnie muszę (mam nadzieje) przyzwyczaić się do TV. Bo póki co obraz masakruje mi oczy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry