Telewizor LG C2 Evo, Oled Ultra HD 4K zapowiedziany w rozmiarach 42'', 48'', 55'', 65'', 77'' i 83''.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 55C11 za 4199 zł z pakietem dla niebieskich członków forum.
Nowy, czyli następca 55 C22 będzie kosztował 6999 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DZ-7.jpg
LG C22


DZ7.jpg


LG C21
 

VitoCx

Member
Dla tych, którzy maja wątpliwości co do trwałości matryc oledowych ważne info. Lg CX 65 mam u siebie od dwóch lat. Tv do wszystkiego, sport, granie, firmy, bajki bez limitu. Czasem całymi dniami oglądane dosłownie wszystko. Dziś sprawdzony licznik ilości przepracowanych godzin pokazał 3629. To jest 151 dni ciągłego oglądania. Matryca jak nowa, bez śladu wypaleń. Jedyne czego pilnuje to ręczne odświeżanie pikseli co miesiąc. Tyle prywaty, ale myśle ze da to do myślenia niezdecydowanym oraz forumowym omnibusom.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla tych, którzy maja wątpliwości co do trwałości matryc oledowych ważne info. Lg CX 65 mam u siebie od dwóch lat. Tv do wszystkiego, sport, granie, firmy, bajki bez limitu. Czasem całymi dniami oglądane dosłownie wszystko. Dziś sprawdzony licznik ilości przepracowanych godzin pokazał 3629. To jest 151 dni ciągłego oglądania. Matryca jak nowa, bez śladu wypaleń. Jedyne czego pilnuje to ręczne odświeżanie pikseli co miesiąc. Tyle prywaty, ale myśle ze da to do myślenia niezdecydowanym oraz forumowym omnibusom.

Robisz pełne odświeżanie pixeli raz na miesiąc? No nieźle :)
Nie zauważyłeś w perspektywie tych dwóch lat, żeby tv jako całokształt świecił trochę ciemniej?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Po dwóch latach z pewnością nie zauważy !

Nie zauważy bo degradacja jasności następuje wolno i jest rozciągnięta na długi okres czasu.A wzrok przyzwyczaja się do tego co widzi.
Postawić obok takiego dwulatka nowy egzemplarz i wtedy różnica będzie zauważalna.To nie musi być duża różnica ale będzie.
 

VitoCx

Member
Robisz pełne odświeżanie pixeli raz na miesiąc? No nieźle :)
Nie zauważyłeś w perspektywie tych dwóch lat, żeby tv jako całokształt świecił trochę ciemniej?
Coś w tym złego? Tak zaleca producent, wiec tak robie i dlatego nie mam problemów. Nie zauważyłem różnicy w jasności. Obraz jak po wyjęciu z pudła.
Nie zauważy bo degradacja jasności następuje wolno i jest rozciągnięta na długi okres czasu.A wzrok przyzwyczaja się do tego co widzi.
Postawić obok takiego dwulatka nowy egzemplarz i wtedy różnica będzie zauważalna.To nie musi być duża różnica ale będzie.
Ty znowu zaczynasz swoje herezje tworzyć. Mierzyłeś jasność w takim egzemplarzy ze piszesz podobne rzeczy? Żaden z Ciebie tester wiec skończ już opowiadać farmazony.
„LG donosi, że żywotność niebieskiego materiału OLED w panelu (dyktującego żywotność całego telewizora) wynosi 30 000 godzin. To 1250 dób, a więc około 3,4 lat działania. Jeśli widz spędzałby przed telewizorem 8 godzin dziennie, to taki OLED wytrzymałby ponad 10 lat.”
Tyle w temacie trwałości. :cool:
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic w tym złego :) pytałem z czystej ciekawości. Różne teorie są na temat częstotliwości ręcznego odświeżania a trwałości panelu. Raczej producenci nie zalecają zbyt częstego używania. Teraz przesiadłem się z Lg na Sony i w menu i instrukcji nawet uczulają, żeby używać raz na rok raczej.

Więc dobrze wiedzieć z praktyki, że w sumie nic się nie dzieje z panelem po kilkudziesięciu cyklach teraz już pewnie :)

Oby jak najdłużej działał bezawaryjnie i dobrze świecił :)
 

VitoCx

Member
Nic w tym złego :) pytałem z czystej ciekawości. Różne teorie są na temat częstotliwości ręcznego odświeżania a trwałości panelu. Raczej producenci nie zalecają zbyt częstego używania. Teraz przesiadłem się z Lg na Sony i w menu i instrukcji nawet uczulają, żeby używać raz na rok raczej.

Więc dobrze wiedzieć z praktyki, że w sumie nic się nie dzieje z panelem po kilkudziesięciu cyklach teraz już pewnie :)

Oby jak najdłużej działał bezawaryjnie i dobrze świecił :)
Właśnie w Sony podobno jest inaczej i ręczne odświeżanie należy robić w rocznych odstępach. Natomiast w LG twierdzą inaczej. Mimo ze to te same matryce to pewnie program odpowiadający za kompensacje obrazu napisany jest inaczej stad różnice w zaleceniach. ;-)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak samo jak ciężko znaleźć rzetelne informacje czy w Sony krótkie cykle czyszczenia też się wykonują co 4h oglądania :)
Jeszcze jestem w okienku na zwrot/wymianę i sporo puszczam materiałów, testuję. Zrobiłem jedno odświeżanie ręczne i zastanawiam się czy to było pierwsze, czy właśnie kilka krótkich już poszło w międzyczasie :) Mam pewnie coś ok 40-50h na liczniku.
I dziwna rzecz, bo w menu telewizora jest chyba błędne info, że ręczne odświeżanie trwa ok 10 minut. A na stronie Sony już jest mowa o ok godzinnym cyklu.
 

VitoCx

Member
U mnie po 4h włącza się automat i trwa to właśnie Ok 10 minut. Przy ręcznym włączeniu krótko ponad godzinę. Ja zawsze na początku każdego miesiąca odpalam, żeby nie zapomnieć.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A gdzie znalazłeś info, że w OLEDach LG należy uruchamiać dodatkowe odświeżanie pikseli co miesiąc?
 
Do góry