LG C1 - ustawienia obrazu

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś nie otrzymał kalibracji proszę o info - jutro jest wreszcie trochę czasu wolnego to wyślę zaległości.
 

gutek12

New member
Ile RAMu mają OLEDy C1 ? Ktoś wie ?
Kiedyś gdzieś trafiłem na info że mają 1GB RAM, ale nie mogę znaleźć tego żródła. Chociaż biorąc pod uwagę że w C1 pracują 4-rdzeniowe procki to bardzo prawdopodobne a można się pokusić o domniemanie że mogą mieć nawet do 2Gb tym bardziej że apki i generalnie WebOS pracują bardzo płynnie. Natomiast jeśli chodzi o pamięć flash to ma 3Gb.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tą płynnością tobym nie przesadzał. Przy wejściach w głębsze menu zdarza mu się złapać zadyszki (kręcące kółko). Zdarza się też że podczas oglądanie filmu z Playera wywala aplikację i samoczynnie włącza się telewizja na żywo.
 

gutek12

New member
Z tą płynnością tobym nie przesadzał. Przy wejściach w głębsze menu zdarza mu się złapać zadyszki (kręcące kółko). Zdarza się też że podczas oglądanie filmu z Playera wywala aplikację i samoczynnie włącza się telewizja na żywo.
Rzeczywiście to kółko o którym piszesz pojawia się przy przejściu do wszyskich ustawień( te trzy kropki) i wykonuje dosłownie jeden obrót :) Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, sprawdziłem po tym jak napisałeś. Co do playerów to nigdy nie zdarzyło się tak jak piszesz, korzystam z canal+, hbo max ,prime i netflix i chodzi super. Jedno co zauważyłem to lepiej chodzi przez wifi niż po kablu ( internet 600M WIFI6) myślę że przez kiepską kartę sieciową100mb/s ale to wada wszystkich TV. W żadnym nie spotkałem 1Gb/s.
 

gutek12

New member
Jeżeli korzystasz z przeglądarki czy youtuba to warto regularnie korzystać z optymalizacji pamięci. Można uniknąć zaśmiecenia pamięci np korzystać z przeglądarki w trybie incognito wtedy po każdej sesji cache jest usuwane albo np korzystać z youtuba niezalogowanym wtedy wszystkie ustawienia, playlisty itp nie są umieszczane w pamięci Tv. :)
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam internet 300Mb/s od Multimedii/Vectry. Gdy chcę sprawdzić prędkość internetu przez przeglądarkę w TV to pokazuje mi 0 Mb czyli nie mierzy. W tym samym czasie mierzone smartfonem czy tabletem pokazuje ok.250 Mb/s. Dlaczego ? Jaki moduł wi-fi jest w telewizorze ?
 

Batata

New member
Poratuje ktoś z ustawieniami właśnie na LG C1 55 cali ?
Zazwyczaj z tego forum w poprzednich tv łapałem optymalne ustawienia .
Potrzebuje do
Dekoder HD UPC kablówka
Netflix i cała reszta

Oraz do gier konsola Xbox Series X
 

SZUMI86

New member
Muszę tu Pana Krzysztofa pochwalić za pełen profesjonalizm. Miałem się przypomnieć o wysłaniu ustawień do Oled LG C1 o których zapomniałem, a i tak Pan Krzysztof mi je wysłał. Super, jeszcze raz dziękuję i pełen profesjonalizm😎
 
Do góry