55nano867 i problem z obrazem w netflix i appletv

miru87

New member
Cześć, dosłownie kilka dni temu kupiłem wyżej wspomniany TV (po usterce mojego samsunga). Wczoraj pierwszy raz odpaliłem Netflixa i zauważyłem, że co jakiś czas (kilkanaście sekund/minuta) obraz miga podczas odtwarzania filmów. Pojawia się jakby kawałek obrazu z bufora na ułamek sekundy. Czasem mignie cały ekran a czasem tylko kawałek. Sprawdziłem na aplikacji Apple TV i jest dokładnie to samo. Myślałem, że to kwestia jakichś problemów z Dolby Vision, ale te same aplikacje uruchomione z xbox'a działają bez problemu. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek działo się z obrazem. Kablówka działa normalnie, gry tak samo. Oprogramowanie mam w miarę aktualne (wersja OTA, na stronie można pobrać nowsze ale jeszcze tego nie robiłem). Ktoś miał podobny problem?
 

miru87

New member
Zauważyłem, że problem pojawia się tylko w materiałach z Dolby Vision w trybie Kino domowe (Cinema Home), przy zwykłym formacie HDR problem nie występuje. Aktualizacja softu do wersji 03.23.05 niczego nie poprawiła. Napisałem do supportu LG - zobaczymy czy coś poradzą. Mam nagranie, niestety z racji tego, że jestem nowy na forum nie mogę załączyć linka do yt - wrzucam screen'a.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu z 2021-06-11 09-22-48.jpg
    Zrzut ekranu z 2021-06-11 09-22-48.jpg
    17,2 KB · Wyś: 70
Do góry