32LM6370PLA opinie?

Zeusek_dom

New member
Interesuje mnie model LG 32LM6370PLA ale że jest to nowość to jeszcze nic nie ma o nim.
Pewnie jest to bardzo podobny model do 32LM6300PLA.


Może ktoś już ma model z tego roku i może się wypowiedzieć jak odbiera DVB-T2. Kolory, płynność, jak działa YT itd.
 

12jojko

Banned
Będzie się bardzo niewiele różnił od zeszłorocznego modelu. Przejrzyj YT, masz tam filmiki zeszłorocznych modeli. Miałem kiedyś 32-calowego LG i jego jedyny minus to, że ma matrycę IPS, więc czerń słaba i oglądanie wieczorem przy zgaszonym świetle jest praktycznie niemożliwe. Cała reszta stała na dobrym poziomie, WebOS działał płynnie. Najlepiej sprawdzić sobie sklepie jak świeci, żebyś nie miał problemów z oglądaniem w nasłonecznionym pomieszczeniu, bo pewnie nigdzie nie będzie podane, ile ma nitów. Ja teraz mam zeszłorocznego Samsunga 32 cale, on jest chyba na matrycy ADS, czyli mniej więcej to samo, co IPS.
 

12jojko

Banned
Wszystkie są w podobnej cenie, ale chyba tylko LG, Samsung, Philips i TCL co roku wydają nowe modele w tym rozmiarze, Sony chyba od 2016 r. nie produkuje 32-calowców, a szkoda. Jedyny 32-calowiec na VA to chyba Samsung The Frame. Dobrze czytaj specyfikację na stronach, żeby się nie naciąć na HD Ready. A dałbyś radę zmieścić w pokoju 40-43 cali? Np. wieszając na ruchomym uchwycie? Ja też mam mały pokój i też postawić mogę tam tylko 32-cale, ale jakbym przykombinował z uchwytem, to może te 40-cali by się udało ogarnąć. No i chyba najlepiej, żeby tv miał bezpośrednie podświetlenie, czyli Samsungi odpadają.
 
Ostatnia edycja:

Zeusek_dom

New member
Dłuższy czas już nad tym rozmyślam, była koncepcja na ścianę ale odpadła po gruntownych rozważaniach. Przed remontem bym jeszcze 43" zmieścił ale doszło łóżko rehabilitacyjna i niestety już nie ma mowy żebym coś większego wcisnął... i tak ściany są obwieszone bo na nic nie ma miejsca. Dodatkowo w jednej ścianie są kominy i nie ma mowy coś tam zawiesić, są też dwa okna co jeszcze bardziej ogranicza przestrzeń ścienną.

Jedynie 32" wchodzi w grę. Dodatkowo nie wiem kiedy jego kupię bo użytkuje 27" który działa od 7 lat i nie chcę się zepsuć ;)
Praktycznie od zawsze mam LG, wpierw był 19" LG i mam do nich zaufanie, nigdy się nie psuły a był dany lub sprzedany.

No, teraz trzeba bardzo uważnie czytać opisy, instrukcje. Pytałem nawet bezpośrednio LG.
 

12jojko

Banned
No to w takim wypadku 32-cale od LG będzie najlepszy, byle tylko to było fullhd a nie hd ready. Ja jeszcze w zeszłym roku użytkowałem Samsunga 27 cali, ale się zepsuł, teraz mam 32-cale. Brat u córki ma LG-ka 32-cale od 2014 roku i wciaż działa, wciąż wspiera Netflixa i inne apki.
 

Zeusek_dom

New member
Myślałem że już ktoś ma na tym forum dany model, jestem prawie zdecydowany na niego. Masz rację i trzeba bardzo uważać bo niestety jest jeszcze sporo hd ready. Mój Brat taki kupił, nie pytał mnie o radę to teraz ma, co prawda to było parę lat temu ale już wtedy królowały full hd.

LG 32LM6370PLA (jeżeli w nazwie jest literka B to jest hd ready) , myślę że to najlepszy wybór. Pytałem LG jaką ma wersje hbbtv i posiada 2.0.1 a więc prawie najnowszą.

Dzięki za pomoc, myślę że temat można zakończyć gdyż nic nowego nie wniesie jego roztrząsanie dalej.
 

Zeusek_dom

New member
Zeusek kupiłeś tego LG 32LM6370PLA? Jak się sprawuje?
Kupiłem dwa dni temu.
Na pierwszy rzut oka mnogość opcji i bez pilota magic nieco jest uciążliwe się poruszanie.
Trzeba czekać na załadowanie sekundę poszczególnych opcji np. listy kanałów ale nie jest to wkurzające i można się przyzwyczaić. Zmiana kanałów jest szybka i tutaj nic nie można zarzucić temu.
Jakość obrazu pokazuje "pazury" na kanałach HD, oglądałem mecz na TVP Sport HD i jestem pod wrażeniem... może mam małe wymagania ale jak dla mnie obraz jest dobry.
Na starcie brak aplikacji YT ale wystarczy ze sklepu doinstalować i działa bardzo dobrze.

Szybko można dać obraz z komórki na telewizor, nie mam z tym żadnego problemu. Posiadam POCO X3 NFC.
Z moim Sondbarem też łączy się bez problemu na BT.


Kanały w DVB-T2 znajduje bez najmniejszego problemu, jestem w zasięgu TVP i TVN.
 

Eleonor

Member
Chłopaki czy ten model 32lm6370pla ma kopiowanie kanałów na usb i potem importowanie ?
Zależy mi na tej opcji.

Czy ma on z tyłu 2 tunery ? Satelitarny także ?

Wiem że na stronie producenta są informacje ale dziś na czacie jedna Pani powiedziała że nie a druga że tak ...
 
Ostatnia edycja:

Zeusek_dom

New member
Kopiowanie kanałów jest na USB i z USB.
https://ibb.co/D7tqh7g

Z tyłu ma dwa wejście antenowe, na naziemną i drugie pewnie na satelitarną. Na zdjęciach w sklepach i stronie LG jest błąd bo widać tylko jedno wejście antenowe. W opcjach jest szukanie kanałów naziemnych, kablowych i satelitarnych.
Tuner jest pewnie jeden combo bo nie idzie nagrywać i oglądać dwa różne kanały.
 
Ostatnia edycja:
Do góry