LG 32LX2R a 32LE2R

Foksik

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy wpis na tym forum.

Noszę sie z zamiarem kupienia telewizora LG 32LE2R, ale mogę mieć w tej samej cenie 32LX2R. Który wybrać? Czym się różnią?

Czy istnieje jakaś systematyka oznaczeń LG? Co oznaczają te literki?
Domyślam się że LE jest nowszy...
:confused:
 

Standard

New member
Foksik napisał:
Witam wszystkich. To mój pierwszy wpis na tym forum.

Noszę sie z zamiarem kupienia telewizora LG 32LE2R, ale mogę mieć w tej samej cenie 32LX2R. Który wybrać? Czym się różnią?

Czy istnieje jakaś systematyka oznaczeń LG? Co oznaczają te literki?
Domyślam się że LE jest nowszy...
:confused:

32LE2R jest nowszy, ale to telewizor ze średniej półki
32lx2R jest starszy (sporo) ale telewizor z górnej półki

jak możesz dołóż trochę kasy i kup 32 lb2r lub coś z innej wyższej półki
 

dr Marian

New member
LX Vs. LE

Siemasz,

jeżeli masz możliowść wzięcia LX w tej samej cenie jak LE to nie wahaj sie i weź LX'a ma DVI HDMI, ogólnie jest to wyższa pólka niż obecna seria LE i LC.

pozdrawiam,
 

Foksik

New member
Byłem trochę niecierpliwy i nie czekając na wasze podpowiedzi wziąłem 32LE2R, sugerując się tym że jest nowocześniejszy. Niestety nie mam możliwości bezpośredniego porównania obu modeli.
Jakość obrazu z anteny mnie nie zachwyca, na moim starym CRT nie było gorzej. Obraz z DVD ocenię jak kupię kabel component.
 

suchhy

New member
Lcd 32le2r

Witaj.

Właśnie też zastanawiam sie nad kupnem tego LCD ale mam pewne wątpliwości ponieważ jak sie orientowałęm na rynku to każdy pisze coś innego.

Dlatego mam do Ciebie pytanko?

Czy te LCDeki są w różnych konfiguracjach?

bo na niektorych serwisach wyczytałem że ma :

- automatyczna zmiane formatu 4:3 na 16:9
- wyjście słuchawkowe (w tych czasach uważam to za normę) a nigdzie o tym nie piszą czy ma czy (pion/poziom) czy stała?
- no i jaki ma kontrast? 1600:1 (dynamiczny)
- a jaka jest ilość kolorów?
- i czy ma wyjscie na zewnetrzne głośniki czy to jest możliwe do zrealizowania tylko za pomocą kina domowego?

A na innych serwisach np."CENEO" niektore parametry są pomienięte a jak dzwonie do sklepów to nie potrafią mi na te pytanka odpowiedzieć.


Prosiłbym Cię o info jakie wrażenia po zakupie bo mam mozliwosć zakupu go za 1970zł + 17,50dostawa ale te parametry powinien miec.
 

Foksik

New member
32LE2R nie ma wyjścia słuchawkowego, głośniki można podłaczyć przez zewnetrzny wzmacniacz stereo.
Podawany przez producenta kontrast 1600:1. Nie wiem na czym polega kontrast dynamiczny, ale wydaje mi sie że telewizor ma tendencję do gubienia informacji w ciemnych partiach obrazu.
Przy ustawianu proporcji obrazu, jest opcja "oryginalny" i wtedy telewizor automatycznie ustawia się na 4:3 lub 16:9 zależnie od tego jaki sygnał dostanie. Trochę kłopotliwe jest przełączanie pomiedzy źródłami sygnału, bo nie robi tego automatycznie, ani jednym przyciśnieciem guzika, tylko trzeba wybierać złącze z menu. Wyjątek stanowi wejście antenowe, które ma osobny przycisk na pilocie.
To tani telewizor więc za tę cenę nie mozna narzekać. Decyzję o kupieniu LG podjąłem po opinii jednego ze sprzedawców, że są solidnie wykonane i się nie psują. Mam nadzieję że to prawda, bo cenię sobie niezawodność.
 
Do góry