Lg CX- jakość obrazu

luna1

New member
Cześć,

chciałem zapytać o jakość obrazu w Lg cx - 65 cali. Miałem niestety okazje porównać dwa modele oled Sony A8H i wspomniany Lg cx. Telewizor Sony zrobił na mnie duże wrażenie, jednak pojawiła się wada na matrycy, więc go zwróciłem i postanowiłem wziąć LG. Po uruchomieniu pierwszego filmu (i sprawdzeniu wielu innych) na Lg byłem dosyć mocno zaskoczony "ziarnieniem" ekranu, trochę się pobawiłem wyłączając super rozdzielczość itd i niby jest trochę lepiej jednak w scenach ze słabym oświetleniem jest to nadal widoczne. Jestem prawie pewien, że w Sony obraz był dużo lepszy dlatego chciałbym zapytać czy to kwestia ustawień, wadliwego tv, czy po prostu tak to wygląda? Z drugiej strony czytając recenzje tego Tv i porównania mam wrażenie, że coś z moim tv jest nie tak. Miał ktoś podobne doświadczenia? Z drugiej strony różnica w cenie między tymi tv jest znacząca, ale czy aż tak przekładałoby się to na jakość obrazu?
 

macbigos

New member
Mam go od sierpnia i nie zauważyłem takiego efektu ani na netfliksie ani na canale +. Youtube też jest ok. Praktycznie wszystkie bajery upiększające mam powyłączane. Trochę ustawiałem obraz wg wskazówek z internetu dla tego modelu. Zdaje się, że na rtings.com były podawane.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
...Miałem niestety okazje porównać dwa modele oled Sony A8H i wspomniany Lg cx. Telewizor Sony zrobił na mnie duże wrażenie, jednak pojawiła się wada na matrycy, więc go zwróciłem i postanowiłem wziąć LG. Po uruchomieniu pierwszego filmu (i sprawdzeniu wielu innych) na Lg byłem dosyć mocno zaskoczony "ziarnieniem" ekranu, trochę się pobawiłem wyłączając super rozdzielczość itd i niby jest trochę lepiej jednak w scenach ze słabym oświetleniem jest to nadal widoczne. Jestem prawie pewien, że w Sony obraz był dużo lepszy...

Testowane demo w EuroRTV na 65" LG CX i Sony A8, A8 dawał przewagę w skalowaniu, obraz był zauważalnie lepszy -pisałem już o tym.
 

filcek

Member
Cześć,

chciałem zapytać o jakość obrazu w Lg cx - 65 cali. Miałem niestety okazje porównać dwa modele oled Sony A8H i wspomniany Lg cx. Telewizor Sony zrobił na mnie duże wrażenie, jednak pojawiła się wada na matrycy, więc go zwróciłem i postanowiłem wziąć LG. Po uruchomieniu pierwszego filmu (i sprawdzeniu wielu innych) na Lg byłem dosyć mocno zaskoczony "ziarnieniem" ekranu, trochę się pobawiłem wyłączając super rozdzielczość itd i niby jest trochę lepiej jednak w scenach ze słabym oświetleniem jest to nadal widoczne. Jestem prawie pewien, że w Sony obraz był dużo lepszy dlatego chciałbym zapytać czy to kwestia ustawień, wadliwego tv, czy po prostu tak to wygląda? Z drugiej strony czytając recenzje tego Tv i porównania mam wrażenie, że coś z moim tv jest nie tak. Miał ktoś podobne doświadczenia? Z drugiej strony różnica w cenie między tymi tv jest znacząca, ale czy aż tak przekładałoby się to na jakość obrazu?

Jeśli materiał testowy jest w 720p to różnica może być widoczna , przy 1080p bądź 4k jakość obrazu powinna być prawie identyczna na każdym oled
 

filcek

Member
No ale jeśli mówimy o materiałach 4k to skalowania nie ma bo to natywna rozdzielczość , niemniej procesor sony może mieć lepsze algorytmy które poprawiają surowy materiał a jak wiadomo od dawien dawna procesory w tv Sony i Panasonic są w tym aspekcie po
prostu lepsze
 

luna1

New member
Dziękuję za odpowiedzi, tak jak piszecie różnice widać najbardziej przy gorszej jakości ale jest to naprawdę dla mnie uciążliwe co trochę dziwne bo nigdy nie przywiązywałem szczególnej uwagi do jakości obrazu, też moje telewizory były zawsze średniej klasy, a tutaj mając porównanie między Sony a Lg to jest przepaść jeśli chodzi o obraz, dźwięk w sumie tak samo. Czytając opinie byłem pewien, że w telewizorach tej klasy różnice są minimalne jednak różnica tych 2-3 tyś za tv ma duży wpływ. Teraz myślę, czy nie zwrócić tv i nie wziąć narazie jakiegoś tańszego LCD.
 

wicher83

New member
Ja się przesiadłem na LG CX z philips 42pfl6008k. Czytałem opinie o tym, że CX ma gorszy obraz niż reklamują ale zaryzykowałem bo polecał mi go @kiki. Na szczęście nie porównywałem więc mi nie szkoda :p. Oczywiście po przesiadce jestem mega zadowolony bo różnica jest na duży plus.
Może @kiki coś Ci podpowie w temacie tych dwoch tv?

Ja patrzyłem m.in na kanał tego gościa:
https://www.youtube.com/watch?v=U-yVGpBboyk

Tyle, że on ogólnie jest mocno anty LG CX. Zrobił chyba kilkanaście filmów o tym jakie to jest słaby telewizor.

EDIT: Ja brałem pod ps5 plus większość rzeczy oglądam jednak w dobrej jakości (netflix, apple tv) więc dla mnie jest naprawdę dobrze. Jak teraz spojrzałem na niektóre kanały na upc nieco gorszej jakości to rzeczywiście nie jest tak różowo. Takich na szczęście raczej nie oglądam
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Dziękuję za odpowiedzi, tak jak piszecie różnice widać najbardziej przy gorszej jakości ale jest to naprawdę dla mnie uciążliwe co trochę dziwne bo nigdy nie przywiązywałem szczególnej uwagi do jakości obrazu, też moje telewizory były zawsze średniej klasy, a tutaj mając porównanie między Sony a Lg to jest przepaść jeśli chodzi o obraz, dźwięk w sumie tak samo. Czytając opinie byłem pewien, że w telewizorach tej klasy różnice są minimalne jednak różnica tych 2-3 tyś za tv ma duży wpływ. Teraz myślę, czy nie zwrócić tv i nie wziąć narazie jakiegoś tańszego LCD.

Do 1080i to tylko plazma panasonic :???: oby kanały 4k rozpowszechniały się szybciej bo narazie to jest kpina 2 kanały 4k w mojej kablówce , proszę spróbować zwiększyć ostrość do 20 i wyłaczyć wszystkie funkcje poprawy jakości obrazu które obrazu nie poprawią
 

filcek

Member
Ja się przesiadłem na LG CX z philips 42pfl6008k. Czytałem opinie o tym, że CX ma gorszy obraz niż reklamują ale zaryzykowałem bo polecał mi go @kiki. Na szczęście nie porównywałem więc mi nie szkoda :p. Oczywiście po przesiadce jestem mega zadowolony bo różnica jest na duży plus.
Może @kiki coś Ci podpowie w temacie tych dwoch tv?

Ja patrzyłem m.in na kanał tego gościa:
https://www.youtube.com/watch?v=U-yVGpBboyk

Tyle, że on ogólnie jest mocno anty LG CX. Zrobił chyba kilkanaście filmów o tym jakie to jest słaby telewizor.

EDIT: Ja brałem pod ps5 plus większość rzeczy oglądam jednak w dobrej jakości (netflix, apple tv) więc dla mnie jest naprawdę dobrze. Jak teraz spojrzałem na niektóre kanały na upc nieco gorszej jakości to rzeczywiście nie jest tak różowo. Takich na szczęście raczej nie oglądam

Ten koleś z Youtube to bajkopisarz clikbaitowy pierwszej kategorii Antyfan oleda lg:-D
 

luna1

New member
Ten koleś z Youtube to bajkopisarz clikbaitowy pierwszej kategorii Antyfan oleda lg:-D

Może trochę przesadzam bo mam porównanie do Sony a wcześniej miałem 42 cale więc też z 3 metrów prawie nic nie było widać hehe. Ogólnie tak jak piszecie obraz w materiale dobrej jakości jest fajny jednak wydawało mi się, że w telewizorze za 7-8k a 10-11k różnicy aż takiej nie ma. Myślę, że dźwięk + obraz Sony duże wrażenie na mnie zrobiły i jak się przesiadłem na Lg to zaoszczędzone 2,5k tego tak nie rekompensują bo spodziewałem się prawie tego samego w Lg. (czytając recenzje jaki to ma świetny obraz i głośniki)
 

luna1

New member
Muszę dodać wiadomość, żeby wkleić link.

Nadal męczy mnie ten obraz, jest możliwość, że jest z nim coś nie tak? Porównałem z kolegi philipsem i nie widać tych jasnych "pixeli", zdaję sobie sprawę, że ten film jest dosyć stary, jednak na 4k na szarym tle lub lekko jaśniejszym również jest takie "śnieżenie"... Gorsze zdjęcie jest z domyślnymi ustawieniami - "standard", po ustawieniu ostrości na 0 trochę się poprawiło, jednak nadal widać te dużo jaśniejsze "pixele". Niestety zdjęcia robione telefonem :D ale może chociaż trochę pokażę o co mi chodzi.
 

luna1

New member
Nadal męczy mnie ten obraz, jest możliwość, że jest z nim coś nie tak? Porównałem z kolegi philipsem i nie widać tych jasnych "pixeli", zdaję sobie sprawę, że ten film jest dosyć stary, jednak na 4k na szarym tle lub lekko jaśniejszym również jest takie "śnieżenie"... Gorsze zdjęcie jest z domyślnymi ustawieniami - "standard", po ustawieniu ostrości na 0 trochę się poprawiło, jednak nadal widać te dużo jaśniejsze "pixele". Niestety zdjęcia robione telefonem :D ale może chociaż trochę pokażę o co mi chodzi.

https://files.fm/f/qtkje9qgv
https://files.fm/f/nmnsfyeee
 

luna1

New member
Dobra.. po 3h testowania widzę, że to kwestia konfiguracji. Z tego co czytam Sony ma bardzo dobre domyślne ustawienia, myślałem, że nie ma to aż takiego znaczenia, ale w Lg to jakaś tragedia, specjalnie wróciłem znów do domyślnych po tym jak już wiedziałem co i jak zmienić i rzeczywiście obraz jest fatalny.
 

filcek

Member
W tym filmie nawet na plazmie 65st50e jest straszne ziarno ... Na każdym oledzie będzie wyglądać po prostu źle. Jak chcesz testować jakość obrazu to polecam Film Joker 4k , Gemini man 4k 60fps , godzilla król potworów 4k ., costa rica 4k na Youtube Peru 4k .Stare filmy z ziarnem to najlepiej wyglądają na starej plazmie hd ready 42 cali
 
Ostatnia edycja:

luna1

New member
W tym filmie nawet na plazmie 65st50e jest straszne ziarno ... Na każdym oledzie będzie wyglądać po prostu źle. Jak chcesz testować jakość obrazu to polecam Film Joker 4k , Gemini man 4k 60fps , godzilla król potworów 4k ., costa rica 4k na Youtube Peru 4k .Stare filmy z ziarnem to najlepiej wyglądają na starej plazmie hd ready 42 cali

Ogólnie jest tak jak mówisz ale u mnie to by ła tragedia, ogólnie wynikało to z za dużej jasności i dynamicznego kontrastu. Po dostosowaniu ustawień jest ok. Chociaż z A8H nie musiałem się tak bawić.
 
Do góry