LG 65NANO863NA- brak wyjścia dźwięku 5.1 na OPT.

krisk11

New member
Witam,

Kupiłem TV LG 65NANO863NA, niestety po podłączeniu do kina domowego LG HT762TZ nie ma dźwięku 5.1. Poprzednio używałem tego kina z innym- 3- letnim TV i tam nie było problemu. Kino po podłączeniu przewodem optycznym nie wykrywa 5.1, po wykryciu takiego dźwięku z poprzednim TV, na wyświetlaczu Kina pojawiała się informacja DD, której przy tym TV nie ma. Przy używaniu YouTube, czy Netflix, gdy jest nadawany dźwięk 5.1 dźwięk z głośników przerywa, tak jakby "pyrka", uniemożliwia to słuchanie. Tak się zastanawiam, co można zrobić, czy po prostu zgłosić reklamację TV?
Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?



Krzysztof
 

krisk11

New member
Dziś zrobię jeszcze podmiankę przewodu i sprawdzę, jeśli nie to zgłaszam reklamację i tyle. Podzielę się na forum jak to zostanie rozwiązane.

A takie pytanie, czy przez HDMI też można puścić 5.1.
 

krisk11

New member
Wykonałem ustawienie na Pass throught i Kino wykrywa już dźwięk 5.1, jednak z Youtube i Netflix i innymi aplikacjami przerywa. Dziwne jest to, że podczas gdy poprzez tuner NC+ oglądam program z 5.1 to dźwięk działa normalnie.

Reasumując jest problem z dźwiękiem na wszystkich aplikacjach na TV, nawet gdy odtwarzam muzykę przez YouTube przez stronę internetową.
 

krisk11

New member
Dziś podłączyłem pożyczony Soundbar przez wyjście optyczne, działa bez zarzutu, nic nie przerywa. Wychodzi na to, że moje stare- 12 letnie kino domowe nie dogaduje się z nowym TV. Dziwne, że z sygnałem telewizyjnym od dekodera NC+ dźwięk nie przerywa...
Dziś jeszcze raz podłączyłem kino do starego TV i działa też bez zarzutu.
Chyba trzeba kupić nowy amplituner, chyba że ktoś ma jakieś pomysły?
 
Do góry