LG Nano 55863NA - clouding

jp44

New member
Cześć,
Kupiłem telewizor jak w tytule, zauważyłem, że na ciemny tle pośrodku ekranu pojawia się dużej wielkości jasna poświata- clouding, która podczas oglądania filmów, przemieszcza się w inne części wyświetlacza. Nie ukrywam, że jest to widoczne i mi przeszkadza. Czy da się to jakoś usunąć poprzez ustawienia telewizora ?


Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różne tryby , dają różne efekty podświetlenia matrycy.
Jaki masz wybrany tryb podświetlenia matrycy ?
Możesz wkleić zdjęcia ?
 

lostDesper

New member
U mnie po wyłączeniu tego czerń robi się szara. W ciemnych scenach to praktycznie nie widzę obrazu, kalibracje mi przeprowadzali w sklepie. Ale może macie dobre ustawienia to ich spróbuję?
 

slawek1977

New member
Proszę posiadaczy i fachowców czy też tak mają(może to tylko jakieś sztuki tak mają). Bardzo proszę o sprawdzenie tego gdyż chcę zamówić model 863NA ino w wersji 65 cali i jeśli będzie szarość a nie czerń po wyłączeniu funkcji to mnie chyba szlag trafi. Obecnie mam UE55M5672AU i nie mogę nażekać na obraz a chcę mieć poprawę jakości po wymianie telewizorka
 
Ostatnia edycja:

pr0mil80

New member
Witam, posiadam telewizor 65NANO863NA i zauważyłem w narożnikach dolnych (z jednej strony mocniej) że, podświetlenie sprawia wrażenie zbyt intensywnego, czy to normalne dla tego telewizora, co do czerni wiedziałem, że szału nie będzie ale trochę irytuję mnie ten rozjaśniony narożnik (widoczne przy czerni)
 

Kolina

Member
Mam tak samo na 55Nano867NA - oba dolne narożniki mocno rozjaśnione. Jak jest obraz na pełnym ekranie to jest ok ale jak jest np film w panoramie to jest delikatnie mówiąc "mało fajnie" :(
Ps. local dimming mam wyłączony.
 

szejos

New member
Możesz pokazać jak to u Ciebie wygląda? Jeszcze nie miałem okazji wyłączyć Local Dim, ale jesli faktycznie po wyłączeniu tego czerń robi się gorsza, to będzie słabo: albo białe, ogromne poświaty na czarnym tle, albo wyłączenie i gorsza czerń. Chyba Oled to obecnie jedyny wybór.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
To co opisujecie to typowe zachowamie matrycy z podświetleniem krawędziowym. Podświetlnie jest na dole i prześwieca, zwłaszcza przy ustawionej większej jasności. Jasne pasy to efekt tylko 5 pionowych stref podświetlenia. Lepiej to wyłaczyć bo to kpina. Ogólnie to bardzo dobry TV ale nie nadaje się do ogladania przy słabym świetle zewnątrznym lub bez. Wtedy to tragedia.
 

pr0mil80

New member
A co z podświetleniem u góry ekranu bo też da się zauważyć, mocniejsze świecenie jednego z rogów? Co najlepsze można to zmienić "wycierając/polerując" ekran. Clouding wtedy zmienia swoją pozycje/intensywność, jest na to sposób aby całkowicie się tego wyzbyć? Chociaż tak na prawdę TV jest ok i jakoś mega mocno to nie irytuje już, jedynie czasem denerwuje te jaśniejsze podświetlenie na netflixie, tak jak zauważono wcześniej gdy ekran jest zawężony.
 

Petru23

Banned
To co opisujecie to typowe zachowamie matrycy z podświetleniem krawędziowym. Podświetlnie jest na dole i prześwieca, zwłaszcza przy ustawionej większej jasności. Jasne pasy to efekt tylko 5 pionowych stref podświetlenia. Lepiej to wyłaczyć bo to kpina. Ogólnie to bardzo dobry TV ale nie nadaje się do ogladania przy słabym świetle zewnątrznym lub bez. Wtedy to tragedia.

Jeden z użytkowników wskazuje, że za dnia też się oglądać za bardzo nie da ze względu na zbyt niską jasność matrycy
 

lostDesper

New member
Ok, ja przeżyje, ale dlatego, że dobrze go skalibrowałem. Tzn kiki to zrobił. W sklepie nie dla idiotów taką zrobili kalibrację, że dramat. U mnie pomogło zbicie podświetlenia i wyłączenie tej aktywnej czerni. Co prawda ideał to nie jest, ale da się żyć.
 
Do góry