LG Nano 55863NA - clouding

viscaelbarsa

New member
Witam

Pozwolę sobie, podpiąć się pod ten temat.
Czy ktoś z Forumowiczów posiada może jakikolwiek wzorzec do ustawień obrazu w TV LG Nano Cell? Narzeczona kupiła TV w rozmiarze 65 cali i jest spory zawód co do jakości obrazu. Ustawień masa i wpadamy ze skrajności w skrajność. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrwiam
 

miru87

New member
Jedyny sposób to wyłączenie lokalnego wygaszania. Niestety to konieczność bo wielki jasny pas z góry na dół wygląda bardzo źle.
 

AG100

New member
Nikt nie kupuje telewizorów LG? Ostatnio są niezłe promki na modele z 2021 roku, np. 50NANO863PA ze 100Hz matrycą VA za 3 tysiące i kompletnie żadnych opinii w sieci, żadnych recenzji, a telewizor od kwietnia w sprzedaży. Ktoś ma i podzieli się wrażeniami?

Ja się wyleczyłem z LG miałem kilka ładnych lat LG 49UB860 4K, kosztował ponad 4 tys. i każdego dnia wieczorem ciśnienie mi podnosił przez nierównomierne podświetlenie i świecące paski i w ogóle słabą matrycę w słoneczny dzień trzeba było zasłaniać okna, a najbardziej to LG mnie wkurzył jak po 3 latach WebOS przestał aktualizować. Od kliku dni zaryzykowałem i kupiłem TCL 65C825 miniLED i obraz to bajka zarówno jasny dzień i w nocy, żadnych prześwietleń, kolory, czerń, biel, kontrast, jasność, wykonanie są super. Tak jak z LG każdego dnia się wkurzałem, tak z TCL każdego dnia mam banana na twarzy ;) nawet stare filmy w 720p skaluje rewelacyjnie, jest tyle widocznych nowych szczegółów dzięki tak wysokiemu kontrastowi, jasności.
 

gnorafal

New member
To co opisujecie to typowe zachowamie matrycy z podświetleniem krawędziowym. Podświetlnie jest na dole i prześwieca, zwłaszcza przy ustawionej większej jasności. Jasne pasy to efekt tylko 5 pionowych stref podświetlenia. Lepiej to wyłaczyć bo to kpina. Ogólnie to bardzo dobry TV ale nie nadaje się do ogladania przy słabym świetle zewnątrznym lub bez. Wtedy to tragedia.
Nadaje się, kwestia ustawień, wcześniej myślałem podobnie, i Local Dimming faktycznie robi robotę :)
 
Cześć,
Kupiłem telewizor jak w tytule, zauważyłem, że na ciemny tle pośrodku ekranu pojawia się dużej wielkości jasna poświata- clouding, która podczas oglądania filmów, przemieszcza się w inne części wyświetlacza. Nie ukrywam, że jest to widoczne i mi przeszkadza. Czy da się to jakoś usunąć poprzez ustawienia telewizora ?


Dzięki.
A co ma kalibracja do wywalonego podświetlania?
 
Do góry