LG UN73003 problem z castem z laptopa

xxxyz

New member
Hej,



mam problem z castem na telewizor LG UN70003 z laptopa ASUS R510L (pasmo sieci 2.4 GHz). Wszystko leci po WiFi zapewnianemu przez router UPC Connect BOX. Do casta używam wbudowanej opcji windows 10 "wyświetlaj na innym ekranie".

Laptop bardzo długo łączy się z TV, a jak już w końcu zaskoczy i połączenie nie zostanie przerwane, to niemiłosiernie tnie się dźwięk i obraz na TV, na lapku wszystko wygląda ok.

Laptop działał bez problemu w innym budynku i przy innym dostawcy internetu/routerze z telewizorem Samsung KU60000W.

Dodam, że cast z Mi9t działa dobrze, może obraz nie jest ultrapłynny, ale da się oglądać. Przy połączeniu z laptopem Dell (pasmo sieci 5GHz) obraz przycina się minimalnie, więc powiedzmy, ze jest ok.


Ponadto przy ChromeCast dostaje info, że źródło nie jest obsługiwane (przeglądarka jest aktualna).

Czy problemem jest to pasmo WiFi w Asusie? Jeśli tak, do czy można coś z tym zrobić, skoro przy innym telewizorze laptop dawał radę?



(tak wiem, że istnieją kable HDMI, ale nie po to mam casta, żeby go nie używać. i nie, nie będę robić casta z Della, bo on był podłączony tylko po to, żeby sprawdzić czy cast w ogóle działa ;) )



Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

xxxyz

New member
i problem raczej nie tkwi w WiFi, a w telewizorze, ktoś się spotkał z czymś podobnym w LG?
Dodam tez, ze nie wszystkie filmy odpalają się przez przeglądarkę -.-
 

xxxyz

New member
gdyby ktoś borykał się z podobnym problemem, wychodzi na to, że problem tkwi w LG :-x
na infolinii powiedziano mi żeby zrobić restart do ustawień fabrycznych, a poem zmianę DNS na 0.0.0.0, jeśli to nie pomoże, to restart do ustawień fabrycznych, a poem zmianę DNS na 8.8.8.8, a jeśli to też nie pomoże, to jest problem z kompatybilnością.
Na moje pytanie jak sprawdzić, czy dane urządzenie powinno być kompatybilne odpowiedziano, że urządzenia marki LG powinny działać...
Więc jak komuś zależy na cast, a nie ma telefonu i laptopa LG, to lipa :-?

Skontaktuj się z kolegą - sprawdzi.
nie mam od Ciebie odpowiedzi na PW ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry