LG OLED CX 65" - Ustawienia.

ImageX7

New member
Witam, w opcjach obrazu mam dwie opcje które mnie ciekawią, pierwsza z nich to: "Super rozdzielczość" wyłączyć to, czy ustawić którąś z opcji: niska/średnia/wysoka?
Druga opcja to: "Płynna gradacja" i też nie wiem czy to wyłączyć, czy ustawić którąś z opcji: niska/średnia/wysoka.
W opcjach ogólnych mam: "Obraz AI Pro" włączyć to czy wyłączyć?

Z tego co czytałem redukcję szumów/MPEG najlepiej wyłączyć i tak też zrobiłem.
 

Tepih

New member
Po pierwsze, chciałbym się przywitać na forum po dłuuugiej przerwie :)
I po drugie, czy też mogę prosić o te ustawienia obrazu? Szczególnie chodzi mi o te "chroniące" ekran OLED, bo to jest mój pierwszy tego typu telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
A może niech ktoś napisze tutaj na forum jakie są (wg niego) najlepsze ustawienia i je zamieści.
Po pierwsze zostanie to na forum dla potomnych i w razie co będzie można do nich wrócić jak się coś namiesza w TV a po drugie będzie można podyskutować o tych ustawieniach.

Ciekawi mnie jak macie ustawiony - de-blur oraz de-judder ?
 
Ostatnia edycja:

airdw

New member
Widać, że użytkowników LG CX coraz więcej. Stąd pytanie jak często korzystacie z funkcji "odświeżanie pikseli". W instrukcji jest coś takiego, że funkcja aktywuje się po chyba 2000 godzinach. Natomiast miły Pan w MediaE. poinformował mnie, ze należy to uruchamiać ręcznie co jakieś 10 dni. Proces trwa około godziny. Może ktoś konkretnie napisać jak często trzeba to robić...?
 

filcek

Member
Widać, że użytkowników LG CX coraz więcej. Stąd pytanie jak często korzystacie z funkcji "odświeżanie pikseli". W instrukcji jest coś takiego, że funkcja aktywuje się po chyba 2000 godzinach. Natomiast miły Pan w MediaE. poinformował mnie, ze należy to uruchamiać ręcznie co jakieś 10 dni. Proces trwa około godziny. Może ktoś konkretnie napisać jak często trzeba to robić...?

Co 10 dni odświeżanie pikseli .... Panel wytrzyma może z 2 lata i miły Pan poleci nowy Tv . A tak na poważnie jeśli nie widać wypaleń to nie zaleca sie stosowania tej funkcji. Proszę tylko nie odłączyć tv z prądu , aby tv mógł przeprowadzić kompensacje w trybie czuwania.
 
Do góry