LG OLED CX 65" - Ustawienia.

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
To w jakim celu fabryka załadowała te wszystkie polepszacze skoro TV jest tak doskonały że nie ma potrzeby ich włączać nawet przy sygnale z anteny naziemnej ?
Może w dużych miastach gdzie sygnał jest żyleta, ale reszta miejscowości ? Coś wątpię.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Polepszacze wg Ciebie są dla ludzi którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach - ciekawa teoria...:) Polepszacze zazwyczaj więcej psuja niż poprawiają... Dlaczego sadzisz że sygnał w dużych miastach jest lepszy niż w mniejszych? To nie ma kompletnie znaczenia...
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Siła sygnału jest odwrotnie proporcjonalna do odległości od nadajnika. I proporcjonalna do jego mocy. Do tego dochodzą jeszcze przeszkody terenowe. W dużych aglomeracjach ze względu na dużą ilość wysokich budynków moc nadajników jest dużo większa niż na prowincji gdzie dominuje niska zabudowa. Niestety małe miejscowości również posiadają wyższe budynki.

W poprzednim miejscu zamieszkania, mimo że na ostatnim piętrze i blok był na wzniesieniu, to z trudem uzyskiwałem sygnał 75% (czy dB). Mimo użycia anteny kierunkowej i najmocniejszego wzmacniacza. Oznaczało to, że obraz często tracił na płynności i pojawiały się różne artefakty. Sama jakość tego obrazu często również nie była najlepsza. Tymczasem w takich miastach jak Łódź, Kraków czy Wrocław sygnał na poziomie 95% to norma.
Dlatego teraz zdecydowałem się na światłowód (miejscowość ta sama, tylko teraz to parterowy domek w niżej położonej części miasta).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś będę wysyłał z pracy.
Niestety nie wszystkie zaległe zdążyłem wysłać, ale dziś będzie ok.
 

Pinki2005

New member
Witam. Jestem posiadaczem CX48 i nie mogę sobie poradzić z ustawieniem. Przeglądałem dużo stron ale nigdzie nie mogę nic sensownego znaleźć. Czy i ja mógłbym prosić o te ustawienia.
 

Slawek1990

New member
Witam. Mógłby ktoś pomóc ustawić obraz LG 813qa? Opcji dużo, trybów dużo i pytanie czy warto niektóre parametry ustawiać na wysokie czy zostawić przy niskich..
 
Do góry