LG OLED CX 65" - Ustawienia.

walosek

New member
Czy są jakieś problemy na modelu CX z dźwiękiem przesyłanym po HDMI (eARC) do amplitunera? - chodzi mi o przesunięcie dźwięku w stosunku do ruchu ust (czyli tzw out of sync) ponoć występuje u LG OLED?
JA bawiłęm się w Media Markcie modelem CX z podpiętym głośnikiem BT i było widać że brak synchronizacji dźwięku.
 

StrongC

New member
Witam czy ktoś ma może ten tv podłączony do Horizona z upc bo mam taki problem że nie działa mi głośność i mute w pilocie z dekodera muszę to robić pilotem z tv
 

KamilaKornet

New member
Montaż telewizora na ścianie z instrukcji lg55cx
(Zależne od modelu)
1 Włóż i dokręć śruby oczkowe lub uchwyty i śruby z tyłu telewizora.
• Jeśli w miejscach, gdzie mają się znaleźć śruby oczkowe, są już
wkręcone inne śruby, wykręć je.
2 Przymocuj uchwyty ścienne do ściany za pomocą śrub. Położenie
uchwytów ściennych powinno odpowiadać pozycji śrub oczkowych
wkręconych z tyłu telewizora.
3 Połącz śruby oczkowe z uchwytami ściennymi za pomocą napiętej,
odpowiednio wytrzymałej linki. Linka powinna biec równolegle do
podłogi.
• Do zamontowania telewizora należy użyć stolika lub półki
wystarczająco dużych i mocnych, aby pomieścić urządzenie i
wytrzymać jego ciężar.
• Śruby, uchwyty oraz linka nie są dołączone do telewizora

śruby dokupię lub może będą w zestawie z wieszakiem,ake mam pytanie co to za linka i gdzie ją kupić?
 
Czy są jakieś problemy na modelu CX z dźwiękiem przesyłanym po HDMI (eARC) do amplitunera? - chodzi mi o przesunięcie dźwięku w stosunku do ruchu ust (czyli tzw out of sync) ponoć występuje u LG OLED?
JA bawiłęm się w Media Markcie modelem CX z podpiętym głośnikiem BT i było widać że brak synchronizacji dźwięku.

Problemy z wykorzystaniem wyjścia dźwięku HDMI eARC w LG 65 CX nie występują, przynajmniej jeżeli chodzi o synchro AV kodeków Dolby, jeżeli chodzi o kodeki DTS to żadne problemy nie występują na 100% ;-).

Jeżeli bawisz się w markecie RTV sprzętem, weź pod uwagę że przed Tobą było takich osób x dziennie, każdy dorzucił coś od siebie w kontekście wyjściowych ustawień, 65CX ma w opcjach dźwięku funkcję regulacji synchronizacji AV.

Zrobiłem test połączenia głośnika BT – JBL Charge 4 z 65 CX – synchro AV zgodne w 100 %. Przy okazji taki mały smaczek, po wyłączeniu głośnika JBL, TV automatycznie włączył wbudowane głośniki – nie trzeba „z ręki” przełączać wyjścia dźwięku.

Dla zainteresowanych 65CX ma osobną funkcję podłączenia głośników surround przez BT, dobra opcja dla kogoś kto ma mało miejsca, nie ma jak poprowadzić kabli , lub nie chce wydawać kasy na ampli lub kino domowe.

TV 65CX jest wyposażony w technologię WiSA … tu już ponoć ma nie być problemów z eARC ;-):D:D:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wejście w głęboki tryb serwisowy może spowodować , że zabiorą CI gwarancję. Tak , ma Visa - może łączyć się bezprzewodowo.
Jest w specjalnej ofercie dla niebieskich z pakietem.
 

KamilaKornet

New member
Uchwyt na TV Reinston EU008 Universal 32'' - 60''
w zestawie z tym wieszakiem jest masa śrub ale żadnej linki nie ma...zatem czy można powiesić tv bez niej?
 

airdw

New member
Witam,
Jestem już po profesjonalnej kalibracji Lg 65CX przez s k a l i b r u j TV. Kilka moich uwag, może komuś się przyda. Korzystałem wcześniej z ustawień przesyłanych na tymże forum. Była poprawa w stosunku do ustawień fabrycznych, ale ciemne sceny, sygnał z kablówki, były nie do przyjęcia. Ciemne miejsca na ekranie zlewały się w jedną plamę. Może na innych egzemplarzach jest inaczej. Wydając kilka tysi na tv, nie tego oczekiwałem od obrazu. Zdecydowałem się więc wydać kilka stówek, aby ustawić go raz, a dobrze. Po 3 tygodniach oczekiwania doczekałem się. Trwało to może godzinkę, kalibracja obejmowała sdr, dolby vision i ustawienia hdr w grach (tryb pod konsole). Największa różnica jest w sdr, nawet na słabym sygnale ciemne sceny wyglądają już ok, widać szczegóły. Netflix i seriale z DV wyglądają super. "A star is born" na płycie 4k uhd robi robotę, odtwarzane na PS5. Reasumując, bez kalibracji można żyć, ale robiąc ją masz pewność, że wykorzystujesz cały potencjał swojego sprzętu. Nikogo nie namawiam, nie jest to tania usługa. Może można znaleźć jakąś tańszą firmę, która się tym zajmuje. Ogólnie jest zadowolony, mam już spokojną głowę jeśli chodzi o ustawienia tego tv, można się teraz cieszyć oglądaniem i nie zastanawiać czy obraz jest dobrze ustawiony.
 
Do góry