Tryb filmmaker mode na Lg

Mazzi1

New member
Witam.
Jak to jest z tym trybem .Chodzi mi o wyłączenie efektu opery mydlanej nawet na Netflixie w nowych filmach z hdr. Czy tego i tak sie nie da przeskoczyć?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Jak to jest z tym trybem .Chodzi mi o wyłączenie efektu opery mydlanej nawet na Netflixie w nowych filmach z hdr. Czy tego i tak sie nie da przeskoczyć?

Na jakim modelu LG masz mydło i w jakim trybie? W filmmakermode czy pozostałych? Bawiłeś się regulacją upłynniacza ruchu?
 

Mazzi1

New member
Jeszcze jestem przed zakupem. Jeden z wybranych modeli to nano91 i stąd pytanie o ten tryb bo nie wiem czyjest to atut tego tv czy w w sumie to samo co wyłączenie wszystkich upłynniaczy. Teraz mam Pus9104 do testów i teatr jest na wszystkich hdr na Netflixie pomimu wyłaczenia upłynniaczy. Po za tym obraz na polskich pseudo hd nie powala na tym tv a na lg nano91 jest teraz dobre promo ( nie w Polsce)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację na pseudo Hd.
Ale jak każdy wysoki model - LG Nano potrzebuje koniecznie bardzo dobry bitrate.
WÓwczas działa rewelacyjnie.
 

SDman

Banned
Mim zdaniem jest za to odpowiedzialny procesor obrazu Apha 7 gen. 3.
Jest on sporo gorszy niż stosowany Alpha 9 gen.3 w modelu CX.
 

publo

New member
Ja posiadam lg oled 65c11lb i mi w tym trybie strasznie klatkuje drugi plan. Nie ważne czy to netflix czy Youtube czy nc+. Co może być tego przyczyną?
 

publo

New member
No z zasady, tryb filmmaker ma pokazywać obraz tak jak chciał go pokazać twórca.... więc bez tych wszystkich ulepszaczy, polepszaczy czy uplynniaczy.
Reasumując, klatkowanie jest dla mnie dowodem na to, że oled nie radzi sobie z wyświetlaniem ruchomych scen, a nie kupiłem telewizora za ładne parę tysi do ogladania zdjęć.
Mam starą plazme Panasonica i nie ma najmniejszych problemów z wyświetlaniem dynamicznych scen, a ma chyba z 10lat.
 

mpDante

Member
Bez reklam
To może twórca chciał, żeby tak właśnie było... w kinie też nie masz idealnie płynnego obrazu. ;)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Klatkuje, bo jest wyłączony upłynniacz. 24fps to zdecydowanie za mało do zachowania płynnego ruchu. W kinie też obraz ruchomy obraz mocno drga. Smużące matryce LCD trochę maskują ten efekt, najbardziej to widać na matrycach OLED. Tam nie da się oglądać 24 fps bez dobrego upłynniacza.
 
Do góry