Lg Cx a Soundbar Jbl 3.1

Mike Rosse

New member
Witam serdecznie, mam problem z dzwiekiem z tv na soundbar, mianowicie jak wł tv to wl się też soundbar ale po chwili mam na soundbar mute i przełącza mi na głośniki z tv, muszę wtedy przełączyć na arc(soundbar) ręcznie i tak kilka razy. Ktoś coś?
Pozdrawiam Michał.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Mike Rosse

New member
A przez inne hdmi Ci śmiga? Ja przed zakupem sprawdzałem czy się nie gryza ale przez Bt tylko w sklepie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Tomanek

New member
Jak to przez inne ? Myślałem , że dźwięk z TV tylko przez HDMI 2 lecieć może do soundbara.
W sumie to połaczenie sprawdzałem tylko testowo bo główny dźwięk do soundbara mam przez optica z dekodera Sat.
 

Tomanek

New member
Dźwięk przez optic z dekodera sat działa idealnie.
Martwi mnie brak dźwięku z LG CX przez ARC - sprawdzałem i na soundbarze JBL 3.1 oraz na ampli Marantz i lipa...
 

Mike Rosse

New member
Wczoraj robiłem reset soundbara i tv i na początku było ok, ale dziś już mi przełączało na głośniki tv ale po chwili jak podglosilem soundbar z pilota to przełączyło i gra. A mógłbyś spróbować połączyć tv bezpośrednio z soundbar optic? Rozważam zakup jutro optic.

Nabazgrane z S20 Plus 5G
*Power by Harman Kardon*
 

Tomanek

New member
Dźwięk z TV przez optic będzie działał poprawnie.
Mam ten TV połaczony z amplitunerem przez optic i nie ma żadnych problemów.
 

Mike Rosse

New member
Pisałem z support Lg kazali mi zakupić hdmi z certyfikatem. Mam w domu przewód hdmi firmy Hama i po podłączeniu dalej przełącza na głośniki i po kilku próbach udaje się uzyskać dźwięk, byłem w media expert z zapytaniem o kabel hdmi z certyfikatem to nikt tam o takim nie słyszał.

Nabazgrane z S20 Plus 5G
*Power by Harman Kardon*
 

airdw

New member
U mnie z Sony htzf9 po hdmi arc działa idealnie. Włącza i wyłącza belkę wraz z tv. Po przełączeniu w ustawieniach na "wbudowany głośnik" nie uruchamia belki, wtedy jak chcę uruchamiam z pilota. Wycisza wtedy wbudowany głośnik i znów daje sygnał na belkę. Używam jakiegoś starego kabla z PS3.
 

Jaxo64

New member
Pisałem z support Lg kazali mi zakupić hdmi z certyfikatem. Mam w domu przewód hdmi firmy Hama i po podłączeniu dalej przełącza na głośniki i po kilku próbach udaje się uzyskać dźwięk, byłem w media expert z zapytaniem o kabel hdmi z certyfikatem to nikt tam o takim nie słyszał.

Nabazgrane z S20 Plus 5G
*Power by Harman Kardon*

Mam ten sam problem z Philips Fidelio B6 poprostu dzwięku najzwyczajniej w świecie nie ma, zmieniłem kabel na nowszy nie wiem czy certyfikowany czy nie ale 2.0 i mimo to nie dziala. Leci po optyku dźwięk. Jakbys rozwiązał problem daj znać.
 

Mike Rosse

New member
W media i neonet nie mają hdmi z certyfikatem, podłączyłem przez hdmi od xbox series x 2.1 i dalej to samo. Do 2 tyg bd u mnie serwisant z lg, dam znać.

Nabazgrane z S20 Plus 5G
*Power by Harman Kardon*
 

Mike Rosse

New member
Po wizycie serwisanta stwierdzono że płyta główna do wymiany. Zamówił i mam czekać na wizytę, oprócz tego przełączania zauważyłem jeszcze ze na tv jest dużo mniejsza prędkość neta niż na Xbox series x, oba połączone po kablu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

filcek

Member
Po wizycie serwisanta stwierdzono że płyta główna do wymiany. Zamówił i mam czekać na wizytę, oprócz tego przełączania zauważyłem jeszcze ze na tv jest dużo mniejsza prędkość neta niż na Xbox series x, oba połączone po kablu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

nie ma sensu używać wejścia lan w cx po wifi szybkość połączenia zdecydowanie większa
 

Mike Rosse

New member
U mnie akurat po kablu szybciej ale dużo wolniej niż na konsoli.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Mike Rosse

New member
Jestem po wymianie płyty głównej i net śmiga lepiej lecz problem z dzwiekiem nadal występuje. Kontaktowałem się z jbl i zobaczymy co odpiszą. Ewentualnie zostanie optyk.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
 
Mike jakiś update? Kupiłem CX i JBL Bar 9.1 - dźwięk działał mi przez jeden dzień - teraz jak odpalam TV, odpala się soundbar w trybie TV i przełączenie na HDMI IN nic nie daje. Działa mi tylko dźwięk z PS5 podpiętego do HDMI OUT (ale obraz na TV rzuca i tak przez HDMI IN) - wcześniej, jak TV przyjechał to działało pięknie wszystko i dźwięk z TV też działał.

Co ciekawe TV widzi,że ma podłączone po eARC JBL.BAR 9.1 ale nie chce puścić dźwięku - reset do ustawień fabrycznych zrobiony nawet i też nie pomógł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry