LG 75UN8500 czy warto?

ralotm

New member
A ja jestem bardzo niezadowolony z tego modelu, tym bardziej że myślałem że trafiłem na jakiś trefny i udało mi się wymienić i dalej to samo. Podświetlenie krawędzi jest masakryczne w tym modelu, do filmów się nie nadaje jak na czarnym są białe poświaty po bokach przez trefne podświetlenie krawędziowe
 

esk2

New member
A ja jestem bardzo niezadowolony z tego modelu, tym bardziej że myślałem że trafiłem na jakiś trefny i udało mi się wymienić i dalej to samo. Podświetlenie krawędzi jest masakryczne w tym modelu, do filmów się nie nadaje jak na czarnym są białe poświaty po bokach przez trefne podświetlenie krawędziowe


a moze masz zle skonfigurowane ustawienia? lub powoduje to jakis efekt upiekszania?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV wisi, więc może mieć naprężenia. Podobnie było w Samsungu.
Duże przekątne inaczej pracują na wieszaku, ciężar robi swoje.
Zauważ, że jak nagniesz lekko tv, to podświetlenie zmienia położenie.
Śmiało możesz wymieniać, być może trafi Ci się model bez tych latarek przy samej ramce.

Druga sprawa, to zdjęcie, to rozumiem celowo prześwietlone, co przy okazji wyolbrzymia problem? Nawet gdyby nie było cloudingu, to taka jakość jest niedopuszczalna, zrób zdjęcie jak jest faktycznie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba sprawdzać przed zakupem , uniknie się problemów, oszczędza się zdrowie.
 

ralotm

New member
Dziwna sprawa docisnąłem ramki obudowy na telewizorze u problem praktycznie nie występuje, nastawiłem się już na wymianę i teraz nie wiem co robic
 

esk2

New member
Kupiłem tego lgka 75un85003 i powiem Wam że jest super. Obraz, dzialanie, system, nowy pilot, i wielkosc. Nie ma problemu z katami, obraz zyleta i 100Hz robi swoje, a filmy w 4k bajka.. teraz tylko dobrze skalibrować obraz zeby była zyleta..
Polecam
 

esk2

New member
Ma ktoś z Was może jakieś optymalne ustawienia ekranu by uzyskac jak najlepszy efekt odbioru dla tego tv? dużo sie go sprzedalo, ma duzo pozytywnych opinii na sieci ale ustawien obrazu nie udalo mi sie znalezc..
 

esk2

New member
Ma ktoś z Was może jakieś optymalne ustawienia ekranu by uzyskac jak najlepszy efekt odbioru dla tego tv? dużo sie go sprzedalo, ma duzo pozytywnych opinii na sieci ale ustawien obrazu nie udalo mi sie znalezc..
 

mikomir

New member
Kupiłem tego lgka 75un85003 i powiem Wam że jest super. Obraz, dzialanie, system, nowy pilot, i wielkosc. Nie ma problemu z katami, obraz zyleta i 100Hz robi swoje, a filmy w 4k bajka.. teraz tylko dobrze skalibrować obraz zeby była zyleta..
Polecam


Witam,
Mam w rodzinie również ten model ( 75 cali ) i powiem, że obraz HD z dekodera nc+ to porażka. Osoby (obrazy) na pierwszym planie są ok, tzn czyste i wyraźne, za to drugi plan zamazany i niewyraźny. Mecze w HD ogląda się źle, postacie piłkarzy mało wyraźne. Walczę z ustawieniami i nie mogę trafić w sedno.

Czy możesz podpowiedzieć jakie masz główne ustawienia, a szczególnie upłynniacz obrazu ?
Pozdrawiam,
 

skylla1

Member
Bez reklam
Witam,
Czy możesz podpowiedzieć jakie masz główne ustawienia, a szczególnie upłynniacz obrazu ?
Pozdrawiam,
Do wyboru masz praktycznie dwa ustawienia Truemotion. Do sportu lepiej sprawdza się wyłączony, a do seriali Normal. Pozostałe dają IMHO dużo efektów ubocznych. Kalibracja może zmienić kolory, podświetlanie, balans bieli, itp., ale nie płynność ruchu.
Część osób jest wrażliwa na efekty wizualne w czasie ruchu, inni nie są, stąd krańcowo różne opinie.
 

mikomir

New member
Do wyboru masz praktycznie dwa ustawienia Truemotion. Do sportu lepiej sprawdza się wyłączony, a do seriali Normal. Pozostałe dają IMHO dużo efektów ubocznych. Kalibracja może zmienić kolory, podświetlanie, balans bieli, itp., ale nie płynność ruchu.
Część osób jest wrażliwa na efekty wizualne w czasie ruchu, inni nie są, stąd krańcowo różne opinie.

Dzięki za odpowiedź, troche polepszyłem obraz ale i tak jest słabo w moim odczuciu a to ze wzgledu, że posiadam u siebie Samsunga 65Q74 który jakością obrazu (mam na myśli dekoder kablowy - obraz HD) bije LG na "głowę". W kwestii obrazu 4K (Netflix, YouTube) różnice w obrazie się zacierają oba są na jednym poziomie - poza czernią.
 
Do góry