Magic remote, a dekoder 4K UPC

misi06

New member
Witam,
Mam problem po zainstalowaniu nowego dekodera 4K z UPC - nie da się sparować magic remote, żeby obsługiwać nim kanały.

Czy komuś udała się ta sztuka?
 

cuSSic

New member
Mam 2 Oledy firmy LG 55B7 i 55B9 - na obu nie potrafię skonfigurować pilota żeby działał z TV boxem 4K od UPC.

Producentem jest Arris, ale niezależnie czy podczas konfiguracji wybieram UPC, czy Arris pilot nie działa.

Napisałem w tej sprawie do LG. Oto odpowiedź:
"Uprzejmie informujemy, iż funkcja pilota uniwersalnego nie jest kompatybilna ze wszystkimi dekoderami dostępnymi na rynku. Trudność w sparowaniu pilota Magic z innymi dekoderami polega na tym, że producenci dekoderów nie zawsze udostępniają firmie LG kody swoich pilotów. Kolejną trudnością w sparowaniu urządzeń jest fakt, że producenci dekoderów wypuszczając aktualizacje na swój sprzęt, powodują zmianę w kodzie oprogramowania, przez co nie jesteśmy w stanie zagwarantować działania pilota Magic ze wszystkimi dekoderami. Dodatkowo dekoder musi posiadać HDMI CEC.

W zaistniałej sytuacji przekazaliśmy informację o Pańskim dekoderze do działu technicznego odpowiedzialnego za oprogramowanie w telewizorach LG. Jeśli będzie to możliwe to kompatybilność z Pańskim dekoderem zostanie dodana w jednej z kolejnych aktualizacji oprogramowania.

Ponadto można osobiście zgłaszać modele dekoderów które nie są jeszcze kompatybilne poprzez stronę: lgappstv"

Zgłosiłem ten model, ale nie wiem, na ile to pomoże. Myślę, żeby napisać jeszcze do UPC, żeby podali mi (lub od razu do LG) kody tych pilotów. Nie wiem o jakie kody chodzi, czy to jakieś kody szyfrujące połączenie między urządzeniami, czy jakieś inne, ale trochę to słabe, żeby był taki duży problem w sparowaniu flagowych TV LG, które ma duże przedstawicielstwo w Polsce z dekoderem jednego z największych dostawców TV.
 

Petru23

Banned
zrezygnujcie z tego badziewia jak 4k upc dekoder i weźcie albo mniej badziewnego horizona albo CI+. Sam serwisant UPC przeklinał to ustrojstwo.
 

Dubek

Member
Bez reklam
To dziwne bo miałem Horizona i CI+ i przeszedłem na 4K Box od UPC i jest dużo lepszy. Obraz lepszy, szybkość działania nieporównywalnie lepsza, gabaryty na plus bo można sobie dekoder z tyłu na obudowie tv przykleić i nawet go nie widać, zasilanie pod USB, brak kabla od kablówki. Jedynym minusem w sumie jest to, że nie ma dysku i mało miejsca na nagrywanie bo dysk jest w chmurze.
 

Petru23

Banned
Ostatnio szła spora aktualizacja na ten dekoderek. Jak zapytałem serwisanta, czy może by go nie wziąć to zapytał się, czy mu pokój przygotuje aby nie musiał co chwilę do mnie przyjeżdżać.
 

Krzys_K

New member
Witam,

Odgrzewam temat, czy coś się zmieniło w tym temacie pilota bo idzie do mnie LG C2 77" a mam 4k upc box?

Co do opinii, to uważam, że ten 4k box jest o wiele lepszy niż ich horizon czy wczesniejszy badziew.
 
Do góry