OLED C9 65 cali Banding

czullo

New member
W styczniu zakupiłem telewizor LG OLED65C9PLA w mediaexpert za którego dałem 9000zł, dwa dni temu podczas oglądania filmu z ciemnymi scenami zauważyłem że na ekranie pojawiają się jaśniejsze odcienie szarości i ciemniejsze, dodatkowo kolor szary był w różnych odcieniach. Poszukałem w internecie i znalazłem, że problem który u mnie występuje to chyba banding. Przy telewizorze za 9000zł takie rzeczy nie powinny występować! Kontaktowałem się już z infolinią LG i tutaj SZOK! Banding to jak to miła pani powiedziała cecha tej technologi i nie kwalifikuje się do naprawy/wymiany. Dodam że ten banding i odbarwienia kolorów są widocznie podczas normalnego oglądania filmów/tv nie tylko na planszach testowych. Na planszach testowych jest jeszcze gorzej. Zawiodłem się bardzo na technologi OLED oraz firmie LG, na pewno drugi raz nie kupie telewizora OLED, to już mój stary LCD nie miał takich przebarwień podczas oglądania filmów. Jakieś opcje mi jeszcze zostały w tej sytuacji?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
I właśnie wolę wydać kasę na dobrego Leda / lcd niż Oleda kupić , Tyle kasy ... Szkoda słów ,Tak zachwalana ta technologia a tak kiepsko się sprawdza ,

To ja za taka kwotę bym kupił dwie sztuki Sony xf9005 i problem z głowy
 

Desverger

New member
Na avforums.com czytałem kiedyś kilkanaście wpisów na ten temat i najwięcej zgłoszeń było właśnie od właścicieli C9. W Sony serii 8 też ktoś zgłaszał. Najmniej było wpisów właścicieli Panasonica.
 

czullo

New member
Poniżej zamieszczam zdjęcia tego bandingu, okropnie to wygląda, zakup OLED to najgorsze wydane pieniądze w moim zyciu.
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Ja się przymierzam do zakupu OLED-a w rozmiarze 65'' ale te wszystkie opisane powyżej bolączki i realne wpisy od ludzi na ich temat ciągle mnie utrzymują w blokach startowych. Urobiłem żonę na zmianę TV ale boję się, że jak wywalę 9-10 tys. zł i żona coś takiego nagle zobaczy to mnie chyba wywali z domu ;-))
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja się przymierzam do zakupu OLED-a w rozmiarze 65'' ale te wszystkie opisane powyżej bolączki i realne wpisy od ludzi na ich temat ciągle mnie utrzymują w blokach startowych. Urobiłem żonę na zmianę TV ale boję się, że jak wywalę 9-10 tys. zł i żona coś takiego nagle zobaczy to mnie chyba wywali z domu ;-))

To już lepiej wydać na Sony Led / Lcd na wysoki model niż w tego oleda się pchać , ja zdecyduje się na oleda jak już zostanie zminimalizowana usterka na wypalania panelu itp ,

W sony center jak kupisz to jeszcze dobrze z nimi zagadasz to dostaniesz w dobrej cenie gwarancję na 5 lat i nie ma problemu ,

Oled jest ok ale jak widać i się czyta jednak jest problem , Ja na swoim miejscu bym zrobił jak w/w , Bym kupił Sony z wyższej półki z gw 5 letnią i obraz jest the best ... To jest moje przekonanie

Bo wydać tyle kasy ? Ok ... gra przez dwa lata , a po okresie 2 lat jak zaraz padnie i co ? tyle kasy w błoto ,może pograć i 3 lata i 4 lata , Jeden gra 4 lata , drugi rok i jest problem ...

Ja jednak jestem na razie negatywnie nastawiony na Oleda
 

jarek9306

New member
I właśnie wolę wydać kasę na dobrego Leda / lcd niż Oleda kupić , Tyle kasy ... Szkoda słów ,Tak zachwalana ta technologia a tak kiepsko się sprawdza ,

To ja za taka kwotę bym kupił dwie sztuki Sony xf9005 i problem z głowy

Niestety telewizory Led mają jeszcze wiecej różnych wad, podświetlenia, efekt brudnego ekranu, niedoświetlone rogi, efekt halo, często słabe kąty widzenia lub fatalna czerń, więc nie do końca można kupić to wytłumaczenie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

Ja się przymierzam do zakupu OLED-a w rozmiarze 65'' ale te wszystkie opisane powyżej bolączki i realne wpisy od ludzi na ich temat ciągle mnie utrzymują w blokach startowych. Urobiłem żonę na zmianę TV ale boję się, że jak wywalę 9-10 tys. zł i żona coś takiego nagle zobaczy to mnie chyba wywali z domu ;-))


Boisz sie OLED-a Kup - Samsunga 65Q90R
Co do OLED-a, może popatrz na Panasonica, Ci co kupili raczej chyba nie narzekają
 

jarek9306

New member
W styczniu zakupiłem telewizor LG OLED65C9PLA w mediaexpert za którego dałem 9000zł, dwa dni temu podczas oglądania filmu z ciemnymi scenami zauważyłem że na ekranie pojawiają się jaśniejsze odcienie szarości i ciemniejsze, dodatkowo kolor szary był w różnych odcieniach. Poszukałem w internecie i znalazłem, że problem który u mnie występuje to chyba banding. Przy telewizorze za 9000zł takie rzeczy nie powinny występować! Kontaktowałem się już z infolinią LG i tutaj SZOK! Banding to jak to miła pani powiedziała cecha tej technologi i nie kwalifikuje się do naprawy/wymiany. Dodam że ten banding i odbarwienia kolorów są widocznie podczas normalnego oglądania filmów/tv nie tylko na planszach testowych. Na planszach testowych jest jeszcze gorzej. Zawiodłem się bardzo na technologi OLED oraz firmie LG, na pewno drugi raz nie kupie telewizora OLED, to już mój stary LCD nie miał takich przebarwień podczas oglądania filmów. Jakieś opcje mi jeszcze zostały w tej sytuacji?

Niestety to prawda, matryce oled mają z tym często problem i to chyba wina tej technologi. Miałem ten sam problem tyle że widoczny na planszy 10% pionowy pas na środku ekranu. Reklamowałem, odrzucili, nie przyjąłem decyzji reklamacji, wysłałem odpowiedź z żądaniem naprawy, dostałem nową matrycę i problemu w niej już nie było. Jestem do tej pory zadowolonym posiadaczem LG B7 (już chyba ze 3 lata.
 

Desverger

New member
Dlatego najbliżej mi do niego. Chyba teraz wezmę GZ1500 albo zaczekam na HZ1500 tylko nie wiem czy jest sens czekać bo nie wiem czy warto zabulic za Dolby Vison IQ i filmmaker mode. Nowy model z początku będzie z 13 tys kosztował a cena będzie wolno spadała jak to u Panasonica


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Zoreusz

New member
U Ciebie rzeczywiście wygląda to bardzo źle. Ja mam ten sam model TV, żadnego bandingu, wypaleń, itd. Na chwilę obecną uważam, że OLED to najlepszy wybór i nie zamieniłbym tego tv na żaden inny. Mam nadzieję, że zdania nie zmienię 😁
 

jarek9306

New member
Dlatego najbliżej mi do niego. Obalono teraz wezmę GZ1500 albo zaczekam na HZ1500 tylko nie wiem czy jest sens czekać bo nie wiem czy warto zabulic za Dolby Vison IQ i filmmaker mode. Nowy model z początku będzie z 13 tys kosztował a cena będzie wolno spadała jak to u Panasonica


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nad panasonikiem jeszcze bym się zastanowił, jeśli oglądasz sporo treści średniej jakości (netflix, youtube, satelita). Do tej pory panasoniki nie miały jednej super ważniej funkcji - łagodna gradacja obrazu. LG ma, sony ma, philips juz też ma. Poprawia ona znacząco wiele scen obrazu powodując łagone przejścia tonalne między kolorami. Jeśli nowe modele panasonic nadal tego nie obsługują często będziesz widział obraz słabej jakości z pikselozą. Często widać to na teledyskach na youtube ale też i na filmach. Sprawdzałem panasonic FZ950, było z tym fatalnie. Zmiana ustawień nic nie pomagała. Za to NP Sony AG8 czy LG C9 wypadały zdecydowanie przyjemniej.
 
Ja chyba brałbym tylko u Kikiego gdyż Kiki na starcie sprawdza tel pod kątem tych wad. Po moich przejściach z różnej marki sieciówkami boje się u nich zostawiać tak dużo kasy.
 

Desverger

New member
Nad panasonikiem jeszcze bym się zastanowił, jeśli oglądasz sporo treści średniej jakości (netflix, youtube, satelita). Do tej pory panasoniki nie miały jednej super ważniej funkcji - łagodna gradacja obrazu. LG ma, sony ma, philips juz też ma. Poprawia ona znacząco wiele scen obrazu powodując łagone przejścia tonalne między kolorami. Jeśli nowe modele panasonic nadal tego nie obsługują często będziesz widział obraz słabej jakości z pikselozą. Często widać to na teledyskach na youtube ale też i na filmach. Sprawdzałem panasonic FZ950, było z tym fatalnie. Zmiana ustawień nic nie pomagała. Za to NP Sony AG8 czy LG C9 wypadały zdecydowanie przyjemniej.


Hmm... o tym nie czytałem. Ale na zagranicznych forach w wątkach C9 vs GZ Panasonica zdecydowana większość osób jest za GZ jeżeli chodzi całościowo o jakość obrazu. Te TV praktycznie nie potrzebują kalibracji.


Edit: Ok czytałem o tym - chodzi o przejścia tonalne. Zakręciłem się trochę bo inną nazwę tego samego problemu użyłeś. :)
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Kiki tak sprawdza telewizory, że 2 65-ątki kupione u niego wróciły po tygodniu :(
Reklamuj u sprzedawcy z tytułu rękojmi.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Niestety telewizory Led mają jeszcze wiecej różnych wad, podświetlenia, efekt brudnego ekranu, niedoświetlone rogi, efekt halo, często słabe kąty widzenia lub fatalna czerń, więc nie do końca można kupić to wytłumaczenie.

Przesada z tym co opisujesz , ile osób zakupiło i jest ok , Jeśli masz na myśli Philipsy które miały wadę itp , zdarza się .
To czerń nie taka , to inne duperele ... Chcesz to kup Oleda i będziesz miał GIT , Twoja kasa , twój wybór , Ja na razie swojego słowa się trzymam i będę się trzymał .
 
Do góry